Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ?

+2
Emona
WebMaster
6 posters

Shko poshtë

Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ? Empty Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ?

Mesazh nga WebMaster Mon 28 May 2012 - 23:08

Te pasur. Me mire, super te pasur, dhe pa shkolle te larte. Nje blog amerikan ka klasifikuar 15 njerzit me n. llogarie me te larte ne bote te personave pa shkolle te larte. Duke filluar nga Richard Branson(foto), padron i Virgin fino a Henry Ford, themeluaesi i Ford motor company.
Te studiosh eshte e rendesishme, mbi te gjitha per te ardhmen per te gjetur nje pune te mire. Por ka edhe miljardare te pa shkolle qe drejtojne ndermarrje te rendesishme dhe me fame boterore.
Nje gje eshte e qarte: pozicioni i arritur i ketyre personave dimostron qe jo gjithmone eshte domosdoshme te studiosh vite e vite qe te behesh nje pronar me sukses dhe me fame boterore. Per kete eshte i bindur themeluesi i keti blog College startup, qe ne faqet e tij jane vendosur emrat e ketyre miljarderave te pa “shkolle”, te larte kuptohet.
Mes tyre edhe britaniku Richard Branson. Pa mendoni pak, ky person ka lene shkollen kur ishte 16 vjec per te filluar jeten e tije duke punuar per llogari te tij. Pas ndermarjes se ti te pare ne revisten "Student megazine" ka shtrire investimet e tij ne fusha te tjera. Dhe tani ka 360 ndermarrje te ndryshme, nje n. record!
Te njejten hap ka ndjekur edhe Michael Dell, qe ka lene shkollen ne moshen 19 vjec per te themeluar PC's Limited, ndermarja qe me kalimin e kohes eshte transformuar ne Inc, nje nga emrat me me te medhenje ne sektorin e informatikes
Cfare te themi per stilisten Coco Chanel, jetime dhe pa mundesi te shkonte ne shkolle. Duke lene me nje ane kete, ajo ka arritur te behet nje nga firmat me fame boterore.
Edhe Disney nuk ka kaluar vite mbi libra, e dini edhe ju vete se cfare “imperi” ka krijuar.
Keta, eshte per tu habitur ne te vertete, ne kete klasifike nuk mungojne dy rivalet ne fushen e informatikes: Bill Gates e Steve Jobs. Te apasionuarit me te medhenje te pc, por njeri me pak per librat e shkolles. Themeluasi i Microsoft, nje nga njerzit me te pasur te botes nuk ka asnje SHKOLLE TE LARTE, ndersa Jobs ka frekuentuar nje kolegj VETM NJE SEMESTER. Pastaj ka punuar per Atari dhe me vone ka themeluar Apple Computers.
Dhe ne fund arkiteti famoz Fran Lloyd Wright. Ky po qe eshte per te gritur zerin, nuk ka frekuentuar as shkollen superjore (te mesme). Lol por si ka arritur te ndertoje "Fallingwater" nje kryeveper te shekullit 20?
Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ? 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ? 30l12rc Pytje & Përgjigje Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ? 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ? Empty Re: Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ?

Mesazh nga Emona Wed 30 May 2012 - 0:03

Ne ditet e sotme te duhet shkollimi i lart per tu kalifikua ne pune,vetem ne raste si ndodhe tek nese ke ''miqe'' gjen pune me leht edhe pa kon i arsimuar....por ne disa raste mjafton zgjuarsia dhe arrin te pervetsosh gjdo lloj profesoini ne pune..!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ? Empty Re: Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ?

Mesazh nga Anakonda Wed 30 May 2012 - 18:00

nuk mjafton vetem zgjuarsia;por duhet edhe shkolla e larte,mundesisht nje diplome dhe nje master ku ti mund te kesh informacionin e duhur dhe te jesh e specializuar per at pun qe don te gjesh

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ? Empty Re: Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ?

Mesazh nga Ariel Sat 16 Jun 2012 - 8:52

Duhet patjeter nje shkolle e larte...sa vjen e ngushtohet rrethi...nuk te pranon njeri ne pune te mire po spate diplomen perkatese.


Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ? 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ? Empty Re: Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ?

Mesazh nga Leo_uk Sat 16 Jun 2012 - 8:55

po pate zgjuarsine e duhur, nuk te duhet diploma se hap biznesin tend edhe i merr ne pune ata me diploma...

E mira e shkolles nuk eshte diploma por lidhjet qe krijon.. ke ktu ku jam plot me diploma e ne supermarkete po punojne.
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ? Empty Re: Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ?

Mesazh nga An0nim Sat 16 Jun 2012 - 9:04

Shoqerite moderne kane ndertuar nje sistem te tille qe te jete me i favorshem per ata
qe shkollohen me shume dhe me rezultate me te mira.
Mendoj se ky eshte nje orjentim i mire , pasi zhvillon trurin e llojt tone human.
Sadoqe njeriu mbahet per qenja me e zhvilluar ne planet , akoma jemi ne nje stad qe
le per te deshiruar ( flas ne lidhje me mosnjohjen e pseve te shume fenomeneve),
keshtuqe mendoj se duhet drejtuar evolucioni i lloit tone ne menyre te tille qe truri te evoloje , te zhvillohet , se ndryshe nje dite do te perfundojme si dinozourt.
Kjo eshte nje arsye madhore , qe pothuajse te gjithe e injorojme.
Kurse ne lidhje me suksesin brenda shoqerise , te nje individi te caktuar, shkollimi nuk eshte perhere i dobishem individin , i cili duke mesuar gjera teorike dhe ekzakte , te rregullta etj ne shkolle , kur del ne jete shton me shume pyetje se nje qe nuk ka bere
shume shkolle , eshte me i druajtur dhe me pasiv , shpesh kerkon te veje ne jete teorit
e marra ne shkolle , dhe ne shume raste deshkon , sidomos ne kapitalizem te eger.
Do thoja qe nje njeri me nje diplome ka gjithsesi nje vije horizontale paksa me te larget se nje pa diplome .
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ? Empty Re: Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ?

Mesazh nga Ariel Wed 4 Jul 2012 - 12:03

Leo_uk shkruajti:po pate zgjuarsine e duhur, nuk te duhet diploma se hap biznesin tend edhe i merr ne pune ata me diploma...

E mira e shkolles nuk eshte diploma por lidhjet qe krijon.. ke ktu ku jam plot me diploma e ne supermarkete po punojne.
Ti thu kur ti ka lon leket baba juhjjjjj


Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ? 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ? Empty Re: Duhet patjeter shkolla e larte, apo mjafton zgjuarsia per pune ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi