Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Serbët kundër ndërtimit të shtëpive për shqiptarët   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Serbët kundër ndërtimit të shtëpive për shqiptarët   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Serbët kundër ndërtimit të shtëpive për shqiptarët

2 posters

Shko poshtë

Serbët kundër ndërtimit të shtëpive për shqiptarët   Empty Serbët kundër ndërtimit të shtëpive për shqiptarët

Mesazh nga Alberti Wed 7 Nov 2012 - 7:26

Serbët kundër ndërtimit të shtëpive për shqiptarët

Rreth 30 serbë janë tubuar të mërkurën në mesditë në lagjen Kroi i Vitakut, në veri të Mitrovicës, për të kundërshtuar vazhdimin e ndërtimit të shtëpive të shqiptarëve në këtë lagje.
Një kompani e angazhuar për rindërtimin e shtëpive ka filluar të mërkurën pastrimin e shtëpive të djegura të shqiptarëve gjatë luftës, ndërsa rreth mesditës një grup prej 30 serbësh kanë bllokuar rrugën që shpie tek shtëpitë që janë duke u pastruar në thellësi të lagjes.

“Serbët kanë hedhur gurë në drejtim të automjeteve të kompanisë dhe kanë demoluar një furgon të një shqiptari i cila ka kaluar atypari në atë kohë”, kanë thënë burimet e Kosovapressit, duke shtuar se punët në pastrimin e shtëpive nuk janë ndërprerë asnjë moment meqë makineria e kompanisë ka shfrytëzuar rrugë alternative për të depërtuar në thellësi të lagjes.

Burimet më tej kanë shtuar se serbët e tubuar pas një orë e gjysmë janë shpërndarë.

Bllokimin e rrugës nga serbët në Kroin e Vitakut, e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë në Mitrovicë, Besim Hoti.

Sipas tij, gjatë tubimit nuk u regjistrua asnjë incident.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Serbët kundër ndërtimit të shtëpive për shqiptarët   Empty Re: Serbët kundër ndërtimit të shtëpive për shqiptarët

Mesazh nga Anakonda Sun 11 Nov 2012 - 6:28

kta serbet dun....leje sjom tu fol ma se mi marrin gjanat per ters

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi