Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zhytesit deklarojne qe objekti i mistershem ne Detin Baltik fik pajisjet elektronike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zhytesit deklarojne qe objekti i mistershem ne Detin Baltik fik pajisjet elektronike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zhytesit deklarojne qe objekti i mistershem ne Detin Baltik fik pajisjet elektronike

2 posters

Shko poshtë

Zhytesit deklarojne qe objekti i mistershem ne Detin Baltik fik pajisjet elektronike Empty Zhytesit deklarojne qe objekti i mistershem ne Detin Baltik fik pajisjet elektronike

Mesazh nga Emona Fri 6 Jul 2012 - 0:23

Zhytesit deklarojne qe objekti i mistershem ne Detin Baltik fik pajisjet elektronike Balticseaufo

Objekti i cuditshem qe ndodhet ne fund te detit Baltik ka nderhyre me pajisjet elektronike te ekipit te filmimeve qe eshte ne proces zhytje me qellimin per ta filmuar ate dhe per te mesuar dicka me shume.

Megjithate skeptiket jane duke u bere edhe me shume.

Ekipi i gjuetareve te thesareve Suedeze Ocean X e zbuloi per here te pare kete objekt vitin e kaluar.

Megjithate ne kohen e zbulimit ata nuk kishin burime te mjaftueshme per te shtuar. Tani ata jane kthyer ne vendin ku eshte bere zbulimi me teknoligjine me te mire te kesaj fushe.

Ata jane duke u munduar qe ta filmojne objektin e mistershem, por sapo i afrohen pak, atyre u prishen aparaturat.

"Cdo gje elektronike qe i afrohet, duke perfshire ketu edhe telefonin me satelit, nuk punon me kur ne ndodhemi siper objektit." - tha Stefan Hogerborn, zhyrtesi kryesor i ekspedites, per kanalin Suedez NDTV.

"Me pas ne largoheshim rreth 200 metra dhe gjithcka fillonte serish te punonte. Kur i afrohehim prape objektit gjerat elektronike prape fikeshin."

Zbulimi i bere eshte i pershkruar si nje objekt ne forme rrethore qe i ngjan nje "kerpudhe gjigande". Ne maje te objektit eshte nje protal ne forme veze/ Ekipi tha qe nje vije rruge rreth 300 metra mund te pershkruhet si 'pasarela e objektit'.

Pjesetaret e ekipit kane bere spekulime te ndryshme ne lidhje me ate cfare ata kane pare.

"Mund te jete nje meteor apo nje asteroid, apo ndoshta edhe nje vullkan, mund te kete qene aty qe ne kohen e Luftes se Ftohte, ose mund te jete edhe nje UFO. Duhet te jete patjeter dicka." - thote Dennis Asberg, nje prej pjesetareve te Ocean X.

Ne fakt nderhyrja ne objektet elektronike konfirmon tezen qe objekti i zbuluar nuk eshte aspak nje objekt i zakonshem.

Kritiket i kane akuzuar Ocean X, qe nuk jane oqeanografe, qe po perdorin shkence te dobet dhe po mundohen ne cdo menyre te terheqin vemendjen per te siguruar fonde.

Hanumant Singh, nje kerkues i Woods Hole Oceanographic Institute, tha per revisten e Shteteve te Bashkuara Popular Mechanics qe imazhi fillestar qe beri buje ne mendia ishte kapur duke perdorur nje sonar te lire dhe te pakalibruar mire.

Ne fakt persa i perket humbjes se sinjalit, duket se nuk ka qene nje fenomen i vazhdueshem, deri sa duket se jane bere edhe filmime shume afer objektit. Dhe edhe nese ndodh , mund te ndodhe edhe per shkak te materialeve qe ndodhen nen uje qe mund te nderhyjne ne elektronikat e ndjeshme.

Ocean X i mohon akuzat qe i jane bere per kerkim te terheqjes se vemendjes dhe publicitetit.

"Ne fillim menduam qe ishin vetem gura, por kjo eshte dicka tjeter. Dhe duke qene se asnje aktivitet vullkanik nuk eshte raportuar ndonjehere ne Detin Balltik, ky fenomen behet ende me i cuditshem." - deklaron Peter Lindberg, themeluesi i Ocean X./info/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zhytesit deklarojne qe objekti i mistershem ne Detin Baltik fik pajisjet elektronike Empty Re: Zhytesit deklarojne qe objekti i mistershem ne Detin Baltik fik pajisjet elektronike

Mesazh nga Anakonda Mon 1 Oct 2012 - 18:05

Qenka duke i knaq ato njerez qe jan pran detit baltik...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi