Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
50 vjet i vetëm në një ishull People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
50 vjet i vetëm në një ishull People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

50 vjet i vetëm në një ishull

2 posters

Shko poshtë

50 vjet i vetëm në një ishull Empty 50 vjet i vetëm në një ishull

Mesazh nga Emona Fri 27 Apr 2012 - 2:06

50 vjet i vetëm në një ishull 3189I lodhur me shiun e vazhdueshëm dhe stresin e jetës në Britani, Brendon Grimshaw nuk e dinte se kur vendosi të largohej nga vendi në vitin 1962, ai do të shndërrohej në një Robinson Cruso të kohëve moderne.
Pikërisht gjysmë shekulli më parë, ai vendosi të blinte një ishull të vogël dhe të pabanuar, një kilometër katror të gjerë, për shifrën modeste të 8 mijë stërlinave.
Ishulli, i quajtur Moyenne, është pjesë e një grupi ishujsh të Sejshelës, pranë brigjeve afrikane, në Oqeanin Indian.

50 vjet i vetëm në një ishull Rubinsonkruzo1

Megjithatë, ndryshe nga sa mund të kishin vepruar shumë të tjerë, Grimshaw nuk përpunoi asnjë plan për të shndërruar pronën e tij në një parajsë turistike.

50 vjet i vetëm në një ishull Rubinsonkruzo2

Prej 50 vitesh, ai jeton i vetëm dhe i shkëputur nga çdo kontakt me botën në pronën e tij të mrekullueshme dhe të bekuar me bukuri të rralla, ne kushtet e nje jete te egër.

50 vjet i vetëm në një ishull Robinsoncruso3

I mësuar që të gjuajë për peshk çdo ditë për t’u ushqyer dhe duke grumbulluar frutat që rriten vetë në pyll, Grimshaw është në një formë të shkëlqyer fizike dhe mund të ngatërrohet fare lehtë me një 50-vjeçar të fuqishëm, ndonëse është në të vërtetë 86 vjeç.

http://top-channel.tv/foto/uploads/Image/robinsoncruso4.jpg

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

50 vjet i vetëm në një ishull Empty Re: 50 vjet i vetëm në një ishull

Mesazh nga Anakonda Sat 28 Apr 2012 - 6:52

sa keq te jetoish i vete,mm
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi