Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ?

3 posters

Shko poshtë

A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ? Empty A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ?

Mesazh nga Gon! Wed 4 Apr 2012 - 21:00

A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ?
A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ? Syte-dritarja-e-shpirtit
Nje studim i ri i kryer nga psikologet e Universitetit Yale sugjeron se shumica e njerezve qe kane mare pjese ne studim e vertetojne kete gje.

Hulumtuesit kane kryer tre eksperimente qe kishin te benin me tregimin e disa personazheve vizatimore te shoqeruara me nje objekt perkrah tyre. Pjesemaresit ne kete eksperiment, kur u pyeten se cili imazh e tregonte objektin me afer me perzonazhin vizatimor, shumica e tyre zgjodhen objektin qe dukej me prane syve – pika ne te cilen ‘shpirti’ me se shpeshti mendohet te jete vendosur.

“Natyra e terthorte e metodes tone, dhe fakti se keto gjykime jane bere nga njerez te moshuar dhe te shkolluar, sugjeron se studimi tone nuk reflekton nje kuptim te mesuar kulturalisht…por mund te jete ne fakt e rrenjosur ne nje kuptim me intuitiv apo fenomenologjik, ndjenja qe jetojne ne trupin tone,” perfunduan kerkuesit.

Sipas ketij studimi nga psikologet ne Universitetin Yale, syte mund te jene vertet dritarja e shpirtit, pasi sipas eksperimentit qe ata kryen shumica e pjesemaresve ndjene intuitivisht se ‘vetja’ e tyre – e njohur ndryshe si shpirti apo egoja, ekziston brenda ose prane syve te tyre.

Gon!
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 27
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/02/2012
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ? Empty Re: A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ?

Mesazh nga Anakonda Wed 11 Apr 2012 - 5:20

edhe mund te jete,por un besoj se esht zemra ajo qe na kontrollon.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ? Empty Re: A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ?

Mesazh nga Arabela Wed 11 Apr 2012 - 7:15

po,,,nga syte lexohet shume,,,,nese keni vene re ca shikime qe hudhin ca femra si dhelpra per te bere gjasme per vete meshkujt,,,, A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ? 1644352394 A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ? 1644352394mendojne se aq mjafton,,, A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ? 1644352394 A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ? 3189159776 A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ? 2457041204 A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ? 2457041204,,ose ca meshkuj shikojne si ujq,,, A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ? 932981,,edhe njeriu i cilter ka sy plot drite,,,drite me rrezatim anesore,,e me rradhe A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ? 3189159776
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ? Empty Re: A janë vërtet sytë dritarja e shpirtit ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi