Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mësoni të flirtoni People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mësoni të flirtoni People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mësoni të flirtoni

4 posters

Shko poshtë

Mësoni të flirtoni Empty Mësoni të flirtoni

Mesazh nga Emona Sat 14 Apr 2012 - 7:58

Nuk duhet të jesh i dashuruar në dikë me të cilin dëshironi të flirtoni. Ushtroni në njerëzit që i takoni çdo ditë, me ata me të cilët nuk dëshiron të keni asgjë.

Në këtë mënyrë, kur të vjen dikush që e meriton vëmendjen tuaj, do ta dini si ta “pushtoni”.



Mendoni fjalinë për fillim

Gjejeni arsyen t’i drejtoheni atij personi. Nëse shkoni së bashku në klasë, pyeteni diçka në lidhje me detyrat. Nëse jeni në ndonjë koncert, pyeteni diçka për paraqitjen e grupit që këndon.



Kontakti me sy

Nëse dikë nuk e shikoni në sy do të dukeni të mërzitshëm dhe të painteresuar dhe kjo nuk është përshtypja që dëshironi ta lini, apo jo? Nuk ndiheni këndshëm duke e shikuar dikë në sy? Këshilla e vogël: shikojeni në pikën ndërmjet syve. “Shenjës” suaj do t’i duket se jeni duke e shikuar në sy.



Mendojeni

ndonjë kompliment

Gjej diçka që të pëlqen tek ai person: flokët, atletet, xhaketa… dhe bëjani të qartë se kjo ju pëlqen. Mos e teproni me lavdërime. Fjala e thjeshtë sikur “Atletet i paske super” është shumë më e mirë sesa “O zot, nuk mund ta besoj, sa të bukura i paske atletet!”. Personi do të ndihet mirë për komplimentin e marrë dhe me siguri do ta fillojë bisedën.



Buzëqeshni

Nuk duhet të sillesh si palaço dhe të qeshni vazhdimisht, por nuk do t’ju bëjë dëm nëse buzëqeshni disa herë gjatë bisedës. Nëse edhe ai të buzëqesh ty, dijeni se jeni në rrugë të mirë.



Vetëm butë

Do të arrini efekt të mirë nëse tema e bisedës është diçka argëtuese, p.sh. për kafshën e re shtëpiake, dhe jo ndonjë temë pikëlluese, të pakëndshme. Poenta e flirtimit nuk është në atë moment t’ia hapni shpirtin dikujt, por ta hapni rrugën për biseda interesante.

Ah, kjo heshtje

e pakëndshme

Kur biseda të ndalet, me siguri që është e përfunduar përgjithmonë. Përveç nëse nuk gjendesh dhe e thyen heshtjen e pakëndshme. Nuk mundesh të kujtosh asgjë? Pyeteni diçka në lidhje me vendin se ku gjendeni, muzikën të cilën e dëgjon.



Ushtroni, ushtroni, ushtroni...

Askush nuk është i përkryer herën e parë. Nëse ideja e flirtimit ende të frikëson dhe ju shkakton “flutura në bark”, mos u brengosni, kjo vetëm do të thotë që duhet të ushtroni më shumë. Sa më shumë të flirtoni, bëhet më e lehtë.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mësoni të flirtoni Empty Re: Mësoni të flirtoni

Mesazh nga Space Sat 14 Apr 2012 - 8:40

Tani do korrim sukses dmth juhjjjjj
Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mësoni të flirtoni Empty Re: Mësoni të flirtoni

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:23

pa flirtu smi heqin syt jo mo me flirtu qe sme shqiten
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mësoni të flirtoni Empty Re: Mësoni të flirtoni

Mesazh nga Arabela Sat 10 Nov 2012 - 1:50

flirtroni flirtroni se nen site do perfundoni,,, je farewww je farewww :p se di por kur verej femrat duke flirtruar me shpifen fare,,, eeww eeww e njejta dhe per meshkujt ,,po te verej nje mashkull qe shikon disi si nuk me pelqen e shikoj gjithe inat deri sa te zhduket,,, djallii djallii je farewww :p
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mësoni të flirtoni Empty Re: Mësoni të flirtoni

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi