Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Greket, tashme emigrante në Shqipëri - Vizion Plus People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Greket, tashme emigrante në Shqipëri - Vizion Plus People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greket, tashme emigrante në Shqipëri - Vizion Plus

4 posters

Shko poshtë

Greket, tashme emigrante në Shqipëri - Vizion Plus Empty Greket, tashme emigrante në Shqipëri - Vizion Plus

Mesazh nga WebMaster Sat 28 Jul 2012 - 2:09Emigrant ne Shqipëri, për ti shpëtuar krizës ekonomike qe ka pllakosur
Greqinë. Kjo është zgjidhja për mbijetese qe kane gjetur se fundmi mjaft
shtetas greke. Ndonëse i kishim pare këto 20 vite ne rolin e
sipërmarrësit, tashme ata mund ti gjesh edhe si punëtorë te thjeshte
ndërtimi. Manolis Vergieraqis, 39 vjeç, qe prej tete muajsh është
zhvendosur nga Kreta për te punuar ne ndërtim ne rajonin juglindor.
39-vjeçari
jeton i vetëm, ne një shtëpi me qira ne Korçe, pasi gruan dhe dy vajzat
i ka lënë ne Kretë. Ai tregon se kriza po thellohet gjithnjë e me shume
ne Greqi, madje edhe miq te tij po shohin mundësinë për te emigruar ne
Shqipëri. Manolis thotë se ka ardhur disa here ne Korçe, deri sa
vendosur se me çfarë do te merrej. Dhe ne fakt ia ka dale te beje
zgjedhjen e duhur, vinçi me te cilin ai punon dhe qe e ka sjelle nga
Greqia, është nder te paktet ne Korçe dhe për rrjedhoje është shume i
kërkuar nga firmat e ndërtimit, duke fituar ne një dite pune afro 15
mije leke.

Immigrant in Albania to escape the economic crisis
that has plagued Greece. This is the solution for survival that have
recently found that many Greek citizens. Although we had seen these 20
years in the role of the entrepreneur, now they can find as ordinary
construction workers. Vergieraqis Manolis, 39, for eight months has been
moved from Crete to work in construction in the southeast region.
39-year-old
lives alone in a rented house in Korca, after his wife and two
daughters he left in Crete. It shows that the crisis is deepening more
and more in Greece, even his friends are considering to emigrate to
Albania. Manolis says it has come some time in Korca, while deciding
what to take. And in fact it has come to make the right choice, crane
with which he works and that has brought from Greece, is among the few
in Korca and therefore is required by many construction firms, winning
in one working day approximately 15 thousand lek.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Greket, tashme emigrante në Shqipëri - Vizion Plus Empty Re: Greket, tashme emigrante në Shqipëri - Vizion Plus

Mesazh nga Maksi Sat 28 Jul 2012 - 7:33

yyyyyyyyy sa shum greke tek neve ................ 2 kokra
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Greket, tashme emigrante në Shqipëri - Vizion Plus Empty Re: Greket, tashme emigrante në Shqipëri - Vizion Plus

Mesazh nga Aristogata Sat 28 Jul 2012 - 12:41

bota me rrota
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Greket, tashme emigrante në Shqipëri - Vizion Plus Empty Re: Greket, tashme emigrante në Shqipëri - Vizion Plus

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 1:00

aahahaahhaahha kurr si dihet jetes se cndodh

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Greket, tashme emigrante në Shqipëri - Vizion Plus Empty Re: Greket, tashme emigrante në Shqipëri - Vizion Plus

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi