Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kulmi i lumturisë përjetohet në vitin e 33-të të jetës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kulmi i lumturisë përjetohet në vitin e 33-të të jetës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kulmi i lumturisë përjetohet në vitin e 33-të të jetës

2 posters

Shko poshtë

Kulmi i lumturisë përjetohet në vitin e 33-të të jetës Empty Kulmi i lumturisë përjetohet në vitin e 33-të të jetës

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 3 Apr 2012 - 5:30

Kulmi i lumturisë përjetohet në vitin e 33-të të jetës F.0401234517206_mShtatë nga 10 njerëz më të vjetër se 40 vjet pohojnë që më së shumti të lumtur kanë qenë në vitin e 33-të të jetës, ka zbuluar studimi i portalit britanik Friends Reunited.
Gati 53 për qind e tyre pohojnë që jeta ka qenë më zbavitëse se tani, ndërsa 42 për qind e tyre ishin optimistë në pyetjen për ardhmërinë, bën të ditur Daily Mail.

Çdo i treti konsideron që për lumturinë meritën e kanë fëmijët, ndërsa çdo i pesti, puna. Për 38 për qind të njerëzve ajo ka qenë periudhë pa stres, ndërsa 31 për qind të tyre konsiderojnë që atëherë familjare e kishin më të lidhur se kurrë. Vetëm gjashtë për qind kanë qenë më të lumtur në fakultet, ndërsa 16 për qind në fëmijëri, vërteton studimi.

“Kthesa e madhe e ngjarjeve ndodh në vitin e 33-të të jetës, sepse humbet ai naiviteti fëmijëror, lirohemi nga makinacionet karakteristike për moshën adoleshente, por ende e kemi energjinë dhe entuziazmin e nevojshëm. Ndjenja për realitet është e përzier me shpresën, ndërsa besimi në aftësitë dhe mundësitë personale është jashtëzakonisht i fortë. Vitet e cinizmit janë para nesh”, shpjegon psikologia Donna Dawson. /Telegrafi/
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kulmi i lumturisë përjetohet në vitin e 33-të të jetës Empty Re: Kulmi i lumturisë përjetohet në vitin e 33-të të jetës

Mesazh nga Anakonda Sat 7 Apr 2012 - 19:31

ou qenka disi vone
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi