Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dhjetë urdhërimet e një politikani People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dhjetë urdhërimet e një politikani People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dhjetë urdhërimet e një politikani

2 posters

Shko poshtë

Dhjetë urdhërimet e një politikani Empty Dhjetë urdhërimet e një politikani

Mesazh nga WebMaster Mon 19 Nov 2012 - 8:49

Sot të bërit politikë tashmë i ngjan shumë një shpërndarësi të drogës, një trafikanti të njerëzve, apo një fallsifikatori të monedhës, jo vetëm në syrin e popullit por edhe në shkeljen dhe mos njohjen e ligjeve që ai vetë operon.
Sot të bërit politikë do të thotë mos të kesh limit në aksionet e tua politike për arritjen e objektivave personale.
Sot të bërit politikë duhet të mësosh së pari si të mashtrosh dhe të jesh i bindshëm në mashtrime. Si të kesh gjithmonë një përgjigje qoftë edhe të gabuar për çdo pyetje që të drejtohet.
Sot të bërit politikë do të thotë të ndihesh superior ndaj popullit vetëm se ti ke mësuar “artin” e të gënjyerit me “fakte”(fundja kush do të kontrolloj, pasi është i vetmi që e drejton atë pushtet).
Sot të bërit politikë do të thotë mos të besosh në asgjë por të kesh frikë nga gjithçka.
Sot të bërit politikë do të thotë të shesësh të gjitha interesat(kombëtare,shoqërore) në fitim të interesit vetjak(familiaro-fisnor).
Sot të bërit politikë do të thotë të sakrifikosh trashigiminë tënde(origjina nga vjen), atë për të cilin ke qenë në të shkuarën dhe të krijosh njeriun e ri brenda vehtes, të pa moral, pa humanizëm, pa memorie, pa kulturë, pa edukatë, pa histori, pra pa të shkuar dhe me një të tashme të trilluar.
Sot të bërit politikë do të thotë kesh dosjen plot me vjedhje, tradhëtira/pabesira, spiunime, bashkëpunime me forca kundra njerëzimit, shpifje, korrupsion, do të thotë të jesh besnik i së keqes dhe luftëtar kundra ndershmërisë.
Sot të bërit politikë do të thotë të mos kesh pasion dhe profesion atë që bën(politikën) por ta bësh i bindur që kjo është mënyra më e lehtë e jetesës dhe i të korrurit sukses pa investuar as para dhe as studime.
Sot të bërit politikë do të thotë të trashëgosh mallin e dikujt tjetër si e drejtë legjitime, thjesht sepse bën politikë.
Sot të bërit politikë do të thotë të jesh i martuar por duhesh të kesh të paktën një dashnore(kjo të bën të ndihesh më i sigurtë dhe i respektuar nga kolegët), të jesh biseksual apo nudist pasi kjo do të thotë të jesh i hapur(open minded) dhe modern. Pra seksi do jetë pjesë e të bërit politikë.
Sot të bërit politikë do të thotë të bësh aleancë/bashkëpunim edhe me armikun e vendit tënd në qoftë ai të siguron vazhdimin e të bërit politikë.
Sot të bërit politikë do të thotë të njohësh artin e aktorimit dhe të jesh gjithmonë aktori që dëshiron populli të jesh. Sa më mirë do përfeksionohesh aq më mirë do bësh politikë.
Sot të bërit politikë do të thotë të kesh në majë të gjuhës premtimin dhe po në majë të gjuhës mos mbajtjen e premtimit. Pra duhet të premtosh një gjë dhe mos të bësh atë gjë fare ose të bësh diçka tjetër të panevojshme në vend të saj.
Dhjetë urdhërimet e një politikani 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Dhjetë urdhërimet e një politikani 30l12rc Pytje & Përgjigje Dhjetë urdhërimet e një politikani 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhjetë urdhërimet e një politikani Empty Re: Dhjetë urdhërimet e një politikani

Mesazh nga WebMaster Mon 19 Nov 2012 - 8:50

Të jetë shqiptar si nga nëna dhe nga babai, pra në genin e tij mos të rrjedh gjak i huaj përveç se 100% shqiptar.
2.- Të ketë edukatë dhe traditë shqiptare.
3.- Të dojë vendin ku ka lindur dhe rritur si dhe kombësinë e tij.
4.- Të ketë mbaruar të paktën shkollën e mesme të përgjithshme në Shqipëri dhe të ketë krijuar mendimin shqiptar.
5.- Të flasë dhe shkruaj bukur gjuhen shqipe.
6.- Të ketë nënshtetësi shqiptare.
7.- Të ketë punuar të paktën dy vjet në një punë që s’ka të bëj me politikën(përpara se të hyj në politikë).
8.- Të ketë dosjen e pastër, pra mos të jetë i dënuar për dhunë,vjedhje, krime, të mos jetë i implikuar në spiunime(agjentura të ndryshme), të mos ketë deklaruar fallco përpara një gjykate, mos të jetë i implikuar në diktaturen komuniste qoftë dhe nëna/babai i tij.
9.- Të ketë kulturë të përgjithshme politike dhe të jetë i informuar për problematikat shoqërore.
10.- Dhe mbi të gjitha të jetë i ndershëm dhe të ketë pasion shërbimin ndaj popullit të tij.
Dhjetë urdhërimet e një politikani 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Dhjetë urdhërimet e një politikani 30l12rc Pytje & Përgjigje Dhjetë urdhërimet e një politikani 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhjetë urdhërimet e një politikani Empty Re: Dhjetë urdhërimet e një politikani

Mesazh nga Anakonda Sun 26 May 2013 - 6:11

Urtesia shkruajti:Të jetë shqiptar si nga nëna dhe nga babai, pra në genin e tij mos të rrjedh gjak i huaj përveç se 100% shqiptar.
2.- Të ketë edukatë dhe traditë shqiptare.
3.- Të dojë vendin ku ka lindur dhe rritur si dhe kombësinë e tij.
4.- Të ketë mbaruar të paktën shkollën e mesme të përgjithshme në Shqipëri dhe të ketë krijuar mendimin shqiptar.
5.- Të flasë dhe shkruaj bukur gjuhen shqipe.
6.- Të ketë nënshtetësi shqiptare.
7.- Të ketë punuar të paktën dy vjet në një punë që s’ka të bëj me politikën(përpara se të hyj në politikë).
8.- Të ketë dosjen e pastër, pra mos të jetë i dënuar për dhunë,vjedhje, krime, të mos jetë i implikuar në spiunime(agjentura të ndryshme), të mos ketë deklaruar fallco përpara një gjykate, mos të jetë i implikuar në diktaturen komuniste qoftë dhe nëna/babai i tij.
9.- Të ketë kulturë të përgjithshme politike dhe të jetë i informuar për problematikat shoqërore.
10.- Dhe mbi të gjitha të jetë i ndershëm dhe të ketë pasion shërbimin ndaj popullit të tij.

Shefe P[o Politikanet Tan A Ikan Kto?

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhjetë urdhërimet e një politikani Empty Re: Dhjetë urdhërimet e një politikani

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi