Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Galaktika jonë, ka miliarda planete të banueshme si Toka People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Galaktika jonë, ka miliarda planete të banueshme si Toka People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Galaktika jonë, ka miliarda planete të banueshme si Toka

2 posters

Shko poshtë

Galaktika jonë, ka miliarda planete të banueshme si Toka Empty Galaktika jonë, ka miliarda planete të banueshme si Toka

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 4 Apr 2012 - 9:08

Galaktika jonë, ka miliarda planete të banueshme si Toka 132Yjet janë shumë, miliona e miliona. Kjo dihet. Por ajo që nuk dihej deri dje, ishte fakti se në galaktikën tonë, atë të Rrugës së Qumështit, gjenden miliarda planete të banueshme, si Toka.

Ka qenë një ekip ndërkombëtar i astronomëve dhe astrofizikanëve nga Universiteti i Grenobles, Francë, i cili pas një monitorimi të gjatë dhe të kujdesshëm, gjeti se

një numër i planeteve shkëmbore në Rrugën e Qumështit, ka në fakt temperatura të tilla që mund të lejojnë praninë e ujit në to, e kësisoj edhe të jetës.

Në kuadër të kësaj teorie, kanë shërbyer së fundmi edhe zbulimet e disa planetëve të kuq, si përshembull, në vitin 2005 “Gliese 581”, apo në vitin 2007 një tjetër, që teorikisht ishte i banueshëm.

Sipas ekspertëve të lartpërmendur, vetëm në Rrugën e Qumështit, janë 160.000.000.000 trupa qiellore të kuq, dhe disa janë vetëm 30 vite dritë nga Dielli ynë.

e.t/NOA
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Galaktika jonë, ka miliarda planete të banueshme si Toka Empty Re: Galaktika jonë, ka miliarda planete të banueshme si Toka

Mesazh nga Anakonda Tue 1 May 2012 - 0:22

sa mire te pakten sjemi vec ne tokesoret qenie te gjalla

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi