Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si te dobësoheni sa me shpejt tek barku? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si te dobësoheni sa me shpejt tek barku? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si te dobësoheni sa me shpejt tek barku?

Shko poshtë

Si te dobësoheni sa me shpejt tek barku? Empty Si te dobësoheni sa me shpejt tek barku?

Mesazh nga WebMaster Fri 11 Jan 2013 - 5:26

Ju nuk jeni krenare per trupin tuaj ? Per kete doni nje program dobësimi qe te zgjasi me nje periudhe te gjate. Ai duhet megjithatë te sjelli nje humbje peshe te rregullt te peshes. Per te humbur ate mase te teper qe disa persona e akumulojne tek pjesa e barkut , duhet si fillim qe keto persona te pranojne qe ato e kane ate. Me pas , ato duhet te pershkruajne nje regjim ushqimore shume strikt , nje regjim qe te respektoj sjelljet e përditshme ne proteina dhe te ushqimeve energjetike.
1- Si fillim duhet te ndryshoni zakonet te cilat bejne qe ju te merrni kilogramet e tepert. Pra ju duhet te konsumoni nje sasi te mjaftueshme dhe te shëndetshme. Per shembull , diten mund ta filloni me nje leng portokalli te shoqeruar me disa biskota . Me vone ne mesdite , këshillohet te konsumohet nje vakt i plote. Beni nje pjate me sallate, nje pjate me peshk te bardhe dhe perime.
2- Konsumoni frutat qe preferoni. Ndersa persa i perket darkes, duhet te hani ushqime te lehta dhe te tretshme. Per shembull nje super ose nje sallate . Kujdes : duhet te evitoni ushqimet e tjera midis vakteve.
3- Si përfundim, nje aktivitet sportiv do te ishte i nevojshem. Sipas zgjedhjes tuaj, praktikoni ne palester ose beni not. Por dy ushtrime per barkun jane te detyrueshme. Keni per te vene re se pas disa javesh , praktika dhe regjimi strikt, do te behet i dukshem ne trupin tuaj. Rrumbullakesia do te zhduket per pak kohe; barku juaj do te jete i sheshte dhe i bukur .

Burimi Ikub
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi