Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjalpi të bën të dhunshëm People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjalpi të bën të dhunshëm People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjalpi të bën të dhunshëm

2 posters

Shko poshtë

Gjalpi të bën të dhunshëm Empty Gjalpi të bën të dhunshëm

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 15 Mar 2012 - 10:51

Gjalpi të bën të dhunshëm Butter-or-margarine-300x199Gjalpi dhe sidomos margarina mund të të bëjnë më të dhunshëm dhe si rrjedhojë, duhet të mbahen larg mencave publike, si ato të shkollave, universiteteve apo burgjeve. Ky është përfundimi i një studimi shkencore amerikan, që ka identifikuar në përmbajtjen e lëndës një lloj yndyrre që ndikon në në irritimin e personave dhe shtimin e agresivitetit tek kushdo. Studimi mori parasysh 945 persona, të cilët ndiqnin dieta të ndryshme ushqimore dhe ata që rezultuan se konsumonin në sasi të mëdha gjalpin apo nënproduktin e tij, rezultuan të ishin më agresivë. Beatrice Golomb, një profesore e Universitetit të Kalifornisë që udhëhoqi studimin, deklaroi: “Arritëm të gjejmë një lidhje të qartë midis agresivitetit të shtuar dhe konsumit të margarinës. Persona që kanë nivele të larta të yndyrrës specifike që kanë këto produkte janë të predispozuar për t’u irrituar lehtësisht dhe për të rënë pre e agresivitetit”. Gjalpi, nuk është i këshillueshëm edhe për arsye të tjera. Ai është i dëmshëm për personat që vuajnë nga zemra apo diabeti, pasi rrit kolesterolin në gjak dhe forcon rezistencën e trupit ndaj insulinës, duke i bërë në të paefektshme kurat kundër diabetit. Burimi i lajmit: /rtvfan.net/
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjalpi të bën të dhunshëm Empty Re: Gjalpi të bën të dhunshëm

Mesazh nga Anakonda Sat 17 Mar 2012 - 18:25

sa mire sdeshka ta ha me.............
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi