Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
6 gjera te cuditshme qe iu shendoshin pa e kuptuar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
6 gjera te cuditshme qe iu shendoshin pa e kuptuar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

6 gjera te cuditshme qe iu shendoshin pa e kuptuar

4 posters

Shko poshtë

6 gjera te cuditshme qe iu shendoshin pa e kuptuar Empty 6 gjera te cuditshme qe iu shendoshin pa e kuptuar

Mesazh nga T_o_n_i Sun 23 Sep 2012 - 7:13

6 gjera te cuditshme qe iu shendoshin pa e kuptuar

Mbani dieta por përsëri nuk dobësoheni dot,madje shtoni ne peshe? Ja 6 gjera te çuditshme qe iu shëndoshin.

1. Informacionet e gabuara

Sipas një studimi informacionet e gabuara qe ndodhen ne etiketat e ushqimeve i bëjnë njerezit te hane pa pushim dhe te shëndoshen. Ka raste kur produkte janë shume kalorike dhe nuk iu dobësojnë aspak, përkundrazi.

2. Pijet me gaz

Shmangini sa me shume qe te mundni. Studimet tregojnë se masa e atyre qe pijen me shume se dy pije dietike me gaz zmadhohet gjate here me shume sesa e atyre qe nuk pine.

3. Mungesa e gjumit

Personat qe nuk flenë shume djegin thuajse te njëjtat kalori me ata qe bëjnë një gjumë te rregullt, vetëm se konsumojnë rreth 300 kalori me tepër duke qene se qëndrojnë me shume kohe zgjuar.

4. Temperatura e ambientit

Doni te bini ne peshe? Qëndroni ne një ambient jo shume te ngrohte. Një mjedis i ngrohte favorizon shtimin ne peshe. Kur kemi ftohte muskujt kontraktohen dhe digjen me shume kalori.

5. Miqtë

Një studim tjetër tregon se obeziteti lidhet me miqtë, domethënë nëse shoqëroheni me miq te shëndoshë keni me tepër mundësi te shëndosheni. Nëse ata hane shume edhe ju do tundoheni dhe do hani. E njëjta gjë ndodh edhe për ata qe duhet te dobësohen.

6. Stresi

Kur vuani nga stresi kronik trupi juaj prodhon me tepër kortizol dhe insuline. Për këtë arsye uria shtohet dhe tendenca shkon drejt konsumimit te ushqimeve me shume kalori.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

6 gjera te cuditshme qe iu shendoshin pa e kuptuar Empty Re: 6 gjera te cuditshme qe iu shendoshin pa e kuptuar

Mesazh nga Ariel Mon 24 Sep 2012 - 1:24

Lengje me gaz nuk pi, fresk rri gjithmone, miket i kam te holla, gjumin e bej mjaftueshem...te pakten 6 - 7 ore....ah stresin nuk e shmang dot...sepse dua qe gjithmone ti kem gjerat ne rregull dhe kjo me krijon stres.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

6 gjera te cuditshme qe iu shendoshin pa e kuptuar Empty Re: 6 gjera te cuditshme qe iu shendoshin pa e kuptuar

Mesazh nga Anakonda Mon 24 Sep 2012 - 3:02

E kam veten nen kontroll,nejse flm pewr temen;sa per stresin boll e stresume jom por serish e mbaj veten qe mos tshendoshem
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

6 gjera te cuditshme qe iu shendoshin pa e kuptuar Empty Re: 6 gjera te cuditshme qe iu shendoshin pa e kuptuar

Mesazh nga Emona Mon 24 Sep 2012 - 11:53

3. Mungesa e gjumit

Personat qe nuk flenë shume djegin thuajse te njëjtat kalori me ata qe bëjnë një gjumë te rregullt, vetëm se konsumojnë rreth 300 kalori me tepër duke qene se qëndrojnë me shume kohe zgjuar.

Mua me ndodhe e kunderta mungesa e gjumit me dopson dmth 1ose 2 nate nese nuk fle shohe veten time qe kam humb kile...

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

6 gjera te cuditshme qe iu shendoshin pa e kuptuar Empty Re: 6 gjera te cuditshme qe iu shendoshin pa e kuptuar

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi