Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rremuja: Ndihmon te mendojme me qarte People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rremuja: Ndihmon te mendojme me qarte People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rremuja: Ndihmon te mendojme me qarte

2 posters

Shko poshtë

Rremuja: Ndihmon te mendojme me qarte Empty Rremuja: Ndihmon te mendojme me qarte

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 25 Jan 2012 - 8:45

Rremuja: Ndihmon te mendojme me qarte Dhoma-rremujeNese jeni duke luftuar cdo dite me rremujen e femijeve ose te partnerit tuaj, apo ndoshta nuk arrini te kontrolloni kaosin ne dollapin tuaj, gezohuni; objketet qe pikerisht nuk duan t’ja dine te rrine ne vendin e tyre nuk jane nje shenje e organizmit te dobet ose me pak rigoroz.

Perkundrazi mund te jete sinjali qe mendja juaj, ose te “shokeve te dhomes” konfuze, ne te vertete funksionon ne menyre te qarte dhe rigoroze, pra eshte krejtesisht ne rregull.

Behet fjale per rezultatet e nje studimi te kryer nga nje grup kekruesish te universitetit Groningen per te cilin flet "Journal of Consumer Researc". Sipas shkencetareve gjermane nje ambient i crregullt, per shembull nje skrivani ose nje dyqan, ndihmon personat per te vene rregull ne koken e tyre.

Kekruesit arriten ne keto konkluzione pasi kane analizuar rezultate e studimeve te ndryshme, ne te cilat ishin testuar pergjigjet e nje mostre te personave te vendosur ne ambiente te ndryshme te crregullta.

Te dhenat e ketij kerkimi kane nxjerr ne pah faktin se njerezit qe gjenden ne nje dhome te crregullt priren te mendojne me qarte. Mesa duket nje crregullim i madh vizual dhe ambiental con qeniet njerezore te mendojne me mire dhe te perqendrohen me shume.(E.A/infoalbania)
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rremuja: Ndihmon te mendojme me qarte Empty Re: Rremuja: Ndihmon te mendojme me qarte

Mesazh nga Anakonda Fri 16 Nov 2012 - 21:57

ehe prandaj kur jam qet asgjo smvjen nmendje ndersa nrrremuj po.interesante si teme
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi