Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
DOKTOR SHUSTER @ TEATRI KOMBETAR People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
DOKTOR SHUSTER @ TEATRI KOMBETAR People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOKTOR SHUSTER @ TEATRI KOMBETAR

2 posters

Shko poshtë

DOKTOR SHUSTER @ TEATRI KOMBETAR Empty DOKTOR SHUSTER @ TEATRI KOMBETAR

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 23 Mar 2012 - 6:21

DOKTOR SHUSTER @ TEATRI KOMBETAR TEATRI_50x70Regjisori Spiro DUNI vjen në Teatrin Kombëtar,këtë herë me komedinë “Doktor Shuster” të autorit serb Dushan KOVACEVIC. Është një bashkëprodhim i kompanisë private të Teatrit “Po” që Spiro DUNI drejton, me Teatrin Kombëtar. "Doktor Shusteri" është një model njerëzor në njësituatë të përmbysur vlerash në postkomunizëm.

Vepra “ Doktor Shuster ” është një satirë e fortë kundër nëpërkëmbjes së personalitetit njerëzor, një indinjatë në emër të mbrojtjes së jetës. Në gjëndje komiciteti dhe me një ironi therëse, mbahen shumë situata dhe karaktere.

Vepra që cilësohet ndryshe si komedi e trishtuar, është shkruar në vitin 2001. E ka sjellë në shqip Timo FLLOKO.
DUNI ka angazhuar aktorët,Robert NDRENIKA, Flaura KURETA, Artan IMAMI, Olta GIXHARI, Ermir SINA dhe Mateos FRROKU. Skenografia është punuar nga Sabri BASHA, dhe kostumet nga Elia ZAHARIA.


" Janë të shumtë admiruesit e punës së aktorit te madh Robert NDRENIKA që presin ta shohin në skenë. Bëhen rreth 4 vite që ai mungon dhe siç është shprehur së fundi në një intervistë “është periudha më e gjatë që nuk jam ngjitur në skenë qysh prej fillimit të karrierës. Por nuk më ka shkuar ndërmend të shkëputem prej saj ende”.


Premiera do të shfaqet më 22 Mars ora 19:00.

Ju mirëpresim !
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

DOKTOR SHUSTER @ TEATRI KOMBETAR Empty Re: DOKTOR SHUSTER @ TEATRI KOMBETAR

Mesazh nga Anakonda Wed 4 Apr 2012 - 5:00

kshu bardhe e zi do ta jap filmin.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi