Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

+9
Labja
Arian 123
Besa
Ariel
WebMaster
bobi 10
Єямєℓiиdå
Anakonda
Emona
13 posters

Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Komunikimi Virtual...

Mesazh nga Emona Tue 24 Apr 2012 - 5:01

Komunikimi virtual ose rreziku i mbetjes mbi sipërfaqe. Shkruan-(Isidor Koti, shkrimtar)
E konsideroj fazë të zhvillimit normal botën virtuale, përderisa çdokush informohet, edukohet dhe argëtohet, duke kaluar në skutat e këtij globi të çuditshëm që rrotullohet në të qindën e sekondës

Virtualiteti sot interpretohet më shumë si mënyrë argëtimi e këndshme për këdo që shtyp ca butona në kompjuter, por mendoj se ky është një këndvështrim i ngushtë në një botë të madhe komunikimi që ofron ky dimension i zhvillimit teknologjik. Bota virtuale është mënyrë e mirëfilltë komunikimi me personat që kemi larg, është mënyrë e të shprehurit të mendimeve lirshëm…por gjithsesi bota reale është më shumë se kaq. Kush ka nje jetë private shumë të ngarkuar (punë, studime, shoqëri,etj) e ka të vështirë të gjejë kohë për të komunikuar virtualisht, e megjithatë të gjithë duhet ta pranojmë faktin që është një mundësi për të "jetuar".



Unë e konsideroj fazë të zhvillimit normal botën virtuale, përderisa çdokush informohet, edukohet dhe argëtohet, duke kaluar në skutat e këtij globi të çuditshëm që rrotullohet në të qindën e sekondës. Pra mbetem i idesë se komunikimi virtual e ndihmon një person të rritet më shumë nga ana kulturore dhe leksikore, e megjithatë kaq nuk mjafton për të shtypur butonin “enter”.

Në vetvete, komunikimi virtual është vetëm fjalë, ndërsa komunikimi real nuk është vetëm fjalë, pasi fjala si e tillë nuk është i vetmi mjet komunikimi.

Studimet tregojnë se gjatë proçesit të komunikimit, vetëm 20% e mesazhit përçohet nëpërmjet fjalëve, pra nëpërmjet kanalit verbal të komunikimit, ndërkohë që 80% e pjesës tjetër të mesazhit komunikues, lidhet me atë që ne e quajmë dhe e identifikojmë si “komunikim joverbal” dhe që është gjithçka tjetër përveç fjalëve.

Aq më shumë kur ka disa persona që e kanë kthyer në një obsesion të vërtetë që i çon në vulgaritet dhe zënka virtuale që herë të bëjnë të qeshësh, e herë të qash.

Pikërisht në këtë çështje ia vlen të fokusohesh më shumë, teksa konstaton se “magjepsja” pas kësaj bote virtuale na ka reduktuar komunikimin real dhe rrjedhimisht na ka zhveshur prej humanizmit.

Komunikimi në të vërtetë balancon dy botët virtuale-reale dhe e le njeriun e lirë të endet në këto dy rrugë. Është për të ardhur keq që fëmijët dhe moshat e reja kudo e sidomos në vendin tonë (sepse më të mëdhenjtë janë më pak në kontakt me mjetet e botës virtuale) e harrojnë jetën reale dhe preferojnë chatin më shumë sesa realitetin.

Këta të rinj dalin më të dobët se më parë nga e gjithë kjo, jo vetëm sepse e çojnë kohën dëm, por sepse largohen nga vlerat e vërteta të komunikimit njerëzor.

Varësia nga bota virtuale ka deri diku rëndësinë e vet, sepse ndihmon njeriun të njohë realitetin siç nuk e ka shikuar më parë, por nga ana tjetër ky është përjetim i “prekjes së endrrave” dhe i mbetjes mbi sipërfaqe.

Ndërkohë, është një fakt për t’u pranuar që komunikimi virtual, i përdorur në mënyrën e duhur, është një mundësi më shumë që njerëzit kanë për të komunikuar dhe zgjeruar më tej raporte të caktuara sociale dhe afektive.

Mbi të gjitha, ai është një mjet që zhduk “magjishëm” distancat kilometrike dhe emocionet e rastit, duke i dhënë mundësi bashkëbiseduesve në më të shumtën e rasteve, që të jenë më të sinqertë në komunikimin e tyre.

Mendoj se është i ngushtë interpretimi i disa studiuesve se “mjedis virtual’’ për shqiptarët është një lidhje e nevojshme me botën perëndimore. Shqiptarët kanë gjithnjë e më pak mundësi për të zgjeruar rrjetin e njohjeve të tyre në jetën e përditshme për arsye të ngërçeve që krijon sistemi.

Pse duhet të jetë i vlefshëm lidhja me botën perëndimore në një realitet të tillë kur mungon përmbushja e elementit thelbësor të komunikimit brenda ambjentit? Bota virtuale stimulon një ndjenjë komoditeti, afërsie dhe familjariteti, por jo rehati, prani dhe familje.

Për më tepër, ky lloj komunikimi ka filluar të modifikojë deri diku edhe zakonet tona shoqërore dhe gjuhësore, ndonëse gjithçka lind dhe përfundon te fjala.

Ajo çka të bën të shqetësohesh më shumë nga komunikimi virtual është se ai fsheh mjaft cilësi të qënësishme të njerëzve (sidomos të të rinjve), të cilat mund të zbulohen suksesshëm vetëm nga komunikimi i drejtpërdrejt, pra nga një njohje reale.

Ky lloj komunikimi është i ftohtë e deri diku misterioz, pasi nuk të jep emocionet e komunikimit nga afër, për shkak të mungesës së kontaktit real. Duke munguar elementi fizik, mimika, pamja e jashtme, ambjenti në të cilin individi bën pjesë krijohen shumë disavantazhe për të komunikuar dhe për të jetuar jetën reale.

Duke u nisur nga ajo çfarë thotë psikologu me famë Abraham Maslow për hierarkinë e nevojave që sipas tij janë pesë:…

1. Nevojat fiziologjike,
2. Nevojat për siguri,
3. Nevojat për dashuri dhe përkatësi sociale,
4. Nevoja për nderim/respekt,
5. Nevojat për vet-aktualizim

…mendoj se janë të gjithë elementë që ne shqiptarët duhet t’i reflektojmë në këtë periudhë konsolidimi të metodave të shumëllojshme të komunikimit përmes botës virtuale, duke i analizuar në prizmin e përfitimit të vërtetë në botën reale


Doja te nderlidh pytjen me shkrimin lart mendimi juaj..Na ndodh shpesh te njihesh, me njerez qe nuk i njohim ne jeten reale,por ne rrjete te ndryshme (sociale) Keni krijuar ''miqesi''ne virtualitet qe do donit ta kthenit ne ralitetin tuaj..? Si Ndikon dhe behet i/e ''afert'' nje person qe nuk e njeh ndoshta sa duhet ... ?

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Anakonda Tue 24 Apr 2012 - 18:28

shum pak njerez din te komunikojn me then te drejten.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Єямєℓiиdå Tue 24 Apr 2012 - 23:39

Kam 3 miqesi qe i kam kthyer nga virtualiteti ne realitet deri tani......do doja edhe 3-4 tjera ti ktheja me shume kenaqesi....instikti im sme tradheton kurre..dhe e di qe do ja vlente.

Ama duhet te jemi te kujdesshem ne zgjidhjet tona....se njerezit ne virtualitet shtiren..dhe dalin tjeter per tjeter me intrigat e tyre.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga bobi 10 Tue 24 Apr 2012 - 23:45

Artikull i cuditshem[You must be registered and logged in to see this image.]

Duke kthyer koken pas ne vitet e fillimit qe shkruaja shume pak ne forumet qe jam inkuadruar verej qe s'isha aspak i kujdesshem per shenjat e piksimit ne fjalite e shkruara.

Verej njekohesisht ecolucionin ne zhdervjellje,por kjo s'ndodh te te gjithe.

Ka mynyra e stile per ta shfrytezuar virtualitetin,edhe kjo verehet nga pjesmarresit ne te qe disa frekuentojne chatin me ore te tera,edhe disa skype e disa msn,edhe disa forume e forma tjera,por e gjitha kjo bazohet me karakterin e secilit,edhe ndjesine se si e sa mire ndihet!



Realiteti ngelet realitet,,,,,,,,,!

Me se e vertete qe rinia ka ngel pas ne ate te jetuarit,edhe te kene ate energjine qe dikur kish rinia,por preferojne te rrijne para nje ekrani,se sa te dalin me shoqerine,por ajo e te ndierit me mire vjen ne ate shoqeri para pc.

Me shumice raste shoh te tilla pervec problemit qe e shoh ne diskutime shumhere edhe ne te perditshmen tone.



Evolucion perrallor ngelet ne syrin tim,edhe s'ka arsye paragjykimi perderisa varet ne baze orekset.[You must be registered and logged in to see this image.]
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga WebMaster Fri 24 Aug 2012 - 10:50

Bote e shthurur ku ekziston genjeshtra edhe dyfytyrshi i shumices se njerezve duke u futur edhe un ne mes [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Ariel Mon 10 Sep 2012 - 0:06

Єямєℓiиdå shkruajti:Kam 3 miqesi qe i kam kthyer nga virtualiteti ne realitet deri tani......do doja edhe 3-4 tjera ti ktheja me shume kenaqesi....instikti im sme tradheton kurre..dhe e di qe do ja vlente.

Ama duhet te jemi te kujdesshem ne zgjidhjet tona....se njerezit ne virtualitet shtiren..dhe dalin tjeter per tjeter me intrigat e tyre.

Shpresoj te jem dhe une pas 2-3 vjetesh juhjjjjj


Nga gjithe ky virtualitet vetem nje mike kam futur ne realitetin tim...por qe aktualisht eshte larg...dhe shihemi rralle.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Besa Mon 10 Sep 2012 - 9:18

Nuk kam asnje shok/shoqe qe kam kthyer nga virtualiteti ne realitet...
Besa
Besa
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemren e trojeve shqipatre
Postime Postime : 1402
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2011
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : muzika,leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Єямєℓiиdå Tue 11 Sep 2012 - 1:56

Ariel shkruajti:
Єямєℓiиdå shkruajti:Kam 3 miqesi qe i kam kthyer nga virtualiteti ne realitet deri tani......do doja edhe 3-4 tjera ti ktheja me shume kenaqesi....instikti im sme tradheton kurre..dhe e di qe do ja vlente.

Ama duhet te jemi te kujdesshem ne zgjidhjet tona....se njerezit ne virtualitet shtiren..dhe dalin tjeter per tjeter me intrigat e tyre.

Shpresoj te jem dhe une pas 2-3 vjetesh [You must be registered and logged in to see this image.]


Nga gjithe ky virtualitet vetem nje mike kam futur ne realitetin tim...por qe aktualisht eshte larg...dhe shihemi rralle.

Me gjith qef.[You must be registered and logged in to see this image.]
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga WebMaster Mon 1 Oct 2012 - 0:37

Shpesh here mundohemi te jemi te sinqert ne boten virtuale pse te jemi ku sinqeritetin ta marin per dobesi ..

Pyetja ime eshte A duhet te mbajme privatesin tone ne boten virtuale edhe ta ruajme ate .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Anakonda Mon 1 Oct 2012 - 0:46

Po te gjith postimet qe kom shkrujt ne forume te ndryshme jan tgjitha tvereta..nuk jam vec ne boten virtuale por edhe ne ate real;e e sinqertt...nuk me duket e arsyeshme qe te genjej per gjerat qe si kam ber edhe te bej sikur jam ajo ma e mira kur realisht mund tjem ma e keqja e forumeve
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Vizitor Mon 1 Oct 2012 - 9:42

Un nuk genjej asnjiher
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Arian 123 Mon 1 Oct 2012 - 9:43

Jam i sinqerte.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 49
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Labja Mon 1 Oct 2012 - 9:43

Fillimisht isha shume e sinqert ndersa tani vetem kur e shikoj te arsyheshme
Labja
Labja
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Gjakun e zemres te Mamit
Postime Postime : 8252
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/12/2011
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Io anziché fare castelli in aria mi faccio templi nel cuore

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 1 Oct 2012 - 9:45

Patjeter qe duhet me mbajt pak privatesi, jam me ata qe e di e vleresojne sinqeritetin tim, me tjeret jo dhe aq.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Emona Mon 1 Oct 2012 - 9:46

Normal qe duhet te ruajtur privatsine tende deri ne ate mas qe sheh te nevojshem te ruash,nuk i duhet askujt te dij gjithcka mbi jeten time private eshte dicka qe me takon mua dhe dua ta ruaj''mbroj'' privatsin time,por kjo nuk me ben te qenurit jo e sinqert.
Jam, per ata qe me njohin e din sa jam .

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga bekimi Mon 1 Oct 2012 - 9:50

metvrtet jam i sinqert e them at si e mendoj

bekimi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 1897
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/08/2012
Mosha Mosha : 46

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Arian 123 Mon 1 Oct 2012 - 9:54

Ni virtualitet nuk munde te thuash cdo gje private,por sinqeritei nuk eshte privat.Une mundohem te jeme sa me i sinqerte ne mendime e shprehje.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 49
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga il conte Mon 1 Oct 2012 - 10:03

Po... mbase dhe shume.....nuk duhet.... ta marrin per dobesi....
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga LaDescarada Mon 1 Oct 2012 - 10:05

jam e sinqert aty ku duhet dhe eshte e nevojshme...virtualiteti nuk eshte gjithqka...por eshte thjesht humbje kohe
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga WebMaster Mon 1 Oct 2012 - 10:06

Sinqerisht dikur kam qene edhe sot shoh reagimet e disave qe bejne edhe qa thon per mua sepse ka njerez qe din shum per mua jo qe din te gjitha po aq sa i kam dhene un mundesin edhe e keqkperdorin ate qe momentin qe kam treguar pak a shum per jeten time ..Po tani besim eshte krijuar tek ata pak njerez qe kam besim te plote edhe nuk jam e sinqert plotesisht pervec atyre qe me verte me rrespektojne edhe me pranojne ne shoqerin e tyre ashtu si i pranoj une
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Arabela Tue 2 Oct 2012 - 5:38

per cfare them jame sinqerte,,,cfare konsideroj private e konsideroj si ne realitet ashu dhe virtualitet,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Ariel Sun 7 Oct 2012 - 19:15

Per aq sa shkruaj jam shume e sinqerte...por te them qe jam dhe e reservuar.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga WebMaster Wed 10 Oct 2012 - 6:30

Dikur kam qene shum e sinqert kam filluar te mbroj privatesin time edhe nuk dua te jem e sinqert me njerez qe sot te thon shoqe edhe neser te shesin appo shpifin gjona si pershembull me ka kapur apo shum e shum gjona te tjera .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Arabela Wed 10 Oct 2012 - 8:22

kudo jam e sinqerte,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Arian 123 Wed 10 Oct 2012 - 9:22

Po,natyrishte numrin e kontos nuk e tregoj ketu.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 49
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeni te  sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse  Empty Re: Jeni te sinqert ne boten virtuale ..edhe Pse

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi