Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A mendoni se aborti është zgjidhje? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A mendoni se aborti është zgjidhje? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A mendoni se aborti është zgjidhje?

+4
Emona
Anakonda
mister.albania
WebMaster
8 posters

Shko poshtë

A mendoni se aborti është zgjidhje? Empty A mendoni se aborti është zgjidhje?

Mesazh nga WebMaster Sat 27 Oct 2012 - 20:51

1- Absolutisht kunder pasi eshte nje krim
2- Jam pro abortit vetem kur rrezikohet shendeti i nenes
3- Jam pro abortit vetem ne raste abuzimi seksual
4- Jam totalisht pro abortit
A mendoni se aborti është zgjidhje? 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  A mendoni se aborti është zgjidhje? 30l12rc Pytje & Përgjigje A mendoni se aborti është zgjidhje? 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se aborti është zgjidhje? Empty Re: A mendoni se aborti është zgjidhje?

Mesazh nga mister.albania Sat 27 Oct 2012 - 21:34

Do votoja per piken tre ABSOLUTISHT.
Per te tjerat varet nga rrethanat???
Nuk e di,por do e kisha peng tere jeten: veprova drejt apo gabim?
Nejse,une jam mashkull femrat e llogjikojne me mire duhet apo jo.
mister.albania
mister.albania
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 1079
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se aborti është zgjidhje? Empty Re: A mendoni se aborti është zgjidhje?

Mesazh nga WebMaster Sat 27 Oct 2012 - 23:04

Asnje themi jo jemi kunder abortit po varet shum nga rrethanat nese ke zotesin te rritesh nje femi edhe nese ske moshe per ta bere nje gje te tille edhe je shum e re si pershembull 15 vjece ku eshte zotesia apo gjendja ekonomike kur edhe familja smundet te te ndihmoj .
A mendoni se aborti është zgjidhje? 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  A mendoni se aborti është zgjidhje? 30l12rc Pytje & Përgjigje A mendoni se aborti është zgjidhje? 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se aborti është zgjidhje? Empty Re: A mendoni se aborti është zgjidhje?

Mesazh nga Anakonda Sun 28 Oct 2012 - 4:45

Edhe pse jam ende 17 vjece edhe e vogel per te diskutuar per kshu lloj gjerash un do zgjidhja piken 1;absolutish kunder.....sepse femija esht krijesa me e pafajshme edhe me engjellore ne ket bot...mu per vete po tme ndodhte dicka e till do ta mbaja femijen sikur e gjith bota tme dilte kunder pasi ku i dihet ndoshta me kalimin e kohes ai femij me del zot edhe me ndihmon...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se aborti është zgjidhje? Empty Re: A mendoni se aborti është zgjidhje?

Mesazh nga Emona Thu 1 Nov 2012 - 10:48

Eshte zgjidhje..kur beba nise te zhvillohet me deformime...por nuk eshte zgjidhje kur abortojn se nuk duan qe te lindin ate krijese te vogel...apo nuk e duan se eshte vajze/djale!Aborti eshte krim ,vrasje e nje krijese e cila privohet nga jetea ende pa e par dirten me sy...

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se aborti është zgjidhje? Empty Re: A mendoni se aborti është zgjidhje?

Mesazh nga Ariel Thu 1 Nov 2012 - 10:56

Absolutisht kunder...vetem nese eshte ne rrezik jeta e nenes ose pikaset qe bebja eshte jo normal.


A mendoni se aborti është zgjidhje? 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se aborti është zgjidhje? Empty Re: A mendoni se aborti është zgjidhje?

Mesazh nga Besa Sun 4 Nov 2012 - 8:58

Per dike mendon qe eshte zgjidhje por mund te jete breng ne tere jeten dhe nje ndergjegjie qe nuk te lene te jetosh..
Besa
Besa
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemren e trojeve shqipatre
Postime Postime : 1402
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2011
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : muzika,leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se aborti është zgjidhje? Empty Re: A mendoni se aborti është zgjidhje?

Mesazh nga An0nim Sun 4 Nov 2012 - 9:02

Po, s'ka dyshim se aborti është zgjidhje! Dhe absolutisht në këtë temë po shihet se nuk ia vlen të disktohet rreth pyetjes "A është aborti zgjidhje".
Diskutimi ia vlen të koncentrohet për pyetjet "Çfarë zgjidhje është aborti", ose "Në cilat raste është aborti zgjidhje - në cilat jo".

Mendoj se abrti është realitet. Realitet joreal, i hidhur a i ëmbël, është qështje tjetër.

Aborti është krim???!!!
Nëse nuk aborton - nuk bën krim por bën masakër???!!!

Me abort po u shkatërrojka jeta e një të pafajshmi... embrionit apo "fëmijës" që në të vërtetë nuk dihet sigurt nëse do të lindë ndonjëherë qysh duhet!

Nëse s'ka abort, dmth lindë qaj femija "i pafajshëm" (engjëlli): lindja e qatij engjëlli shkatërron dhe vret jetën e një vajze të re (të pafajshme), një djali të ri (të pafajshëm), familjeve të tyre! Sepse është i padëshirueshën dhe shkatërron normat morale në të cilat jetojnë dhe mendojnë të jetojnë në të ardhmen vajza, djali dhe familjet e tyre!
(by the way... kush ju tha që qenka ëngjëll e i pafajshëm qaj fëmija që do të lindë allahile... po ku e merr me pas abortu nana e hitlerit, e millosheviqit, e e putinit... qy).
nejse...

Personalisht jam që të bëhet gjithçka që është e mundur që të parandalohet nevoja për abort.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se aborti është zgjidhje? Empty Re: A mendoni se aborti është zgjidhje?

Mesazh nga Mili-GJILAN Sun 26 Jun 2016 - 0:10

Aborti eshte krim......
Mili-GJILAN
Mili-GJILAN
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 10
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/06/2016
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mendoni se aborti është zgjidhje? Empty Re: A mendoni se aborti është zgjidhje?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi