Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vdes kick boksieri Besim Kabashi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vdes kick boksieri Besim Kabashi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vdes kick boksieri Besim Kabashi

2 posters

Shko poshtë

Vdes kick boksieri Besim Kabashi Empty Vdes kick boksieri Besim Kabashi

Mesazh nga Katniss Sun 4 Dec 2011 - 23:26

Vdes kick boksieri Besim Kabashi 392150_282834341753731_263822703654895_674605_2024723141_n

Vdes kick boksieri Besim Kabashi

Prishtinë, 4 dhjetor 2011 - Ka vdekur kick boksieri kosovar Besim Kabashi. Ende nuk dihen rrethanat dhe arsyet e vdekjes së kick boksierit.

Besim Kabashi, 35 vjeçar aktualisht kampion botëror në kick-boks, i lindur në Gurrakoc të Istogut njihej për sukseset e tij të mëdha në këtë sport luftarak, duke krijuar karrierë të shkëlqyeshme në Gjermani.



Ngushellime per familjen e tij, eshte nje humbje e madhe e gjithe shqiptareve!U prehte ne paqe.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vdes kick boksieri Besim Kabashi Empty Re: Vdes kick boksieri Besim Kabashi

Mesazh nga Katniss Sun 4 Dec 2011 - 23:51

Prishtinë – Do duhej të boksonte me 16 dhjetor live në Sat1 për ta mbrojtur titullin. Mediat gjermane raportojnë se Besim Kabashi është gjetur i vdekur në banesën e tij, i shtrisë dhe pa asnjë shenjë tjetër. Ndërkohë që janë duke u zhvilluar hetimet rreth vdekjes së tij.



35-vjeçari, aktualisht kampion botëror në kikboks, i lindur në Gurrakoc të Istogut, më 27 shkurt të vitit 1976, njihej për sukseset e tij të mëdha në kikboks duke krijuar një karrierë të shkëlqyeshme në Gjermani. Kabashi në dy vitet e fundit ishte i pa konkurrencë në kategorinë +95 kg, duke fituar dy tituj të njëpasnjëshëm të botës, si dhe fitues në disa turne mjaft prestigjioze. Vdekja e tij e la pa e zhvilluar, ndoshta, meçin më të rëndësishëm në karrierë kundër Mighty Mo, me 16 dhjetor të këtij viti.
Në ringun profesionist ai la pas vetes 36 meçe, shumica prej tyre të paharrueshme. Ai vetëm një herë u dorëzua para rivalëve të vet. Kabashi ka fituar 35 nga 36 meçet sa i ka zhvilluar gjithsej në kategorinë gjysmë të rëndë, prej të cilëve madje 26 i ka fituar me nokaut teknik.
Besimi ishte fëmija më i ri ndër shtatë fëmijët e tjerë të familjes Kabashi. Ai kishte ikur në Gjermani në moshën 14-vjeçare. Si i ri ai ka pasur prirje për sport. Fillimisht kishte filluar me futboll, atletikë dhe not, mirëpo përfundoi në ring.
Me sportin e kikboksit ka filluar prej moshës 17-vjeçare, në të cilin vetëm pas nëntë muajve arriti finalen e parë, të cilën e dorëzoi, pasi që kundërshtar e kishte trajnerin e tij. Me këtë gjest ai fitoi respekt, e që më vonë e solli edhe në piedestalin më të lartë të ringjeve profesioniste në kikboks.
Shumë shpejt nuk pati titull që nuk e fitoi në Gjermani. Titulli i parë i tij në nivel Evrope erdhi në vitin 1988, kur u shpall më i miri në versionin KA, në garën e mbajtur në Lituani. Pastaj erdhi titulli i nënkampionit të botës në asociacionin WAKO, që edhe ia hapi dyert profesioniste kosovarit.
Në vitin 2002 e kishte ndërprerë shkurtazi aktivitetin e tij, pas disa mosmarrëveshjeve me trajnerin e tij, Davut Sidal, ngase ai nuk i kishte ofruar mundësinë që të ndjekë titujt e mëdhenj të kikboksit profesionist.
Kabashi u rikthye në ring pas pesë viteve, në vitin 2006. Në marsin e vitit 2007 nëpërmjet klubit të vëllezërve kroatë Steko, doli për herë të parë në ring dhe menjëherë filloi të fitojë tituj të rinj, atë WKA të Evropës, në peshat +95 kg, kur e mposhti turkun Yahya Gülay me nokaut teknik në raundin e katërt.
Këtë titull Kabashi e mbrojti tre herë në vitin 2009. Krahas këtij sporti ekstrem kampioni shqiptar kishte edhe pasione të tjera, në veçanti muzikën, fotografinë dhe shtazët. (Zëri)



Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vdes kick boksieri Besim Kabashi Empty Re: Vdes kick boksieri Besim Kabashi

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Feb 2012 - 5:52

Paskan humbur me te vertete nje njeri shume te mire.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vdes kick boksieri Besim Kabashi Empty Re: Vdes kick boksieri Besim Kabashi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi