Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Është 88 vjeç, nuk heq dorë nga puna People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Është 88 vjeç, nuk heq dorë nga puna People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Është 88 vjeç, nuk heq dorë nga puna

2 posters

Shko poshtë

Është 88 vjeç, nuk heq dorë nga puna Empty Është 88 vjeç, nuk heq dorë nga puna

Mesazh nga Emona Mon 7 May 2012 - 5:02

Është 88 vjeç, nuk heq dorë nga puna F.0507105737980_m

Shpërndarësi më i vjetër i gazetave në Skoci, Bill Aitken, vazhdon ta bëjë punën e tij edhe pse është 88 vjeç.

Ai zgjohet çdo mëngjes rreth orës gjashtë, në mënyrë që fqinjët e tij të mos mbesin të painformuar.

Aitken është pensionuar si automekanik, por para gjashtë vitesh ka filluar të shpërndajë gazeta, në mënyrë që t’i zbukurojë ditët e tij të pleqërisë.

Puna ia mundëson që çdo ditë të komunikojë me fqinjët në fshatin Newburgh në Aberdeenshire.

“Po, kam filluar para gjashtë vitesh dhe kjo punë më plotëson. Jam në gjendje që të dorëzoj 30 gazeta, që për fshatin tim mjaftojnë. Kënaqem me punën dhe nuk e kam në plan që ta ndërpres”, citon The Sun fjalët e 88-vjeçarit. /Telegrafi/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Është 88 vjeç, nuk heq dorë nga puna Empty Re: Është 88 vjeç, nuk heq dorë nga puna

Mesazh nga Anakonda Mon 7 May 2012 - 17:28

ky nja 100 vjet jetonka e pastaj kismet

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi