Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Do punonit pune vullnetare? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Do punonit pune vullnetare? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Do punonit pune vullnetare?

5 posters

Shko poshtë

Do punonit pune vullnetare? Empty Do punonit pune vullnetare?

Mesazh nga WebMaster Thu 20 Sep 2012 - 9:44

Do punonit ndonjehere pune vullnetare?


Mendoni se eshte mundesi e mire qe nje i ri, profesionalisht jo i
formuar mire, te fitoje pervoje dhe referenca te mira, me synim qe pas
ca muajve mund te jete pjese e asaj firme apo X pune tjeter?


Apo jeni kunder ketij ''fenomeni'' me mendim qe ne kete menyre behet ''vjedhje'' e fuqise tuaj puntore dhe intelektuale?Keni punuar ndonjehere si vvullnetare? Cilat jane avantazhet dhe dizavantazhet e tij?
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Do punonit pune vullnetare? Empty Re: Do punonit pune vullnetare?

Mesazh nga Leo_uk Thu 20 Sep 2012 - 10:17

Me paskeni dal ne shteg me kte teme... Do punonit pune vullnetare? 2133634253

Vullnetarizmi eshte dicka fisnike qe nuk mund ta zevendesoj asnje e mire materiale.. sigurisht ajo funksionon nese zgjedh ate fushe qe ke pasion dhe deshire.. vullnetarizmi i detyruar apo i shtrenguar eshte negative dhe sjell pesimizem. Ndersa dicka qe e ben me deshire te jep nje kenaqsi te vecante.. Te ndryshosh jeten e dikujt qe eshte apo ka lindur me i pa fat se ty eshte dicka qe nuk ka cmim.

Vete bej, kam vrapuar 2 maratona lokale per te mbledh para per shoqata bamirese gjithshtu kur kam kohe ndihmoj me nje grup per femijet invalide ne pishine me klasat e tyre te notit.. por edhe me aktivitete te tjera!

Kjo eshte qe me pelqen shume nga Anglia, njerezit ktu bejne shume pune vullnetare edhe te rinjte qe nga mosha 14-15 vjec te cilet jane te edukuar shume mire dhe me prinder te pasur perseri shkojne e mbledhin para, ndihmojne ne spitale apo me femijet ne shkolla.
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 44

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Do punonit pune vullnetare? Empty Re: Do punonit pune vullnetare?

Mesazh nga Ariel Thu 20 Sep 2012 - 10:50

Po do e beja dhe me shume deshire madje...

Leo vertet ne Angli i organizojne shpesh punet vullnetare...
Kalamajt kane ore pune ne vit vetem per kete qellim..
Bravo per zotin.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Do punonit pune vullnetare? Empty Re: Do punonit pune vullnetare?

Mesazh nga Anakonda Thu 20 Sep 2012 - 17:38

Nuk kam punuar naj her pun vullnetare;por deshiroj shum qe kur trritem te punoj si vullnetare;kam deshir te punoj edhe te ndihmoj femijet e varfer sidomos ata qe jan jetime;pervec avantazheve qe te ndihmon edhe te ben te jesh i pergatitur me femijet ka disavantazh prsh kjo sesht pun si paguhet;apo ne fillim esht disi e veshtir qe tpertatesh ne at ambient;por me kalimin e kohes fillon e meson te ambjentohesh

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Do punonit pune vullnetare? Empty Re: Do punonit pune vullnetare?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 21 Sep 2012 - 7:53

Po kam punu 1 vit rresht cdo dite, eshte kenaqesi.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Do punonit pune vullnetare? Empty Re: Do punonit pune vullnetare?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi