Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Çitaku: Ditë e rëndësishme në raportet Kosovë-BE People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Çitaku: Ditë e rëndësishme në raportet Kosovë-BE People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çitaku: Ditë e rëndësishme në raportet Kosovë-BE

2 posters

Shko poshtë

Çitaku: Ditë e rëndësishme në raportet Kosovë-BE Empty Çitaku: Ditë e rëndësishme në raportet Kosovë-BE

Mesazh nga WebMaster Thu 11 Oct 2012 - 0:03

Çitaku: Ditë e rëndësishme në raportet Kosovë-BE 59235PRISHTINË-
“Dita e sotme është e veçantë, shënon fillimin e një procesi shumë të
rëndësishëm në marrëdhëniet e Kosovës me BE-në”, tha ministrja e
Integrimit Evropian Vlora Çitaku, në një konferencë shtypi pasdite pas
publikimit të Studimit të Fizibilitetit për Marrëveshjen e Stabilizim
Asociimit mes BE-së dhe Kosovës.

“Ky do të jetë hapi i parë
formalo-juridik në rrugën tonë drejt BE-së. Komisioni Evropian ka
rekomanduar hapjen e negociatave për nënshkrimin e marrëveshjes për
stabilizim asociim. Kosova tashmë ka arritur t’i tejkaloj të gjitha
sfidat politike për të filluar negocimin e marrëveshjes për stabilizm
asociim dhe ky është një sukses yni i përbashkët i të gjitha
insitucioneve të Kosovës dhe qytetarëve të saj”, tha ajo.

Ministrja
Çitaku shtoi se, “katër kriteret afatshkurtëra për fillimin e
negociatave të përcaktuara në studimin e fizibilitetit që kanë të bëjnë
me sundimin e ligjit, reformën e administratës publike, trashëgiminë
kulturore dhe tregtinë, janë të të realizueshme në kohë afatshkurtër dhe
ne tashmë jemi në proces të implementimit të tyre”.

Në këtë
drejtim, tha ajo, ligji për konfiskimin dhe sekuestrimin e pasurisë së
fituar në mënyrë të paligjshme tashmë është na Kuvend, gjithashtu
strategjia kundër korrupsionit ka kaluar në Kuvend, ndërsa sigurimi i
pavarësisë financiare për Avokatin e Popullit tashmë është rregulluar
dhe është reflektuar në projekt-ligjin e ri për buxhet.

Sipas
ministres Çitaku, “Kosova shumë shpejt do t’i realizoj në përpikëmëri të
gjitha këto kushte afatshkurtëra dhe do të fillojë me negociatat për
nënshkrimin e marrëveshjes për stabilizim asociim”.
(ma.ar/BalkanWeb)
Çitaku: Ditë e rëndësishme në raportet Kosovë-BE Spacer
Çitaku: Ditë e rëndësishme në raportet Kosovë-BE 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Çitaku: Ditë e rëndësishme në raportet Kosovë-BE 30l12rc Pytje & Përgjigje Çitaku: Ditë e rëndësishme në raportet Kosovë-BE 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çitaku: Ditë e rëndësishme në raportet Kosovë-BE Empty Re: Çitaku: Ditë e rëndësishme në raportet Kosovë-BE

Mesazh nga Anakonda Tue 6 Nov 2012 - 5:25

URIME TMATEJSHME KOSOVARVE k05155 brava

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi