Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Deshironi qe lidhja juaj te kete sukses, ja disa keshilla People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Deshironi qe lidhja juaj te kete sukses, ja disa keshilla People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deshironi qe lidhja juaj te kete sukses, ja disa keshilla

3 posters

Shko poshtë

 Deshironi qe lidhja juaj te kete sukses, ja disa keshilla Empty Deshironi qe lidhja juaj te kete sukses, ja disa keshilla

Mesazh nga Emona Tue 27 Mar 2012 - 0:53

[You must be registered and logged in to see this image.]Shfrytezojeni fuqine e emocioneve. Ciftet te cilat mundohen dhe punojne ne zgjidhjen e problemeve i kane lidhjet me te suksesshme. Nese zgjidhja e problemeve mund te jete e veshtire, kjo eshte me mire sesa lidhja, puna apo shoqeria te hidhet e tera.

1. Kur te jeni ne probleme serioze, provoni ta mposhtni zemerimin. Nuk mund te mendoni ne menyre logjike me gjithe ate zemerim. Nese nuk mund te permbaheni, me se miri do te ishte ta shtyni biseden, derisa te qetesoheni.

2. Nuk eshte puna aty se kush ka apo kush nuk ka te drejte. Nese tentoni ta fajesoni partnerin tuaj, apo ta vertetoni se ai nuk ka te drejte, nuk ka bisede dhe nuk do te arrini kurrfare perparimi. Qe te dy e keni pergjegjesine qe marredhenien ta ktheni ne drejtimin e duhur.

3. Shikojeni ardhmerine dhe bisedoni rreth asaj se cfare eshte mire per te dy. Mos pranoni asgje me shume se barazine dhe se beni gjene e duhur, si per ju, po ashtu edhe per partnerin tuaj.

4. Jini te qete dhe nese me kujdes i tregoni ndjenjat e juaja, pa marre parasysh se kush ka gabuar, do t’ia falni dhe ne te ardhmen do te mesoni nga gabimet tuaja.

5. Kuptoni se nuk po kuptoheni per dicka. Nese ndaheni nga partneri, nuk e keni zgjedhur problemin. Qe marredhenia te kete sukses, duhet te llogaritni ne perkrahjen e njeri tjetrit.

6. Per temat e rendesishme gjithmone bisedoni te vetem. Nese keni femije, nuk do te deshironit qe ata ta “grumbullojne” energjine negative, ngase kjo mund te sjelle pasiguri tek ata. Mbani mend se mund t’ju degjojne nepermjet dyerve te mbyllura, prandaj toni duhet te jete sa me i ulet.

7. Para se te sillni vendim se si ta zgjidhni problemin, shikoni te gjitha opsionet e mundshme. Kjo kerkon sjelljen e ideve te reja dhe mund te perbashket per t’u gjetur nje zgjidhje sa me e mire. Nese kete e beni ne menyren me te mire, jeni ne rruge te mire ta zgjidhni problemin.

8. Mos nxitoni me perfundime. Ndoshta nuk do te jeni te afte qe ne momentin e duhur t’i gjeni pergjigjet e duhura, pra me mire do te ishte te flini para se te vendosni ne cilin drejtim do te shkoni.

9. Besoni ne ate se do te gjeni zgjidhje, e cila do t’ju pershtatet te dyve. Nese situates i qaseni me optimizem, shume me lehte do ta gjeni zgjidhjen.

10. Mendoni sa fitoni me vendimin tuaj. Besoni se gjithcka do te shkoje mire dhe se do te qetesoheni!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Deshironi qe lidhja juaj te kete sukses, ja disa keshilla Empty Re: Deshironi qe lidhja juaj te kete sukses, ja disa keshilla

Mesazh nga Anakonda Tue 27 Mar 2012 - 3:34

Qenkan keshilla teper interesante.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Deshironi qe lidhja juaj te kete sukses, ja disa keshilla Empty Re: Deshironi qe lidhja juaj te kete sukses, ja disa keshilla

Mesazh nga Sasha Tue 10 Apr 2012 - 17:48

me te vertet shum interesante qenkan.
Sasha
Sasha
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 261
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2012
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Deshironi qe lidhja juaj te kete sukses, ja disa keshilla Empty Re: Deshironi qe lidhja juaj te kete sukses, ja disa keshilla

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi