Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Britania, shpërthimet diellore dhe vullkanet – kërcënime kombëtare People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Britania, shpërthimet diellore dhe vullkanet – kërcënime kombëtare People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Britania, shpërthimet diellore dhe vullkanet – kërcënime kombëtare

2 posters

Shko poshtë

Britania, shpërthimet diellore dhe vullkanet – kërcënime kombëtare Empty Britania, shpërthimet diellore dhe vullkanet – kërcënime kombëtare

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 18 Mar 2012 - 11:39

Britania, shpërthimet diellore dhe vullkanet – kërcënime kombëtare DielliBritania e Madhe ka shtuar vullkanet dhe shpërthimet diellore në listën e kërcënimeve të sigurisë kombëtare, në të cilën ndodhen edhe përmbytjet, gripi dhe terrorizmi.
Në Regjistrin Kombëtar të Rreziqeve për Emergjencat Civile – dokument i Qeverisë britanike për vitin 2012 – thuhet se për Britaninë, rrezik të madh paraqesin gripat e proporcioneve pandemike, përmbytjet, sulmet terroriste, shpërthimet e vullkanit në vendet siç është Islanda, si dhe shpërthimet në Univers.
Këto të fundit janë pjesë e ciklit 11-vjeçar diellor që duhet të arrijnë kulmin në vitin e ardhshëm. Ato shkaktojnë çrregullime në sistemin e komunikimit dhe rrjetet elektrike.
Javën e kaluar, shpërthimi më i fuqishëm diellor që nga viti 2004 ka kaluar pa ndonjë pengesë të madhe.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Britania, shpërthimet diellore dhe vullkanet – kërcënime kombëtare Empty Re: Britania, shpërthimet diellore dhe vullkanet – kërcënime kombëtare

Mesazh nga Anakonda Fri 1 Jun 2012 - 19:39

jan kercenime te tmerrshme keto per planetin tone

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi