Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Një Dedikim.. - Faqe 6 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Një Dedikim..

Faqja 6 e 17 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next

Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Një Dedikim..

Mesazh nga alketa-fr prej Mon 20 Sep 2010 - 6:58

First topic message reminder :

kopjen tem ki me kerku, po von ka me tu kujtu, origjinalen e pate, po zdite me e dashuru.....
alketa-fr
alketa-fr
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 1447
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga dajti modh prej Mon 16 Jan 2012 - 6:04

kujdes rruges kur te shkosh..
se ne ndonje grope do perfundosh..
......................................................
por hap syte shiko ne qiell..
eshte nje yll qe ndrit si diell..
........................................... :541221:
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Erii prej Mon 16 Jan 2012 - 6:06

dajti modh shkruajti:kujdes rruges kur te shkosh..
se ne ndonje grope do perfundosh..
......................................................
por hap syte shiko ne qiell..
eshte nje yll qe ndrit si diell..
........................................... :541221:

o dajt ti je cun hallakat
sben per goca aspak
shiko mua djal flori
me laben kam ra ndashni :541221:
Erii
Erii
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 421
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/05/2011
Mosha Mosha : 35

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Labja prej Mon 16 Jan 2012 - 6:07

dajti modh shkruajti:kujdes rruges kur te shkosh..
se ne ndonje grope do perfundosh..
......................................................
por hap syte shiko ne qiell..
eshte nje yll qe ndrit si diell..
........................................... [You must be registered and logged in to see this image.]
yllin qe ndricion un do ndjek ndoshta
rrugen e drejt ai do me tregoj [You must be registered and logged in to see this image.]
Labja
Labja
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Gjakun e zemres te Mamit
Postime Postime : 8252
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/12/2011
Mosha Mosha : 28
Hobi Hobi : Io anziché fare castelli in aria mi faccio templi nel cuore

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Erii prej Mon 16 Jan 2012 - 6:09

Reta labja shkruajti:
dajti modh shkruajti:kujdes rruges kur te shkosh..
se ne ndonje grope do perfundosh..
......................................................
por hap syte shiko ne qiell..
eshte nje yll qe ndrit si diell..
........................................... [You must be registered and logged in to see this image.]
yllin qe ndricion un do ndjek ndoshta
rrugen e drejt ai do me tregoj [You must be registered and logged in to see this image.]
yll per ty jam un o labe
do shperthej si fyshekzjarre :541221:
Erii
Erii
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 421
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/05/2011
Mosha Mosha : 35

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga dajti modh prej Mon 16 Jan 2012 - 6:10

Erii shkruajti:
dajti modh shkruajti:kujdes rruges kur te shkosh..
se ne ndonje grope do perfundosh..
......................................................
por hap syte shiko ne qiell..
eshte nje yll qe ndrit si diell..
........................................... :541221:

o dajt ti je cun hallakat
sben per goca aspak
shiko mua djal flori
me laben kam ra ndashni :541221:
..
kjo qe thy s,eshte e vertet..
kur ta thote Labja vete..
........................................
ajo din shume mire kupton..
e thote vete se cfare don ..
................................................... celebrate005
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Labja prej Mon 16 Jan 2012 - 6:11

Erii shkruajti:
Reta labja shkruajti:
dajti modh shkruajti:kujdes rruges kur te shkosh..
se ne ndonje grope do perfundosh..
......................................................
por hap syte shiko ne qiell..
eshte nje yll qe ndrit si diell..
........................................... [You must be registered and logged in to see this image.]
yllin qe ndricion un do ndjek ndoshta
rrugen e drejt ai do me tregoj [You must be registered and logged in to see this image.]
yll per ty jam un o labe
do shperthej si fyshekzjarre [You must be registered and logged in to see this image.]
un nuk e di kush eshte ylli ime
kur ta zbuloj do ty njoftoj [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Labja
Labja
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Gjakun e zemres te Mamit
Postime Postime : 8252
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/12/2011
Mosha Mosha : 28
Hobi Hobi : Io anziché fare castelli in aria mi faccio templi nel cuore

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga EMI prej Tue 17 Jan 2012 - 13:14

O TE HENGERT DHERI....PO KU JE ME DREQ...
HE RE TI CA KE..UNE TE THEM RROJME KOT..CA DO TI TASHTI PASTAJ... [QeSh] [QeSh]
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga CuN@BosS/ prej Tue 17 Jan 2012 - 13:16

une ta lypa ti sma dhe oj oj emi emine (tongueout) Një Dedikim.. - Faqe 6 426788


[You must be registered and logged in to see this image.]
Kur numëroj gjërat më të çmuara që kam në jetë, Ty të "numëroj" gjithmonë dy herë .!
[You must be registered and logged in to see this image.]
CuN@BosS/
CuN@BosS/
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : - Shijak -Albania
Postime Postime : 6010
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/01/2009
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : + Programator @ iNfO!-

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga EMI prej Tue 17 Jan 2012 - 13:18

Cun@Boss/ shkruajti:une ta lypa ti sma dhe oj oj emi emine (tongueout) Një Dedikim.. - Faqe 6 426788
HAHAH EPRA PER KET EKISHA EDHE UNE...DHE TI PASTAJ..ME THE:ME TA THON SI ME TA THON..ME TA LYP MA KISHE LON??? HAHAAH
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Aяtємιѕα prej Tue 17 Jan 2012 - 13:29

Do te te mungoj, atehere kur te mos me kesh prane. Prandaj po largohem, qe te kuptosh vleren qe kam!!!
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga EMI prej Tue 17 Jan 2012 - 13:30

Prekja jote ne lekur me sheron kur jam semure...
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Aяtємιѕα prej Tue 17 Jan 2012 - 13:33

Ndonje vjeshte
Kur mes gjethesh te verdha qe bien
Dhe ti, puth buze te embla
Ndoshta do t'me kujtosh.

Ndonje mbremje
Kur pas xhamit te degjosh pikat e shiut
E te ndjesh merzitje
Ndoshta do me kerkosh

Ndonje vere te nxehte
Kur valet te perplasen te shkreta ne breg
E te me shikosh, mes valesh qe buzeqesh
Mos u mendo, por hidhu
Mes valesh te dallgezuara, gjithmone do te te pres. . .
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga CuN@BosS/ prej Tue 17 Jan 2012 - 13:35

Kur ti je prane ne jemi tre
une, ti dhe dashuria.
Kur ti largohesh ngelemi serisht tre
une, imazhi yt dhe vetmia !


[You must be registered and logged in to see this image.]
Kur numëroj gjërat më të çmuara që kam në jetë, Ty të "numëroj" gjithmonë dy herë .!
[You must be registered and logged in to see this image.]
CuN@BosS/
CuN@BosS/
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : - Shijak -Albania
Postime Postime : 6010
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/01/2009
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : + Programator @ iNfO!-

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga EMI prej Tue 17 Jan 2012 - 13:41

kur numeroj gjerat qe kam me te cmuara ne jete, ty te ''numeroj '' gjithmon dy here... (tongueout)
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga CuN@BosS/ prej Tue 17 Jan 2012 - 13:45

Sa shum cigare kete nate po pi!
vetmin ta mbys, ta tret, ta bej tym
mbi tymin e cigares jam nisur e po vi
te te shoh ku je, te vej batanijen e te te fsheh ne gji (tongueout)


[You must be registered and logged in to see this image.]
Kur numëroj gjërat më të çmuara që kam në jetë, Ty të "numëroj" gjithmonë dy herë .!
[You must be registered and logged in to see this image.]
CuN@BosS/
CuN@BosS/
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : - Shijak -Albania
Postime Postime : 6010
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/01/2009
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : + Programator @ iNfO!-

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga EMI prej Tue 17 Jan 2012 - 13:47

Cun@Boss/ shkruajti:Sa shum cigare kete nate po pi!
vetmin ta mbys, ta tret, ta bej tym
mbi tymin e cigares jam nisur e po vi
te te shoh ku je, te vej batanijen e te te fsheh ne gji (tongueout)
hahah amon sa sy per poet ka ky cun hahahah [QeSh] [QeSh]
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Aяtємιѕα prej Tue 17 Jan 2012 - 13:51

Eshte dashuria qe shpesh here vendos te na ktheje ne idiota dhe na mbylle syte para te vertetes. Te pakten eshte prova qe te thote se te desha! Romantik mund te jene te gjithe, por ne te verber mund te te shnderroj vetem dashuria...Prandaj, kujtoje ndonjehere ate dashuri dhe falja gabimet qe e ben aq jo perfekte, saqe ti nuk e deshe prane vetes edhe pse ishte e gjitha per ty...pa rezerva...pa medyshje!
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga EMI prej Tue 17 Jan 2012 - 13:54

If you wnt to remember oll the people who lovde you, please dont forget me, maybe i'm not the best bat i always lovde you
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Aяtємιѕα prej Tue 17 Jan 2012 - 14:03

Më mjaftoi të të shihja nga larg ,
për të kuptuar sa e madhe ishte
bukuria jote .
Më mjaftoi të të shihja nga larg ,
për të kuptuar sa të dëshiroja .
Më mjaftoi të të shihja nga larg ,
për të kuptuar sa të kisha pritur .
Më mjaftoi të të shihja nga afër ,
për të kuptuar : Nga larg nuk
shikoj me të vërtetë Asgjë ...!!!
Të urrej dhe të dua njëkohësisht.
Të urrej për atë, që më prishe
qetësin
Të urrej, pse erdhe tek unë
Për çdo gjë të vërtetë dhe çdo gjë.
të dyshimtë
Të urrej dhe të dua kaq shumë.
Dhe në shpirt kam dimër, gjithnjë
dimër
Një ftohtësi pa fund dhe pa anë
Dhe ti nuk je. Dhe ti je kaq larg
Diku mbetesh aty ,duke ecur nëpër terrin e natës,
pengohesh tek mendimet e mia më të fshehta .
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Anakonda prej Tue 17 Jan 2012 - 19:02

je gjaku qe kalon neper venat e mia dhe e ben zemren time qe te rrahe.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Labja prej Tue 17 Jan 2012 - 22:47

te dua
Labja
Labja
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Gjakun e zemres te Mamit
Postime Postime : 8252
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/12/2011
Mosha Mosha : 28
Hobi Hobi : Io anziché fare castelli in aria mi faccio templi nel cuore

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga EpiKada prej Wed 18 Jan 2012 - 6:04

Te kam shpirt

Te kam jete

Te kam zemer

Te kam det

Te kam te vetme

Te kam unike

Sepse ti je Dashuria ime :)

by him
EpiKada
EpiKada
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Cteduhetty
Postime Postime : 5045
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/10/2010
Hobi Hobi : Kelion

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga dajti modh prej Wed 18 Jan 2012 - 6:18

EMI shkruajti:If you wnt to remember oll the people who lovde you, please dont forget me, maybe i'm not the best bat i always lovde you
sa me pelqen ky mesazh celebrate005 celebrate005 celebrate005
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga kasperi prej Fri 20 Jan 2012 - 1:57

Deshiroj te behm lotë e te rrjedh ne faqet e tua,te kaloj te buzet e tua dhe ta permbylli me fjalen te dua.
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga EpiKada prej Fri 20 Jan 2012 - 3:10

Scusa sai se provo a insistere

divento insopportabile lo so

ma Ti amo TI AMO ti AMO

ci siamo va be è antico

TI AMO

SCUSA SE TI AMO SE CI CONOSCIAMO DA DUE MESI O POCO PIU

Scusa se non parlo piano

se non urlo Muoio

Non so se sai che ti AMO

scusami se rido dall'imbarazzo cielo

ti guardo fisso e tremo

all'idea di averti accanto ed essere mia soltantoo

sono qui che parlo emozionato .

Sono un imbrannato ...sono un imbrannato

Ciao come stai? Domanda inutile, ma nell'amore ti rende prevedibile !

GJITHCKA TA KAM FALUR QE DITEN QE KE LERE (XBK)
EpiKada
EpiKada
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Cteduhetty
Postime Postime : 5045
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/10/2010
Hobi Hobi : Kelion

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Space prej Fri 20 Jan 2012 - 8:34

te dua sa qielli
Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Arabela prej Fri 20 Jan 2012 - 8:36

Kur dashuria kultivohet, ajo bëhet pjesë e përhershme e qenies sonë, bëhet një çelës që hap çdo portë,
bëhet një pishtar që ndriçon secilën rrugë, një shkëndijë që ndez secilën zemrën, një ndjenjë që zbukuron dhe shenjtëron shpirtin.
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga EpiKada prej Sun 22 Jan 2012 - 11:30

EpiKada shkruajti:Scusa sai se provo a insistere

divento insopportabile lo so

ma Ti amo TI AMO ti AMO

ci siamo va be è antico

TI AMO

SCUSA SE TI AMO SE CI CONOSCIAMO DA DUE MESI O POCO PIU

Scusa se non parlo piano

se non urlo Muoio

Non so se sai che ti AMO

scusami se rido dall'imbarazzo cielo

ti guardo fisso e tremo

all'idea di averti accanto ed essere mia soltantoo

sono qui che parlo emozionato .

Sono un imbrannato ...sono un imbrannato

Ciao come stai? Domanda inutile, ma nell'amore ti rende prevedibile !

GJITHCKA TA KAM FALUR QE DITEN QE KE LERE (XBK)

Je suis désolé je ne pouvais pas guérir par la nostalgie.
Vous serez toujours avec moi, vous faites partie de moi.
Le temps passe, mais n'efface pas tout ce qui existait.
Je suis désolé je ne pouvais pas annuler parce que j'existe encore.
EpiKada
EpiKada
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Cteduhetty
Postime Postime : 5045
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/10/2010
Hobi Hobi : Kelion

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Next prej Sun 29 Jan 2012 - 12:01

HAPËSIRË DASHURIE

Hapësirë dashurie, vendi ku kam jetuar
për së largu, e humbura,
e dashura që të kam bërë të heshtësh,
... vështrim që nuk të kam vështruar,
gënjeshtër që ma kanë thënë dhe nuk e kam besuar:

Në këtë çast ku ne të dy, pa qenë ne,
duke qarë, urryer dhe vdekur duhemi,
jam, nuk e di në jam, gjithnjë i njëjti!,
duke të dashur, duke të vajtuar, duke të humbur.

(Kjo është hera e fundit që të dua,
ta them seriozisht).

Gjërat që s’i di, që nuk i mësoj
me ty, tani i kam mësuar.

Zemra ime tek ti beson.
Tek ti zemra ime bëhet ankth.
E dashur, vendi ku pushoj,
është heshtja që më torturon.

Ka çaste, çaste, çaste, kur mungon krejtësisht
atëherë të them çdo gjë.

Zemra jote fëmijnore, duart e tua,
buzëqeshja jote humbur në qarkun e një britme,
sërish kjo zemra jote, kaq e mjerë, kaq e thjeshtë,
është kërkimi yt për të më gjetur aty ku nuk kam qenë:
gjithçka që bën dhe që nuk bën
është si të rrish atje, ku grindesh me ty.[/b]
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Aristogata prej Sun 29 Jan 2012 - 12:03

Teksja eca mbi rruget e shtruara nga heshtja,nje veshtrim u arratis rishtaz dhe kaloj pertej dritares tende,u ndjeva e tradhtuar dhe nga syt e mi te pabese qe kurr nuk rreshten se gabuari.Nje hapsir bosh u projektua ate cast ne horizontin vicioz dhe te pajete qe kishte len ikja jote,Ti nuk ishe me aty ,kerkoja diku imazhin tend te genjeshtert por dhe ai ishte zhdukur bashk me lamtumiren qe kur nuk erdhi dhe kurr nuk iku.Vazhdova serisht rrugen time,me nje tjeter kujtim te ngarkuar mbi karvanin e loteve te cilet inati i fshine forcerisht nga syt,,,,,ah te pabes ,,,,,nuk mesuat kurr nga gabimet,,,,e djeshma mbetet e varrosur dhe pse vazhdoni te qani mbi lapidarin e saj.......


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 28
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Єямєℓiиdå prej Sun 29 Jan 2012 - 12:05

Nuk mund të jap zgjidhje për të gjithë problemet e jetës tënde. Nuk kam përgjigje për dyshimet apo frikërat e tua,por mund të të dëgjoj e ti ndaj me ty. Nuk mund të ndryshoj as të shkuarën, as të ardhmen tënde, por kur duhet do të jem afër teje. Nuk mund të evitoj befasitë, vetëm mund të të ofroj dorën time që të mbahesh e mos të biesh. Gëzimi, suksesi, triumfi yt nuk janë te miat por gëzohem sinqerisht kur të shoh të lumtur. Nuk i gjykoj vendimet që merr në jetë, limitohem të të mbështes, stimuloj e ndihmoj nëse ma kërkon. Nuk mund të vendos limite brënda të cilëve duhet të qëndrosh por mund të të ofroj hapsirën e nevojshme për t'u rritur. Nuk mund të evitoj dhimbjen tënde kur ndonjë dhimbje të thyen zemrën por mund të qaj me ty e ti mbledh copëzat për ti rivendosur përsëri. Nuk mund të të them as çfarë je, as çfarë duhet të jesh, vetëm mund të të dua ashtu si je dhe të të jem mik. Në keto ditë mendoja për dikë që të më ishte mik, në atë moment u shfaqe ti... Nuk je as sipër,as poshtë, as në mes, nuk je as në krye as në fund të listës. Nuk je as numri një, as numri final, dhe aq më pak pretendoj të jem i pari, i dyti apo i treti i listës tënde. Mjafton të më duash si mik. Nuk jam ndonjë gjë e madhe por, jam gjithçka që mund të jem.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Єямєℓiиdå prej Sun 29 Jan 2012 - 12:27

Une pa ty jam si
Facebook pa friends
Youtube pa video
Google pa rezultate

[You must be registered and logged in to see this image.]
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Next prej Sun 29 Jan 2012 - 12:50

Nje nate , teksa isha zhytur ne mendime per ty, me zuri gjumi . dhe pas nje pauze te erret mu shfaqe, ashtu si nje engjell , me kape perdore, dhe me the eja mos ki frike.

... Nga emocioni mbaj mend qe te dhurova nje puthje,qe u duk sikur ndricoi , dhe ai qielli i zymte mori nje ngjyre te adhurueshme , dhe nje peme e thare vjeshtore, u shnderrua ne nje pranvere, ne nje rilindje .Kaq magjike eshte dashuria ?te pyeta .

Po patjeter, dashuria , ndryshon gjithcka, i jep jete gjithe universit, sepse eshte vullneti hyjnor i dashurise, qe dhuron kete shkelqim qe na ka pushtuar.

Dhe tek ecnim u ulem ne nje stol , aty perballe atij diellit te buzeqeshur qe vezullonte,ne universin e dashurise tone. Une cuditesha, dhe mendoja cfare eshte ky vend?

Pyesja veten shume here, si eshte e mundur, dhe ti sikur te me lexoje mendjen me shtrengoje duart, dhe me ledhatoje me ate doren tende engjellore, qe ndryshonte gjithcka. Ke kohe qe me pret ketu te pyeta ?

Jo fare pak , sapo te thashe naten e mire , me zuri gjumi dhe vrapova per ne kete vend te mrekullueshem , per te te pritur ty.

O engjell , o drite e syve ,shume faleminderit , te thashe. Pse me falenderon o hyjneshe ,mu pergjigje? Je gjithcka qe kam , dhe do kem ne kete jete , zemra dhe shpirti im jane gjalle fale teje.Me puthje,me ledhatoje , flisnim ,dhe shkembenim shikimet dhe me dukeshe nje engjell , e pabesueshme. Kepute nje trendafil te kuq dhe ma dhurove , e mahnitshme dhe te fala nje puthje te lehte ne buzet e vogla.

Dhe dalengadale , dielli po i linte vendin henes, ne ate vend. Me the qe duhet te ngrihemi , qe aty dhe te shkojme serish ,ne boten tone.

Dhe kjo enderr mbaroi papritur , dhe befas degjoj telefonin qe ra, dhe nje miremengjes i embel me zgjoi nga endrra me e bukur, qe ne te dy kaluam...por ishte vetem nje enderr..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Emona prej Sun 29 Jan 2012 - 12:53

Eямєℓiиdå shkruajti:Une pa ty jam si
Facebook pa friends
Youtube pa video
Google pa rezultate

[You must be registered and logged in to see this image.]


00027003 00027003 :541221:

PO Twetter ku ma le ,maj?! :541221:

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Emona prej Sun 29 Jan 2012 - 12:54

Eri Dr shkruajti:Nje nate , teksa isha zhytur ne mendime per ty, me zuri gjumi . dhe pas nje pauze te erret mu shfaqe, ashtu si nje engjell , me kape perdore, dhe me the eja mos ki frike.

... Nga emocioni mbaj mend qe te dhurova nje puthje,qe u duk sikur ndricoi , dhe ai qielli i zymte mori nje ngjyre te adhurueshme , dhe nje peme e thare vjeshtore, u shnderrua ne nje pranvere, ne nje rilindje .Kaq magjike eshte dashuria ?te pyeta .

Po patjeter, dashuria , ndryshon gjithcka, i jep jete gjithe universit, sepse eshte vullneti hyjnor i dashurise, qe dhuron kete shkelqim qe na ka pushtuar.

Dhe tek ecnim u ulem ne nje stol , aty perballe atij diellit te buzeqeshur qe vezullonte,ne universin e dashurise tone. Une cuditesha, dhe mendoja cfare eshte ky vend?

Pyesja veten shume here, si eshte e mundur, dhe ti sikur te me lexoje mendjen me shtrengoje duart, dhe me ledhatoje me ate doren tende engjellore, qe ndryshonte gjithcka. Ke kohe qe me pret ketu te pyeta ?

Jo fare pak , sapo te thashe naten e mire , me zuri gjumi dhe vrapova per ne kete vend te mrekullueshem , per te te pritur ty.

O engjell , o drite e syve ,shume faleminderit , te thashe. Pse me falenderon o hyjneshe ,mu pergjigje? Je gjithcka qe kam , dhe do kem ne kete jete , zemra dhe shpirti im jane gjalle fale teje.Me puthje,me ledhatoje , flisnim ,dhe shkembenim shikimet dhe me dukeshe nje engjell , e pabesueshme. Kepute nje trendafil te kuq dhe ma dhurove , e mahnitshme dhe te fala nje puthje te lehte ne buzet e vogla.

Dhe dalengadale , dielli po i linte vendin henes, ne ate vend. Me the qe duhet te ngrihemi , qe aty dhe te shkojme serish ,ne boten tone.

Dhe kjo enderr mbaroi papritur , dhe befas degjoj telefonin qe ra, dhe nje miremengjes i embel me zgjoi nga endrra me e bukur, qe ne te dy kaluam...por ishte vetem nje enderr..
[You must be registered and logged in to see this image.]

Shkrimi i juaj?

...........

I mrekullushem.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Shkembi prej Sun 29 Jan 2012 - 12:54

e ka te bllokume :541221:

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 39

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Єямєℓiиdå prej Sun 29 Jan 2012 - 12:55

Iii hic sme pelqen maj...[You must be registered and logged in to see this image.]

Eri..shkrim i bukur.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Emona prej Sun 29 Jan 2012 - 12:56

Maj...i kot s'edi as si duket veq zonin ja kom ndegju Tw.


Shkembi... jo i ka humb kodi i passit...:541221:

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Aяtємιѕα prej Sun 29 Jan 2012 - 13:11

Une nuk dua te kem vemendjen e gjithe Botes, e jotja me mjafton .
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Next prej Sun 29 Jan 2012 - 13:22

Ti qave dhe më the me zë të ulët
Se unë të trajtoja si sherbyese..

Athere lotëve të tu s'ua vura veshin
Të desha, pa e ditur se të desha.
... Veç një mëngjes të beftë kur u gdhiva
Pa ty dhe bota krejt e zbrazët m'u duk,
Athere kuptova ç'kisha humbur,
Ç'kisha fituar kuptova gjithashtu.
Më rrezëllinte si smerald mërzija,
Dhe lumturia ngrysej si një muzg me re...
Nuk dija kë të zgjidhja nga të dyja
Sepse secila m'e bukur se tjetra qè.
Se ish i tillë ky koleksion bizhush
Që dritë e terr lëshonte njëkohësisht,
Që njëqindfish etjen për jetën shtonte,
Por dhe që vdekjen ndillte njëqindfish
[You must be registered and logged in to see this image.]
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një Dedikim.. - Faqe 6 Empty Re: Një Dedikim..

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 6 e 17 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi