Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Varfëria “këmbëkryq” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Varfëria “këmbëkryq”

Shko poshtë

Varfëria “këmbëkryq” Empty Varfëria “këmbëkryq”

Mesazh nga WebMaster prej Mon 18 Jun 2012 - 8:49

Varfëria “këmbëkryq” 1227011898Nëna e sëmurë, babai argat që punon tokën e të tjerëve, 6 fëmijë të vegjël që nuk kanë bukë të hanë dhe asnjë ndihmë nga Pushteti Vendor. Fëmijët nuk ndjekin as shkollën, pasi u mungojnë parate per te blere librat.

etë anetare te nje familje ne Variboje në komunën Cakran te Fierit jetojnë ne një shtepi te rrënuar, pa dritare, pa tavane dhe pa pangrohje. Nëna e 6 femijëve Nimete Izeiraj edhe pse eshte e sëmurë dhe ka kerkuar disa here ndihmën e pushtetit vendor, asnjeherë nuk ka gjetur reagimin e saj. Femijët nuk shkojnë në shkollë pasi familja nuk ka të ardhura mjaftueshëm për të blerë libra.
Kjo familje mbijeton vetem me të ardhurat që mund të sigurojë kryefamiljari, Lefter Izeiraj. Lefteri punon si argat në komunën e Cakranit ku arrin të sigurojë jo më shumë se 200 lek në ditë. Në shumicn e rasteve Lefteri nuk arrin të sigurojë punë duke bërë që të krijohen vështirësi të mëdha në mbijetesën e familjes.
Ndërkohë kërkesës së të birit 17 vjec për t”u larguar si emigrant klandestin drejt Greqisë, i ati i është përgjigjur me kundërshti të plotë pasi ngjarja e Butrintit ku humbën jetën 5 vetë në përpjekje për të emigruar, ka shkaktuar jo pak dhimbje edhe tek kjo familje e varfër.
E nëse të gjithë përpiqen të ecin përpara drejt zhvillimit, këta fëmijë nuk mund të arsimohen as me arsimin bazë. Varfëria është një ndër pengesat më të mëdha, dhe sikur të mos mjaftonte fenomenit i shtohet edhe indiferenca e pushtetit lokal
Varfëria e tejskajshme po lë pa arsim 6 fëmijë të një familje në Cakran të Fierit. Mësuesit nuk i pranojnë në shkollë fëmijët me te vegjel te familjes Izeiraj pasi ata nuk kanë libra. Nderkohe prinderit duhet të bejne nje sforcim të madh për të arritur t”u sigurojnë mbijetesën femijëve të tyre.Shikoni fotot edhe jepni nje pergjigje si ka mundesi qe ne fytyrene voglusheve shikon gjithmon buzeqeshjen .

Varfëria “këmbëkryq” Foto-di-bambini-3

Varfëria “këmbëkryq” Divorzio_bambini


Edituar për herë të fundit nga Admine në Mon 18 Jun 2012 - 8:56, edituar 3 herë gjithsej
Varfëria “këmbëkryq” 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Varfëria “këmbëkryq” 30l12rc Pytje & Përgjigje Varfëria “këmbëkryq” 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varfëria “këmbëkryq” Empty Re: Varfëria “këmbëkryq”

Mesazh nga WebMaster prej Mon 18 Jun 2012 - 8:50

Varfëria “këmbëkryq” BambiniSfruttamento
Varfëria “këmbëkryq” 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Varfëria “këmbëkryq” 30l12rc Pytje & Përgjigje Varfëria “këmbëkryq” 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varfëria “këmbëkryq” Empty Re: Varfëria “këmbëkryq”

Mesazh nga WebMaster prej Mon 18 Jun 2012 - 8:51

Varfëria “këmbëkryq” Rio-de-janeiro-Brasile-Sud-America-1270828908
Varfëria “këmbëkryq” 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Varfëria “këmbëkryq” 30l12rc Pytje & Përgjigje Varfëria “këmbëkryq” 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varfëria “këmbëkryq” Empty Re: Varfëria “këmbëkryq”

Mesazh nga WebMaster prej Mon 18 Jun 2012 - 8:51

Varfëria “këmbëkryq” Rubon3
Varfëria “këmbëkryq” 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Varfëria “këmbëkryq” 30l12rc Pytje & Përgjigje Varfëria “këmbëkryq” 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varfëria “këmbëkryq” Empty Re: Varfëria “këmbëkryq”

Mesazh nga WebMaster prej Mon 18 Jun 2012 - 8:52

Varfëria “këmbëkryq” Adottare-un-bambino-in-italia
Varfëria “këmbëkryq” 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Varfëria “këmbëkryq” 30l12rc Pytje & Përgjigje Varfëria “këmbëkryq” 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varfëria “këmbëkryq” Empty Re: Varfëria “këmbëkryq”

Mesazh nga WebMaster prej Mon 18 Jun 2012 - 8:56

Varfëria “këmbëkryq” Femijet_viktima_te_trafikimit
Varfëria “këmbëkryq” 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Varfëria “këmbëkryq” 30l12rc Pytje & Përgjigje Varfëria “këmbëkryq” 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varfëria “këmbëkryq” Empty Re: Varfëria “këmbëkryq”

Mesazh nga WebMaster prej Mon 18 Jun 2012 - 9:02

Varfëria “këmbëkryq” 29-LA-POLITIK-UNICEF


NESE JU JEPET MUNDESIA QE TE NDERRONI GARDEROBEN E RROBAVE TUAJA NUK ESHTE NEVOJA TI TRESNI ATO APO TI DJEGNI MJAFTON QE TI DREJTOHENI NDONJE KISHE APO NDONJE FAMILJE QE KA ME SHUM NEVOJE... NE TE GJITHE QYTETET E EUROPES ESHTE BERE NJE CENDER KU NJEREZIT DERGOJ RROBAT PER TI DHENE NDIHME QYTETEVE QE KAN NEVOJE SI PERSHEMBULL SHQIPERIS KOSOVES E SHUM VENDE TE TJERA... PRANDAJ NESE KENI MUNDESIN EDHE KENI RROBA ATY QE SKENI KUJT TE JA JEPNI DREJTOHUNI KISHAVE OSE CENDRAVE KU JU JEPET MUNDESIA QE TE NDIHMOJME EDHE ATA QE KAN NEVOJ .
Varfëria “këmbëkryq” 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Varfëria “këmbëkryq” 30l12rc Pytje & Përgjigje Varfëria “këmbëkryq” 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varfëria “këmbëkryq” Empty Re: Varfëria “këmbëkryq”

Mesazh nga Anakonda prej Mon 18 Jun 2012 - 9:06

sa keq per keta femij te gjore;qe jetojn ne nje skamje te tille;per keta qe femije qe nuk kan as kushtet minimale te jeteses;keta femije te gjore qe nuk kan asgje ne krahasim me moshtaret e tyre;me vjen shum keq per ta...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Varfëria “këmbëkryq” Empty Re: Varfëria “këmbëkryq”

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi