Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kujdes çka publikoni në Facebook! (video) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kujdes çka publikoni në Facebook! (video) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kujdes çka publikoni në Facebook! (video)

2 posters

Shko poshtë

Kujdes çka publikoni në Facebook! (video) Empty Kujdes çka publikoni në Facebook! (video)

Mesazh nga WebMaster Wed 7 Nov 2012 - 23:06


Jeni të lumtur dhe doni të ndani një lajm me miqtë në Facebook? Doni të
shani burrin që harroi përvjetorin, apo do shfryni nervat me shefin që
nuk u dha leje? Para se t’i shkruani këto gjëra në Facebook, është mirë
të mendoheni pak. Rrjeti social është një regjistër i mirë i emocioneve
tuaja, por mos harroni se keni dhe një jetë private që po ua tregoni të
gjithëve.
Një televizion belg ka gjetur një mënyrë të veçantë për t’u kujtuar njerëzve sesa kujdes duhet të kenë në rrjetet sociale.

një reklamë televizive, gazetarja ndalon disa njerëz në rrugë,
“rastësisht” dhe u thotë nëse janë gati të takohen me dikë që lexon
mendimet. Më pas ata ulën në një dhomë të veçantë dhe personi që
pretendon se lexon mendimet nis dhe flet për detaje nga jeta e atij që
ka përballë.
Edhe pse nuk janë takuar kurrë bashkë, ai u tregon se
kur e kanë ditëlindjen, kë kanë mik të ngushtë, si e ka emrin e dashura
apo i dashuri, çfarë tatuazhesh kanë në trup, ku i kanë kaluar pushimet,
madje edhe ndonjë numër llogarie të bankës.
Gjithçka duket si
mbinatyrore. Në fakt është shumë e thjeshtë, personi që thotë se lexon
mendimet nuk ka bërë asgjë më shumë, por mashtrim. Ai ka hapur
Facebook-un dhe ka gjetur gjithë informacionin privat që njerëzit e kanë
shkruar vet në adresat e tyre. Deri këtu nuk ka asnjë problem, por
mendoni sikur ky informacion të jetë në duart e personave që duan t’ju
bëjnë keq. Facebook është bërë një mjet i rëndësishëm komunikimi, por gjithnjë e më
tepër lajmet nga Facebook po i përkasin kronikës së zezë. Ndaj, s’është
keq te mendoheni pak më shumë para tabelës që shkuan në wall-in e
Facebook; “What’s in on your mind”? /noa/

Me verte po ju them kujdesni cfar klikoni sepse ka mundesi qe tju futen ne rrjetin tuaj.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kujdes çka publikoni në Facebook! (video) Empty Re: Kujdes çka publikoni në Facebook! (video)

Mesazh nga Anakonda Thu 8 Nov 2012 - 4:33

je farewww je farewww je farewww shgyqyr jom rehat un si i kom blloku add e fbs mka pa zoti

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi