Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Siria “afër” luftës civile People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Siria “afër” luftës civile People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Siria “afër” luftës civile

2 posters

Shko poshtë

Siria “afër” luftës civile Empty Siria “afër” luftës civile

Mesazh nga Emona Thu 31 May 2012 - 10:11

Siria “afër” luftës civile Syrian-war-300x199

Kombet e Bashkuara dhe Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar se Siria është në prag të rrëshqitjes në luftë civile, pas masakrës së javës së kaluar në fshatin Houla.

Kreu i OKB-së, Ban Ki-mun, i ka bërë thirrje presidentit sirian, Bashar al-Asad, që të bëjë më shumë për të zbatuar planin për paqe të të dërguarit ndërkombëtar, Kofi Anan.

“Masakra e civilëve, si ajo e fundjavës së kaluar, mund ta zhysë Sirinë në një luftë katastrofale civile, nga e cila nuk do të mund të shërohej kurrë. I kërkoj Qeverisë siriane të angazhohet për planin për paqe të Ananit”, ka thënë Ban.

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, ka thënë se nëse Rusia vazhdon të mbështesë regjimin e Asadit në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, vendi prapë mund të rrëshqasë në luftë civile.

Masakra në Houla ka ndodhur më 25 maj dhe në të kanë humbur jetën 108 persona – shumica nga ta gra dhe fëmijë.

Siria është përfshirë nga protestat antiqeveritare dhe dhuna qysh në mars të vitit të kaluar. /Dukagjini.com

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Siria “afër” luftës civile Empty Re: Siria “afër” luftës civile

Mesazh nga Anakonda Mon 5 Nov 2012 - 1:32

"gjithmon kan qen te prekur kta vende ne luftera te tilla nuk esht hara par qe degjoj per luft civile ne siri"

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi