Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mendime Pozitive People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mendime Pozitive People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mendime Pozitive

4 posters

Shko poshtë

Mendime Pozitive Empty Mendime Pozitive

Mesazh nga Emona Fri 14 Sep 2012 - 4:59

Mendime pozitive ose menyra e te menduarit pozitiv, po sjelle disa nga mendimet pozitive qe i kam lexu diku dhe me lan pershtypje te mire ne te menduarti pozitive ne jete.

"Unë jam"- një fjalë që ndonjëherë nënkupton asgjë-në dhe ndonjëherë pafundësinë. Gibran

Njerëzit janë në kërkim të dikujt që i mban prej dore. Për siguri. Për dikë që i premton që çdo gjë do shkojë mirë. Chuck Palahniuk.

"Është shumë më fisnike t'i shmangesh situatave të pakëndshme përmes heshtjes sesa t'i tejkalosh ato përmes grindjes".


Cfarë ka për të ndodhur do ndodh, dhe ti ke një zgjedhje: të shkosh bashkë me të ose kundër saj... Osho

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendime Pozitive Empty Re: Mendime Pozitive

Mesazh nga Emona Fri 14 Sep 2012 - 5:00

Bëhu si lumi në bujari dhe ndihmë,
Bëhu si dielli në zemërgjerësi dhe mëshirë
Bëhu si nata në mbulimin e mangësive të tjetrit,
Bëhu si i vdekuri në hidhërim dhe kërcënim,
Bëhu si dheu në modesti,
Bëhu si deti në mirëkuptim,
Si do që të bëhesh,
Ose duku ashtu si je
Ose bëhu ashtu si dukesh. RUMI

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendime Pozitive Empty Re: Mendime Pozitive

Mesazh nga Emona Fri 14 Sep 2012 - 5:01

Ka gjithmonë diçka për të cilën duhet të jesh mirënjohës. Mos ji pesimist nëse herë pas here gjërat nuk shkojnë si do ti. Ji gjithmonë mirënjohës për dashamirësinë e njerëzve që të rrinë afër. Një zemër mirënjohëse të bën të lumtur. Buddha

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendime Pozitive Empty Re: Mendime Pozitive

Mesazh nga Emona Fri 14 Sep 2012 - 5:02

E vetmja mundësi që kemi për të ndryshuar është të jemi të disponueshëm për të kaluar mbi frikën. Lucia Giovannini

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendime Pozitive Empty Re: Mendime Pozitive

Mesazh nga Emona Fri 14 Sep 2012 - 5:02

Kini besim në ëndrrat tuaja, sepse në to fshihet porta e përjetësisë. Khalil Gibran

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendime Pozitive Empty Re: Mendime Pozitive

Mesazh nga Emona Fri 14 Sep 2012 - 5:02

Vetmia e vërtetë është një gjendje mendore. Vetëm duke marrë kontrollin mendor mund të marrim paqen e vërtetë. Eshte mendja dhe jo kushtet e jashtme që duhet të ndryshojmë. Paqja është diçka që arrihet së brendshmi e jo së jashtmi. (Anonim)

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendime Pozitive Empty Re: Mendime Pozitive

Mesazh nga Emona Fri 14 Sep 2012 - 5:03

Sikurse çdo dukuri natyrore që me bukurinë e saj të magjepsë, edhe bukuria e brendshme është po aq magjepse. Bukuria e saj madhështore nuk ka nevojë për grim. Mbushe brendësinë me mëshirë, dhimbsuri, empati, tolerancë ndaj vetes dhe të tjerëve e kjo gjeneron në kultivimin e saj. Bukuria fizike mplaket por bukuria e brendshme rrezaton gjithë jetë. Rrezato bukuri që të tjerët të të imitojnë! © /Valbona Kastrati/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendime Pozitive Empty Re: Mendime Pozitive

Mesazh nga An0nim Fri 14 Sep 2012 - 7:29

Mësuesi tha: Jam betuar se do ta dëgjoj vetëm njeriun, që fjalën e përdor për të thënë një MENDIM dhe mendimin e përdor për të thënë TE VERTETEN. Për mendimin pozitiv duhet të jesh vetëm NJERI.

Mendimet rrinë tek secili njeri, si ajka në çdo pikë të qumshtit.

Mendimi i mirë është herë-herë sikur brumi: duhet ngjeshur mirë e mirë, që të shndërrohet në mendim jetëgjatë.

Mendimet shpesh janë sikur era: -shuajnë zjarrin e vogël, por nderzin edhe më shumë zjarrin e madh.

Mendimet e këndshme sjellin kthesa.

Mendimet e fuqishme, permes njeriut sundojnë botën.

Nuk ka asgjë në botë që të çarmatos më shumë e më fortë sesa mendimi që përmban mirësi.

Mendimi pozitiv është mbret i gjithë botës, kurse mendimi negativ është mbret vetëm i budallenjve.

Mendimet janë si diamanti, aq sa është zor të gjenden, aq është zor të përpunohen.

Të gjitha qeveritë në botë mbledhin tatime e bëjnë investime, por, asnjë qeveri në botë nuk mund të mbjellë gëzime në zemrat e njerëzve si mendimi pozitiv.

Thuhet: Njerëzit vdesin, përmendoret rrënohen, vetëm mendimet që ndërtojnë jetën e brezave, jetojnë deri në amshim.

Plaku tha: Mendja e fuqishme që ndjek qëllimet praktike është mendja më e mirë në botë.

Përvoja tha: Kur të arrish në majë të bjeshkës, do të shohësh dhe do të bindesh se nuk paska qenë maja aq e lartë.
Andaj, kur pi ujë, mendo për burimin. Mos kini kurrë qëllim për të qenë dikushi, nëqoftë se nuk jeni më parë NJERI.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendime Pozitive Empty Re: Mendime Pozitive

Mesazh nga WebMaster Fri 14 Sep 2012 - 10:34

Ka çifte të bukura, që kanë shumë kohë së bashku. Ka adoleshentë të mërzitur që "dashurohen" pas një jave... Ka të fejuar posesive që shtrëngojnë njëri-tjetrin deri në urrejtje. Ka bashkëshortë që vuajnë. Ka të dashuruar ëndërrimtarë...
Dhe pastaj jemi ne. Se ku, ekzaktësisht, nuk dihet...!!
Mendime Pozitive 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Mendime Pozitive 30l12rc Pytje & Përgjigje Mendime Pozitive 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendime Pozitive Empty Re: Mendime Pozitive

Mesazh nga Anakonda Mon 1 Oct 2012 - 18:27

Emona shkruajti:Bëhu si lumi në bujari dhe ndihmë,
Bëhu si dielli në zemërgjerësi dhe mëshirë
Bëhu si nata në mbulimin e mangësive të tjetrit,
Bëhu si i vdekuri në hidhërim dhe kërcënim,
Bëhu si dheu në modesti,
Bëhu si deti në mirëkuptim,
Si do që të bëhesh,
Ose duku ashtu si je
Ose bëhu ashtu si dukesh. RUMI
Te gjitha ishin te bukura...por mua me pelqen me shum kto keshilla..

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendime Pozitive Empty Re: Mendime Pozitive

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi