Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Koncatreptivi Xhel shpikja e shekullit ne vitin 2012 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Koncatreptivi Xhel shpikja e shekullit ne vitin 2012 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koncatreptivi Xhel shpikja e shekullit ne vitin 2012

2 posters

Shko poshtë

Koncatreptivi Xhel shpikja e shekullit ne vitin 2012 Empty Koncatreptivi Xhel shpikja e shekullit ne vitin 2012

Mesazh nga An0nim Mon 2 Jul 2012 - 21:29

Krijohet një xhel kontraceptiv hormonal për burrat, i cili po të aplikohet në mënyrë të përditshme mbi lëkurë zvogëlon prodhimin e spermës.
Koncatreptivi Xhel shpikja e shekullit ne vitin 2012 Xheli-300x175
Ky xhel, i cili ka rezultuar efikas në 89 për qind të rasteve, mund të shndërrohet në një mënyrë kontracepsioni të besueshëm për burrat dhe cilësohet si e ardhmja e kontracepsionit për meshkuj, një teknikë që duket si tejet efikase për jetën seksuale të tij.

Por cilët janë përbërësit e këtij xheli kontraceptiv?
Kërkuesit shkencorë për krijimin e këtij xheli kanë ndërthurur një xhel transdermik me bazë testosteroni, Nestoron, me një progestinë të re, e ngjashme me substancën hormonale të progesteronit.

“Është hera e parë që kombinimi i testosteronit dhe Nestoronit po aplikohet kështu në lëkurë për të furnizuar me sasinë e duhur hormonale, të cilat sjellin pakësimin e prodhimit të spermës tek burrat”, shpjegon Christine Wang, nga qendra mjekësore Ucla
Sipas saj, xheli nuk shkakton efekte të padëshiruara në organizmin e meshkujve.

Krijuesit e këtij xheli kontraceptiv bëjnë me dije se burrat do të mund ta përdorin së shpejti xhelin transdermik, ndërkohë që deri më tani kërkimet mbi kontraceptivët me bazë testosteroni, të kombinuar me progesteron, nuk kanë pasur sukses.

Krijuesit e këtij kontraceptivi thonë se 56 burra e kanë ndjekur për të paktën 20 javë trajtimin me këtë xhel transdermik dhe ka rezultuar se në 89 % të rasteve është pakësuar niveli i prodhimit të spermatozoideve, duke shmangur kështu shtatzëninë e paplanifikuar tek partneret e tyre.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koncatreptivi Xhel shpikja e shekullit ne vitin 2012 Empty Re: Koncatreptivi Xhel shpikja e shekullit ne vitin 2012

Mesazh nga Anakonda Wed 4 Jul 2012 - 23:28

aahahaahaah sa ka ec shkenca aahaahah
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi