Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Sindroma e nderhyrjes ne pajisjet elektronike me ane te subkoshiences People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sindroma e nderhyrjes ne pajisjet elektronike me ane te subkoshiences

Shko poshtë

 Sindroma e nderhyrjes ne pajisjet elektronike me ane te subkoshiences Empty Sindroma e nderhyrjes ne pajisjet elektronike me ane te subkoshiences

Mesazh nga Emona prej Wed 6 Jun 2012 - 0:40

 Sindroma e nderhyrjes ne pajisjet elektronike me ane te subkoshiences Fortean

Njerezit jane te ndryshem dhe kane aftesi te ndryshme qe arrijne t'i kontrollojne ose jo.
Disa njerez kane aftesi qe per nje kohe te gjate i kane intriguar njerezit dhe akoma sot e kesaj dite kane ngelur nje mister.

Nje karakteristike e vecante e disa njerezve eshte ajo qe do te pershkruhet me poshte.

A e keni vene re ndonjehere qe ne cdo rast qe nje person eshte prane pajisjeve elektronike ato duket sikur prishen fare apo fillojne te mos punojne ashtu si duhet? Apo ndoshta ju mund ta keni patur kete problem edhe vete me pajisjet elektronike.

Mund te keni pare qe edhe dritat e rruges duket sikur nuk funksionojne ashtu si duhet kur nje person i vecante eshte prane tyre, vecanerisht kur ky person eshte duke dhene shume energji psikike.

Pse ndodh kjo? Ky fenomen eshte quajtur Interference tek Dritat e Rruges (SLI - Street Light Interference)

Dritat e rruges, televizoret, kompiuteret, celularet, oret, etj, duket se kane probleme sa here nje person me sindromen SLI ndodhet prane tyre.

Duket se kjo eshte ndonje lloj nderhyrje elektromagnetike qe jep subkoshienca e tyre. Dhe duket se personat qe e kane kete aftesi nuk arijne qe ta kontrollojne ate.

Ata nuk jane si Carrie White e vila mund te shkaterroje gjithcka ne rrugen e saj vetem me ane te telepatise.

Interferenca ne dritat e rruges dhe nderhyrja ne pajisjet elektronike duket se eshte dicka e shkaktuar nga subkoshienca e nje personi te caktuar te cilen ai nuk eshte ne gjendje ta kontrolloje.


Studime shkencore nuk jane bere akoma ne lidhje me kete fenomen, por ndoshta shume shpejt ne te ardhmen ky fnomen do te mare vemendjen qe i takon.

Deri sa eshte nje dicka qe nuk mund te shkaktohet me qellim, zakonisht ndodh en menyre sporadike. Keta njerez nuk mund te kontrollojne se ne cilin moment do te bejne nje nderhyrje tek dritat ne rruge apo pajisjt elektronike.

Megjithate gjithmone e me shume raportime po behen. SLI afekton burrat dhe grate te te gjitha moshave. Per pjesen me te madhe, duket se ata krijojne nderhyrje psikike kur ata kane brenda tyre shume energji psikike.

Kjo mund te ndodhe kur ata jane jashtezakonisht te nervozuar apo te stresuar, por edhe kur jane shume te lumtur.

Gjate momenteve te emocioneve shume te forta, keto njerez jane me te predispozuar per te bere nderhyrje te tilla. Pajisjet elektronike nuk funksionojne mire apo prishen krejtesisht.

Nderkohe qe shume njerezve kjo mund tu duket dicka shume interesante, ata harrojne qe nje aftesi e tille mund t'i kushtoje shume para atij qe e ka. Mendonoi per te gjithe pajisjet elektronike qe ne perdorim gjate dites dhe sa prej tyre mund te prishen nga nderhyrjet e tilla.

Edhe ju mund te keni kete aftesi nese duket qe keni "fat te keq" me pajisjet elektronike. Ose nese keni qene duke u kthyer nje mbremje ne shtepi dhe ndiheshit shume te lumtur, stresuar apo te nervozuar dhe dukej sikur dritat nuk funksiononin ashtu si duhej kur ju kalonit prane tyre.

Nese keni kete sindrome, ju nuk jeni vetem. Ka shume te tjere qe e kane kete aftesi./info,al/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Sindroma e nderhyrjes ne pajisjet elektronike me ane te subkoshiences Empty Re: Sindroma e nderhyrjes ne pajisjet elektronike me ane te subkoshiences

Mesazh nga Anakonda prej Wed 6 Jun 2012 - 1:34

kot nuk thon se njeriu esht qenia me e poshter ne bote

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi