Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Per te zgjatur dashuria, nuk eshte nevoja te tregoni gjithcka People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Per te zgjatur dashuria, nuk eshte nevoja te tregoni gjithcka People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Per te zgjatur dashuria, nuk eshte nevoja te tregoni gjithcka

2 posters

Shko poshtë

Per te zgjatur dashuria, nuk eshte nevoja te tregoni gjithcka Empty Per te zgjatur dashuria, nuk eshte nevoja te tregoni gjithcka

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 3 Mar 2012 - 8:21

Per te zgjatur dashuria, nuk eshte nevoja te tregoni gjithcka SekretiPer te zgjatur dashuria nuk eshte e nevojshme te jeni gjithmone duke sulmuar dhe te thoni cdo gje.

Me pak fjale, secili prej nesh duhet te kete sekretet e tyre dhe nje doze te vogel misteri. Por kjo nuk do te thote te genjeni vazhdimisht.
Nuk eshte sigurisht ky parakushti per nje marredhenie te shendoshe, thjesht ruajtja ne nje nivel minimumi privatesine eshte nje menyre e shkelqyer per t'i lene partnerit ndjenjen e zbulimit. Per te mbeshtetur kete teknike jane te shumte ekspertet e terapise ne cift.

Komunikimi verbal eshte baza e cdo raporti te qendrueshem. Por ekzistojne sekrete te vogla qe mund te mbahen pa problem. Per shembull, keni deshire te tymosni nje cigare ne dite por partneri nuk e duron kete ves. Apo nje here ne jave takoni nje mik (me te cilin nuk keni asgje) por partneri eshte xheloz. Vendosni menjane nje moment per ju kur ai nuk eshte. Nuk eshte nevoja te keni aprovimin e tij!

Sigurisht kjo teknike duhet te perdoret vetem per gjerat e vogla, faktet serioze dhe te rendesishme duhet te ndahen gjithmone. Pra eshte e rendesishme per te hapur zemren tuaj dhe te thoni se cfare mendoni por jo vazhdimisht.

Ka raste qe duhet te respektohen dhe te sherbejne per t'i dhene vlere komunikimit. Nje tjeter sekret qe mund te mbahet jane edhe shpenzimet e vogla. Nese jane gjera te vogla, mbajini per vete, ndersa eshte mire per t’i thene gjithcka partnerit nese keni bere projekte sebashku, nese jane shpenzime te medha qe mbeshteten nga te dy. Te harrosh mund te jete njelloj si te tradhetosh por nganjehere mund te jete edhe sekreti i lumturise.(E.A/infoalbania)
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per te zgjatur dashuria, nuk eshte nevoja te tregoni gjithcka Empty Re: Per te zgjatur dashuria, nuk eshte nevoja te tregoni gjithcka

Mesazh nga Anakonda Sat 24 Nov 2012 - 4:46

sa mir qe e mesova

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi