Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dita e Europës, Basha: Maji, muaji europian, të vrapojmë drejt BE People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dita e Europës, Basha: Maji, muaji europian, të vrapojmë drejt BE People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dita e Europës, Basha: Maji, muaji europian, të vrapojmë drejt BE

2 posters

Shko poshtë

Dita e Europës, Basha: Maji, muaji europian, të vrapojmë drejt BE Empty Dita e Europës, Basha: Maji, muaji europian, të vrapojmë drejt BE

Mesazh nga WebMaster Wed 9 May 2012 - 5:52

TIRANE - Bashkia e Tiranës ka ndërmarrë një sërë hapash dhe do të luajë një rol të rëndësishëm, në bashkëpunim me delegacionin e KE, me partnerët, presidencën europiane, jo vetëm në përkujtimin e ditës së shënuar të 9 majit, Ditës së Europës, por për të thelluar më tej bashkëpunimin thelbësor me BE-në në të gjitha fushat, me synim zhvillimin ekonomik të kryeqytetit.

Kryebashkiaku Lulzim Basha e konsideroi muajin maj të rëndësishëm për Tiranën, pasi është muaji europian, i cili përkon edhe me 100 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë.

Në këtë muaj të Europës, sipas Bashës, do të hidhet një hap domethënës përpara si: prezantimi para grupit strategjik dhe publikut të draftplanit urbanistik dhe përfundimin e procesit të konkurrimit për bulevardin e ri dhe lumit të Tiranës.

" Sot ne vrapojmë të lirë në të gjithë zonën Shengen pa viza, si qytetarë europian të barabartë me qytetarët e tjerë dhe kështu po njohim, po përjetojmë standardin europian anembanë Europës. Sot e kemi më të lehtë të kuptojmë se çfarë sfidash na presin që këtë standard europian ta bëjmë realitet të përditshëm për çdo qytetar dhe këtu duhet t’i përqëndrojmë energjitë tona pozitive, optimizmin tonë, në arritjen e standardit në shkollat tona, rrugët, cilësinë e jetës dhe në mundësitë që do t’u ofrojmë qytetarëve , të rinjve për mirëqënie, nëpërmjet punësimit, zhvillimit ekonomik", u shpreh Basha.

Sot në Ditën e Evropës, në Shqipëri, ashtu si edhe në të gjithë vendet e Bashkimit Evropian dhe në Kosovë, po zhvillohen aktivitete të shumta, që kanë për qëllim që koncepti i Evropës t'u afrohet qytetarëve.

Kjo ditë në kryeqytet nisi të festohet me aktivitetin "Vrapo drejt Evropës”, ku mori pjesë Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, Ambasadori i Bashkimit Evropian, Ettore Sequi, ambasadorë të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian dhe qytetarë të Tiranës, të cilët ndoqën garën me biçikleta në drejtim të sheshit "Nënë Tereza" dhe një garë vrapimi.

(er.nu/BalkanWeb)
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dita e Europës, Basha: Maji, muaji europian, të vrapojmë drejt BE Empty Re: Dita e Europës, Basha: Maji, muaji europian, të vrapojmë drejt BE

Mesazh nga Anakonda Wed 9 May 2012 - 18:38

ka 3 vjet qe thojn se po futemi ne be;mesa duket do futemi kur te tjeret do duan te dalin
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi