Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Maqedoni : “Bisha dykokëshe”, këngë antishqiptare… People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Maqedoni : “Bisha dykokëshe”, këngë antishqiptare… People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maqedoni : “Bisha dykokëshe”, këngë antishqiptare…

2 posters

Shko poshtë

Maqedoni : “Bisha dykokëshe”, këngë antishqiptare… Empty Maqedoni : “Bisha dykokëshe”, këngë antishqiptare…

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 3 Feb 2012 - 2:49

Maqedoni : “Bisha dykokëshe”, këngë antishqiptare… MakedonijaNjë këngë me përmbajtje me nota antishqiptare e mbushur plot vrer dhe parrulla cnjerëzore po qarkullon këto ditë në forume të ndryshme maqedonase.
Me vargjet “bisha të zeza dykokëshe, po na nxijnë Maqedoninë, dënoj o Zot, as në tokë, as në qiellë për shqiptarët vend nuk ka”, kënga është shkarkuar dhe në faqen sociale youtube duke përhapur edhe më shumë rrezikun e shpërndarjes dhe qarkullimit të saj në forume të tjera nacionaliste.
Ndërkohë aj që të bie më shumë në sy është sesi portale të ndryshme lajmesh në Maqedoni ekzistencën e kësaj kënga në lajm sensacionalpër shifrat rekord të dëgjueshmërisë, ndërkohë theksohet se e njëjta kënga përdoret si himn kënduar nga tifozët e klubit të futbollit “Teteks” të Tetovës, raporton INA.
PËRMBAJTJA E KËNGËS:
Kaçakë, leckaxhinjë, bisha të zeza dykokëshe
Po na nxijnë Maqedoninë
As në tokë, as në qiellë për shqiptarët vend nuk ka
Dënoj Zot
Rrufeja ti vras
Asnjë rrënjë e tyre të mos ngelet
Autoritetet shtetërore deri tani nuk ka ndërmarrë asnjë masë për qarkullimin e këngës antishqiptare dhe raciste megjithëse ky nuk është rasti i parë që këngë të tilla dhe incidente me objekt fyerjen e shqiptarëve janë shënuar në Maqedoni./BW/
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Maqedoni : “Bisha dykokëshe”, këngë antishqiptare… Empty Re: Maqedoni : “Bisha dykokëshe”, këngë antishqiptare…

Mesazh nga Anakonda Fri 3 Feb 2012 - 4:20

Te na marin te keqen ne shqiptareve pasi nuk mund te bejne asgje,vetem fjale kane.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi