Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nëna kineze e detyruar të abortojë në muajin e 7 të shtatzënisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nëna kineze e detyruar të abortojë në muajin e 7 të shtatzënisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nëna kineze e detyruar të abortojë në muajin e 7 të shtatzënisë

3 posters

Shko poshtë

Nëna kineze e detyruar të abortojë në muajin e 7 të shtatzënisë Empty Nëna kineze e detyruar të abortojë në muajin e 7 të shtatzënisë

Mesazh nga WebMaster Sat 16 Jun 2012 - 9:12

Nëna kineze e detyruar të abortojë në muajin e 7 të shtatzënisë Shock-e1339694163355

Fotografia e një nëne të re kineze, e cila u detyrua të abortojë në muajin e shtatë të shtatzënisë, ka shokuar jo vetëm përdoruesit e internetit në Kinë, por në tërë botën. Fotografia është bërë disa minuta pas abortit, ndërsa aty shihet vajza e re e shtrirë e pranë saj fetusi i vdekur.
Feng Jiame, nga provinca Zhenping, është vetëm një nga mijëra vajzat që detyrohen të abortojnë, në nivelin e lartë të shtatzënisë, për shkak të politikës strikte kineze për vetëm një fëmijë në familje.
Vajza në foto nuk kishte para për të paguar “dënimin” për shkak se ishte shtatzënë për herë të dytë, andaj u detyrua të abortonte, shkruan BBC Aktivistët kinezë thonë se raste të tilla janë të shpeshta, e madje më të rënda, pasi disa detyrohen të abortojnë në muajin e nëntë të shtatzënisë.
Organizatat për mbrojtjen e të drejtave të njeriut pohojnë se politika për një fëmijë nënkupton që aktet e tilla ndodhin çdo ditë, sepse dënimet janë të larta dhe pak gra, sidomos ato të rejat, janë në gjendje t’i paguajnë.
Në një intervistë me nënën fatkeqe dhe burrin e saj, kuptohet se ajo me dhunë është marrë nga shtëpia e saj dhe se është lidhur nga frika se mund të arratisej.
Krimi i tmerrshëm kundër kësaj vajze ka ndodhur më 3 qershor. Siç ka thënë viktima për mediat lokale, ajo me dhunë është dërguar në spital, ku i kanë dhënë mjete për ta nxitur abortin, pa pëlqimin e saj. 36 orë më vonë, ajo abortoi. Nga zemërimi dhe dëshpërim vendosi të marrë një foto të femijes së vdekur dhe ta publikojë në internet, për të bërë me dije terrorin të cilin e përjetojnë femrat në Kinë.
Ky rast ka nxitur reaksione të mëdha në internet, duke e vënë në shënjestër ligjin kontrovers për planifikimin familjar në Kinë./telegrafi/
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nëna kineze e detyruar të abortojë në muajin e 7 të shtatzënisë Empty Re: Nëna kineze e detyruar të abortojë në muajin e 7 të shtatzënisë

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sat 16 Jun 2012 - 9:18

U trishtum amanet....................................................
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nëna kineze e detyruar të abortojë në muajin e 7 të shtatzënisë Empty Re: Nëna kineze e detyruar të abortojë në muajin e 7 të shtatzënisë

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 17:03

sa keq qe me vjen per te;shum keq me vjen sinqerisht...
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nëna kineze e detyruar të abortojë në muajin e 7 të shtatzënisë Empty Re: Nëna kineze e detyruar të abortojë në muajin e 7 të shtatzënisë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi