Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ç'ka është ndërgjegjja? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ç'ka është ndërgjegjja? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ç'ka është ndërgjegjja?

2 posters

Shko poshtë

Ç'ka është ndërgjegjja? Empty Ç'ka është ndërgjegjja?

Mesazh nga Emona Tue 24 Apr 2012 - 3:58

Duke hapur këtë temë për diskutim rreth ndërgjegjës do paraqes ca pika, të cilat mund të na shërbejnë për të pasur një diskutim më të mirëfilltë!

- Definiconi dhe roli i saj

- Ç'ka është ndërgjegjja

- Dallimi në mes ndërgjegjës dhe mendjes (logjikës)

- Shkaqet e ndërgjegjës së prishur

- Dominimi i ndërgjegjës

- Fazat në të cilat prezentohet ndërgjegjja

- Kolosët që shkruajtën për të

Këto dhe shumë pika të tjera -që juve mund t'i paraqisni- vetëm çka e përforcojnë diskutimin tonë, i cili nëse ka rrjedhojë pozitive, mund ta etiketojmë si thesar që ka infleuncë për vetëdijësim të të tjerëve, mbase sipas konceptit filozofik, ndërgjegjja fitohet, pra nëse dikujt i mungon, mund ta fiton duke lexuar diskutimet e tona.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ç'ka është ndërgjegjja? Empty Re: Ç'ka është ndërgjegjja?

Mesazh nga Anakonda Sat 28 Apr 2012 - 18:08

ndergjegja eshte nje gjendje emocionaLE NE MENDJEN TONE;DICKA QE FORMOHET NE MENDJEN TONE E CILA MUND te na ngreje ose mund te na ule(nga ana mendore)
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi