Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Një shpërthim mahnitës në Diell regjistruar nga teleskopët e NASA (video) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Një shpërthim mahnitës në Diell regjistruar nga teleskopët e NASA (video) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Një shpërthim mahnitës në Diell regjistruar nga teleskopët e NASA (video)

2 posters

Shko poshtë

Një shpërthim mahnitës në Diell regjistruar nga teleskopët e NASA (video) Empty Një shpërthim mahnitës në Diell regjistruar nga teleskopët e NASA (video)

Mesazh nga Emona Tue 24 Apr 2012 - 8:26

Një shpërthim mahnitës në Diell regjistruar nga teleskopët e NASA (video) Nasa-300x173Shikoni shpërthim diellor më spektakolarë, të regjistrua nga Observatori Termodinamik i NASA-s. Observatori Termodinamik i përket kategorisë së mesme të modelit dhe shkallës së vlerësimeve M1.

Ishte një nga shpërthimet më mahnitëse të regjistruar nga teleskopët e NASA-s, e aq më tepër nga teleskopët e kategorisë Termodinamike M1.
Shpërthimi u regjistruar pasditen e 16-prillit, nga Observatori i NASA-s, siç dhe e konsiderojnë atë astronomët: “Ppërbën një nga dukurit më të mrekullueshme spektakolare që ka parë njerëzimi”.
Sipas shkencëtarëve, shpërthimi i përket kategorisë mesme M1 sipas shkallës së vlerësimeve të NASA-s që i referohen shpërthimeve Diellore.
Sajti MailOnline science, një muaj më parë kishte publikuar një raport në të cilin theksonte se si pritet të ndryshojnë fushat magnetike rreth Diellit dhjetëvjeçarin e ardhëm, duke zvogëluar shpërthimet dhe “njollat” Diellore./albosberver.com/

Ndiqni videon me shpërthimet mahnitëse në Diell:


Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një shpërthim mahnitës në Diell regjistruar nga teleskopët e NASA (video) Empty Re: Një shpërthim mahnitës në Diell regjistruar nga teleskopët e NASA (video)

Mesazh nga Anakonda Sun 17 Jun 2012 - 6:53

o zot cfare shperthimi gjigant dhe mahnites
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi