Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?

+3
Emona
Docteur
WebMaster
7 posters

Shko poshtë

A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  Empty A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?

Mesazh nga WebMaster Sat 7 Jul 2012 - 10:18

Une e perdore shume rralle per te mos thene fare,,Kuptohet qe kjo ndikohet nga rethi,,Me nje fjale ne pergjithesi nuk perdoret shume fjala CIAO ketu tek ne,,Varet prej grupeve,,E perdor zakonisht fjalen TUNG qe eshte shkurtese fjales tungat,tungatjeta pra tungjatjeta,,Ketu perdoret shpesh edhe fjala "shihemi",,pra mund te themi qe eshte shkurtese fjales "Mireupafshim" ose "pacim"..

Dua te them qe kemi mjaft fjale tonat mjaft te bukura qe mund ti perdorim,skemi nevoj per huazime,,Edhe stafi nderkombetar po te doj le te na marrin fjalet tona,pse ne te tyret,,?
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  Empty Re: A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?

Mesazh nga Docteur Mon 9 Jul 2012 - 18:17

Ska kurre se si mundesi te behet shqipe,thjesht mund te jete huazuar individualisht,psh shume vete e perdorim dhe themi ok ciao ngaqe eshte me e thjeshte dhe me e lezetcme se smund te themi mirupafshim goodbye ose au revoir por shkurt ciao ( kurse mua me duket e mire por pak female )
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  Empty Re: A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?

Mesazh nga Emona Thu 12 Jul 2012 - 10:09

Jo,oshte bo ves dikujt po jo fjale ''shqipe''ju tingllon bukur dhe e thone po asnjehre gjuha e huaj nuk behet e JONA...qe un p.s them Tung o kur pershendes dike o kur ike ''Tung si je & Tung se ika''..

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  Empty Re: A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?

Mesazh nga Arabela Fri 13 Jul 2012 - 6:15

ne perdorim ciao,,italianet pacim pacim,,, juhjjjjj dhe keshtu jemi barazim,,, je farewww je farewww :p :p A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  2424892087
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  Empty Re: A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?

Mesazh nga Ariel Sat 14 Jul 2012 - 8:46

po po...ciao na esht bo moooo...cik e trrak e ...hajt ciao ciao se shifna.
hajt ciao ciao se nigjohena...hajt ciao se flasim.... je farewww

Une per vete e perdor shume...

hajt ciao A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  219302107 je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  Empty Re: A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?

Mesazh nga Ariel Sat 14 Jul 2012 - 8:49

po po...ciao na esht bo moooo...cik e trrak e ...hajt ciao ciao se shifna.
hajt ciao ciao se nigjohena...hajt ciao se flasim.... je farewww

Une per vete e perdor shume...

hajt ciao A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  219302107 je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  Empty Re: A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?

Mesazh nga An0nim Sat 14 Jul 2012 - 8:50

Eh perdorimi i shpeshte i kesaj fjale, na ka bere ta harrojme dalengadale "Mirupafshim", madje dhe ne rastet kur e perdorim fjalen mirupafshim do e shoqerojme patjeter me nje ciao nga mbrapa Si te thuash ne fillimet e saj, kush e perdorte dukej sikur fliste tere tangerllik, ndersa sot eshte bere mese normale. I bie shkurt "ciao"
Personalisht mund te te them qe fjala Ciao eshte e vetmja fjale e huaj qe perdore.
Eshte kjo dicka e mire apo e keqe????
perdorimi i nje fjale te vetme, te huaj nuk me shqeteson. Kohet e fundit kane filluar dialogjet ne gjuhe te huaja, kjo eshte shqetesuese.
Dikush do te thote "Gur gur behet kalaja".. ndoshta ka te drejte.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  Empty Re: A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?

Mesazh nga Arabela Sat 14 Jul 2012 - 8:50

Ariel shkruajti:po po...ciao na esht bo moooo...cik e trrak e ...hajt ciao ciao se shifna.
hajt ciao ciao se nigjohena...hajt ciao se flasim.... je farewww

Une per vete e perdor shume...

hajt ciao A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  219302107 je farewww
ciao baby ciao je farewww je farewww
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  Empty Re: A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?

Mesazh nga Ariel Sat 14 Jul 2012 - 8:57

hahahahahahaaaaaa hajt ciao ciao se shifna prap je farewww je farewww je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  Empty Re: A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?

Mesazh nga Arabela Sat 14 Jul 2012 - 9:03

Ariel shkruajti:hahahahahahaaaaaa hajt ciao ciao se shifna prap je farewww je farewww je farewww
hajde se po e pime na nje çajio,,,, je farewww
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  Empty Re: A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?

Mesazh nga Anakonda Sat 14 Jul 2012 - 21:18

e vertet esht;te gjith po e perdorin cdo dit e meshum
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  Empty Re: A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?

Mesazh nga Vizitor Mon 16 Jul 2012 - 8:53

Shume teme origjinale kjo.

Nuk e kam lexuar ne asnji forum tjeter.



Ciao.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?  Empty Re: A mendoni se fjala ''CIAO'' eshte bere si fjale shqipe?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi