Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Berluskoni vdes në art People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Berluskoni vdes në art People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Berluskoni vdes në art

2 posters

Shko poshtë

Berluskoni vdes në art Empty Berluskoni vdes në art

Mesazh nga Emona Tue 29 May 2012 - 22:45

Berluskoni vdes në art Berluskoni-300x199


Instalacioni i paraqitur ne pallatin "Ferrajoli" / Foto: Corriere della Sera

Me sytë mbyllur, i buzëqeshur, me kokën mbështetur në një jastëk sateni, i fjetur apo i vdekur. Mbi të gjitha i buzëqeshur, i mbyllur në një kuti qelqi. Mund ta ketë ëndërruar gjithmonë një statujë të vendosur jo shumë larg pallatit presidencial, por jo në këtë mënyrë.

Projekti quhet "Ëndrra e italianëve"� (emërtim që ka të bëjë me shprehjen e përdorur prej tij në telefonatat me të dashurat) dhe është realizuar nga artistët Antonio Garullo e Mario Ottocento, të cilët janë edhe çifti i parë gei që është martuar në Amsterdam në vitin 2002.

Kavalieri prej silikoni është paraqitur në pallatin "Ferrajoli"�, jo shumë larg selisë presidenciale, një zgjedhje kjo aspak rastësore.

Berluskoni i fjetur

Statuja prej silikoni është vendosur në një kuti qelqi, mbi një copë mëndafshi, si të ishte papë apo Bukuroshja e Fjetur e përrallave. Njëra dorë qëndron e vendosur mbi librin "Një histori italiane"�, ndërsa tjetra tek pantallonat e zbërthyera. / G.N.

Berluskoni vdes në art Ber1-300x200

Berluskoni vdes në art Ber-2-300x200Berluskoni vdes në art Ber-2-300x200Berluskoni vdes në art Ber-3-300x183

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Berluskoni vdes në art Empty Re: Berluskoni vdes në art

Mesazh nga Anakonda Wed 30 May 2012 - 18:23

mire do ishte po te vdiste edhe ne te vertete
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi