Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

+6
EMI
Єямєℓiиdå
Ariel
Arian 123
Xhan
WebMaster
10 posters

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga WebMaster Tue 27 Nov 2012 - 6:14

Duke ven re disa diskutime ne forum me erdhi ne mendje te hapja temen edhe te diskutonim pak pse duhet ti dallojme fshataret nga qytetar per faktin qe fshatari perdor bujqesin edhe din te eci me jeten me mire se qytetari ..Apo qytetari qe nuk din si te perdori lekun.

Ju si mendoni duhen gjukuar per keto lloj gjerash apo ka motive te tjera
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 6:15

Ja pershembull merr Sali Berishen.

Ngaqe gjith jeten eshte mesuar te eci ne malore, kur ecen ne qytet i hedh hapat shume te medhenj. Kjo eshte nga pamja e jashtme dmth.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Xhan Tue 27 Nov 2012 - 6:19

tem shum e qelluar Kela por ishalla nuk krisin ofendimet ,se po shof edhe un diqka qe ka kris neper intervista te antarve eeww

njeriu duhet respektuar si qyterarin ashtu edhe katundarin , dy palet kan vlerat e veta mendoj un te kesh edukat kjo mjafon ....
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 6:22

Xhan shkruajti:tem shum e qelluar Kela por ishalla nuk krisin ofendimet ,se po shof edhe un diqka qe ka kris neper intervista te antarve Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. 2343415282

njeriu duhet respektuar si qyterarin ashtu edhe katundarin , dy palet kan vlerat e veta mendoj un te kesh edukat kjo mjafon ....

E di ku eshte thelbi i muhabetit ti Xhan? Njeriu qe ofendohet kur ben humor tregon qe nuk eshte i pjekur per shoqeri civile.

Sepse ajo fjala edukate qe perdore ti, nuk funksionon ne praktike.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga WebMaster Tue 27 Nov 2012 - 6:36

Jojo xhan ne interviste secili nga ju ka te drejten te mbrohet edhe i pergjigjesh pa ofendime prandaj ilirziu nese ke ndonje gje rreth temes postimet fshihen edhe nuk dua asnje lloj chit chatesh
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 6:40

Un jam gati per muhabet serioz Klea dhe pa ofendime. Problemi eshte qe shumica nuk do kuptohet.

Sic nuk u kuptua ajo qe thash me siper. Kjo tregon qe nga ana shoqerore ne Shqiptaret jemi shume mbrapa.

Nqs doni me fol hapur dhe pa doreza dhe pa ofendime une gati jam. Muhabet po bejne me fund te fundit, por problemi me shumicen e Shqiptareve eshte qe nuk duan te bejne muhabete te cilat i konsiderojne tabu.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga WebMaster Tue 27 Nov 2012 - 6:46

Edhe un gati jam edhe pse nuk di me shum sepse nuk jam rritur ne vendlindje mundem te flas per emigrantet qe jetojne ketu fshatar apo qytetar..Atehere po filloj un me ka rastisur te njoh si fshatarin edhe qytetarin qytetari ka nje te mete sepse don te duket para fshatarit ndersa fshatari ka nje te mete se ska shkoll me shum se qytetari po din me shume .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Arian 123 Tue 27 Nov 2012 - 6:52

Mendoj se shqipetaret jane te gjithe fshatare,se e kan rrjedhen nga fshati.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 6:54

KleaLove shkruajti:Edhe un gati jam edhe pse nuk di me shum sepse nuk jam rritur ne vendlindje mundem te flas per emigrantet qe jetojne ketu fshatar apo qytetar..Atehere po filloj un me ka rastisur te njoh si fshatarin edhe qytetarin qytetari ka nje te mete sepse don te duket para fshatarit ndersa fshatari ka nje te mete se ka shkoll pak po din me shume .

Mua nuk me ka rastis kjo por qytetari qe duket para fshatarit eshte akoma me injorat. Eshte injorance ne rradh te pare sepse e klasifikon veten me nji grup klasash dhe jo si individ.
Ndersa mua nuk me duket e mete nqs nji njeri ka pak shkoll.

Te metat qe vej re un jan shoqerore dhe jan teper te shumta per ti permendur ne kete teme dhe te duhet nji liber me 20 vellime.
Por le te flasim me dhunen fizike i her mqs ajo eshte ne fillim te listes.

Vje nji person ne Tiran dhe pret pemen me sharre. Ti si indivit i thua "mos e prit". Ky tani kalon diret ne dhune dhe fillon grushti.

Ose shembull tjeter. Vje nji person dhe ze nji apartament pa leje afer teje. Ti si indivit i thua "Nuk mund te rrish ketu pa leje". Ky tani kalon direkt ne dhune dhe te kercenon nga familja.

Ky eshte realiteti ne Shqipri ti Klea. Pa permend ketu 1000 raste te tjera qe mund ti permendim avash avash ne ket teme.

Dmth ideja eshte qe si mund te besh muhabet me nji person me komplekse kur ai nuk kupton rregullat elementare te muhabetit?
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Ariel Tue 27 Nov 2012 - 7:10

ilirziu shkruajti:Ja pershembull merr Sali Berishen.

Ngaqe gjith jeten eshte mesuar te eci ne malore, kur ecen ne qytet i hedh hapat shume te medhenj. Kjo eshte nga pamja e jashtme dmth.

Hahahahahahahahahahaaaaa me fiks nuk thuhet je farewww je farewww

I lexova te gjitha komentet....
Pertoj me komentu gjate por ta them si teto Ollga...qyteti mbetet qytet...grure s'mbjell e lope smban po ka ato te tjerat.... Qytetari qe eshte vertet qytetar dhe ne fshat coje te jetoje mbetet qytetar...fshatarin sille 5 vjec nga fshati dhe te rrije 50 vjet ne qytet po fshatar ngelet"..

Kam shembuj me shumice qe jane dhe milionera gjasme . :p

Respektoj dy palet por ajo qe eshte....eshte [Ok]
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 7:17

Fakti qe vetem un dhe Ariel dhe Klea komentojme ne ket teme tregon qe shumica nuk ka maturitet per te bere muhabet ne lidhje me temat qe konsiderohen si tabu ne Shqipri.

Ja te vij ky Sportisti tani dhe te na thot ca gjera te vlefshme ne lidhje me Vloren dhe Ismail Qemalin.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga WebMaster Tue 27 Nov 2012 - 7:40

Jo un nuk mundem te them qe ska se te gjith diskutojme ketu po thjesht futen me vone ose temen qe kam hapur nuk eshte se bie ne sy direkt.
Po rikthehem tek fshatari un edhe qytetari kur qytetari blen nje pal kepuce thot e shikon ore i bleva ndersa qytetare thot i bleva opingat po te pakten edhe neser do ha ndersa qytetari hmm un jam qytetare po kam shum miqesi me Fshataret pse sepse kam pune e tille ke fshatar qe pper copen e bukes te pakten mundohet ndersa qytetari nuk besoj se mundohet edhe shum sepse jan mesuar te jetojne ne menyren e te vjedhurit si ne politike edhe dita dites.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Ariel Tue 27 Nov 2012 - 7:42

KleaLove shkruajti:Edhe un gati jam edhe pse nuk di me shum sepse nuk jam rritur ne vendlindje mundem te flas per emigrantet qe jetojne ketu fshatar apo qytetar..Atehere po filloj un me ka rastisur te njoh si fshatarin edhe qytetarin qytetari ka nje te mete sepse don te duket para fshatarit ndersa fshatari ka nje te mete se ska shkoll me shum se qytetari po din me shume .

:O Sorellinaaaaaa :O
Ai qe don te duket ta thot motra jote qe 150% esht katnar...
Per inot t'tjerve....me t'nolten n'katun,...se na shef dynjoja...me t'modhen mo...tplasin tplasin prej inoti....etj.

Dallimi eshte nga kultura dhe edukata...lista eshte e gjate...
Ska te beje dituria...dije ka gjithsekush per ambjentin ku jeton dhe nga pervoja dhe librat qe ka lexu.


Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga WebMaster Tue 27 Nov 2012 - 7:48

Mome he ri edhe ti se e vertet eshte varet gjithmon se si je rritur po flasim pak pse atehere kur qytetarit si pelqen fshatari si do i pelqej te iki te bej pushimet ne fshat si do haj perimet e fshatarit ri un kur sme pelqen vet fshatari atehere smundem te mor asgjo nga ai pse sepse mua sme pelqen .apo si . Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. 3666372071
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Ariel Tue 27 Nov 2012 - 7:48

KleaLove shkruajti:Jo un nuk mundem te them qe ska se te gjith diskutojme ketu po thjesht futen me vone ose temen qe kam hapur nuk eshte se bie ne sy direkt.
Po rikthehem tek fshatari un edhe qytetari kur qytetari blen nje pal kepuce thot e shikon ore i bleva ndersa qytetare thot i bleva opingat po te pakten edhe neser do ha ndersa qytetari hmm un jam qytetare po kam shum miqesi me Fshataret pse sepse kam pune e tille ke fshatar qe pper copen e bukes te pakten mundohet ndersa qytetari nuk besoj se mundohet edhe shum sepse jan mesuar te jetojne ne menyren e te vjedhurit si ne politike edhe dita dites.

Zemer te dal me shembuj une ktu sic ka dal LirZiu...te habitesh.
Sjeton ktu ti motra jeton ne Itali...
I kam afer...miliardera qe kane mbi 17 vjet ne Dr e qe mbulojne gjysmen e Shq me nje lloj biznesi te madh...dhe ...o zooot maje pallatit akoma me zakone fshati.?..amon se sdu me fol me konkretisht.?..po nuk ndryshojne pra sado qe i kane kushtet me marr i cik kulture.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 7:50

KleaLove shkruajti:Jo un nuk mundem te them qe ska se te gjith diskutojme ketu po thjesht futen me vone ose temen qe kam hapur nuk eshte se bie ne sy direkt.
Po rikthehem tek fshatari un edhe qytetari kur qytetari blen nje pal kepuce thot e shikon ore i bleva ndersa qytetare thot i bleva opingat po te pakten edhe neser do ha ndersa qytetari hmm un jam qytetare po kam shum miqesi me Fshataret pse sepse kam pune e tille ke fshatar qe pper copen e bukes te pakten mundohet ndersa qytetari nuk besoj se mundohet edhe shum sepse jan mesuar te jetojne ne menyren e te vjedhurit si ne politike edhe dita dites.

O Klea shiko, se tani po bejme muhabet kshu si ne kafe. Ti ne rradh te pare duhet te pranosh qe nuk e ke idene e realitetit ne Shqipri. Nuk ka ndonje gje te keqe te pranosh dicka qe nuk e di. Edhe un e pranoj kur vje rasti ne tema qe nuk e kam idene.

Arsyeja qe po ta them ket eshte sepse thu qe qytetari vjedh ngaqe eshte ne pushtet. Realiteti eshte qe shumica e politikaneve nuk jan qytetar. Do kisha qef ketu qe mos ta perdorja termin qytetar pasi nuk me pelqen por ky eshte realiteti.
Ni shembull klasik ke Salen si gjithmon. I shmanget gjithmon pytjeve.

Psh e pyesin:

Gazetari - Zoti Berisha si e shpjegon kete foton me Enver Hoxhen?

Berisha - Sa bukur kam dal un aty, sa i ri kam qen.

Gazetari - Zoti Berisha, por nuk ishte aty pyetja.

Berisha - Prit se aty do dal dhe pastaj nderron teme.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Ariel Tue 27 Nov 2012 - 7:51

KleaLove shkruajti:Mome he ri edhe ti se e vertet eshte varet gjithmon se si je rritur po flasim pak pse atehere kur qytetarit si pelqen fshatari si do i pelqej te iki te bej pushimet ne fshat si do haj perimet e fshatarit ri un kur sme pelqen vet fshatari atehere smundem te mor asgjo nga ai pse sepse mua sme pelqen .apo si . Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. 3666372071
O ti goc...ne spo themi qe sna pelqen fshatari...po flasim kush esht fshatari dhe qytetari.
Kjo sdo te thote qe i kemi inat...se njohim plot fshatare qe jane njerez sh te mire...por qe akoma skane arrit ne stadin e kultures se qytetit...pse skane aq kulture sa qytetaret sdo te thote qe jane te keqinj.
Po na e bon si xha Bako mi hahahahaa.buken ja ha e qumshtin ja pi...e djemte sna i doni per dhendure je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga WebMaster Tue 27 Nov 2012 - 7:53

Ok mome jam dakort me ate qe thua po un po thoja pse te jete dallim secili ka kulturen e vet mi mome duhet rrespektuar kshu kan lindur pse duhet te jemi ne gjukojme ata kur ata ne na japin po thuajse gjithcka se perimet nga o gastronomia e morim nga ata ne Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. 3666372071
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 7:55

KleaLove shkruajti:Ok mome jam dakort me ate qe thua po un po thoja pse te jete dallim secili ka kulturen e vet mi mome duhet rrespektuar kshu kan lindur pse duhet te jemi ne gjukojme ata kur ata ne na japin po thuajse gjithcka se perimet nga o gastronomia e morim nga ata ne Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. 3666372071

Po ti nuk po kap thelbin e muhabetit mi Klea.

Thelbi eshte qe un i respektoj kulturat e te tjereve, problemi eshte qe te tjeret nuk respektojne kulturen time dhe me e keqja eshte qe kalojne ne dhune.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga WebMaster Tue 27 Nov 2012 - 7:57

Ok jam dakort nga kjo qe thua ilirziu po jo te gjith jan njesoj doja te dilja un
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 8:08

KleaLove shkruajti:Ok jam dakort nga kjo qe thua ilirziu po jo te gjith jan njesoj doja te dilja un

Kuptohet jo te gjith jan njesoj. Por shumica po flasim. Sepse po te ishte pakica me probleme ne do kishim nji nivel shoqeror te rangut Austriak ose Gjerman.

Ose ja dhe nji shembull konkret me Gjermanin dhe le ta vertetoje dhe ky Ariani.
Ne Gjermani ka shum Turq. Dhe jan shume te prapambetur. Gjermani ja respekton te gjitha te drejtat shoqerore dhe fetare atyre ndersa Turqit nuk i respektojne fare Gjermanet dhe kalojne direkt ne dhune nqs Germanet flasin per ndonje tabu shoqerore.
Shembull tjeter konkret ke dhe ne New York qe eshte afer ku jetoj une. Ne New York ka shume Kosovar. Shteti i New Yorkut i lejon Kosovareve te bejne parade per pamvaresine e kombit Shqiptar me flamur Shqiptar ne mes te New Yorkut.

Kam pershtypjen se nqs un dal me ndonje flamur te Tiranes (qe mund ta kem shpik vet) mu ne mes te New Yorkut dhe te kerkoj pamvarsine e Tiranes si komb te pamvarur, te gjith keta Kosovaret do kalonin ne dhune direkt.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Xhan Tue 27 Nov 2012 - 9:30

ilirziu shkruajti:
Xhan shkruajti:tem shum e qelluar Kela por ishalla nuk krisin ofendimet ,se po shof edhe un diqka qe ka kris neper intervista te antarve Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. 2343415282

njeriu duhet respektuar si qyterarin ashtu edhe katundarin , dy palet kan vlerat e veta mendoj un te kesh edukat kjo mjafon ....

E di ku eshte thelbi i muhabetit ti Xhan? Njeriu qe ofendohet kur ben humor tregon qe nuk eshte i pjekur per shoqeri civile.

Sepse ajo fjala edukate qe perdore ti, nuk funksionon ne praktike.

ilirziu nuk e kom ndermed te qaj kok per kto lloj biseda ,se un mendoj te asnjeri nuk mund te ndikojm kur dikush ka deshir te beje trazira e i shkon per ftyre ky lloj muhabeti ,,,un per veten time respektoj gjdo njeri pamarparasyshse nga eshte , sme pengon fare nga te jet Fshati apo Qyteti ... akulloree
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 10:00

Pergjigja klasike e nji njeriu qe nuk do te beje dialog eshte "nuk dua te caj koken per keto lloj bisedash".
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Xhan Tue 27 Nov 2012 - 10:03

ilirziu klm i dashur antar i Forumit ,,,se te mendosh mir ti separi vetes nuk ja kishe vere nikun ashtu hihihi
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga WebMaster Tue 27 Nov 2012 - 10:03

Jo chit chat amon ju lutem
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 10:04

Xhan shkruajti:ilirziu klm i dashur antar i Forumit ,,,se te mendosh mir ti separi vetes nuk ja kishe vere nikun ashtu Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. 3784912568Po pse ca duhet te beja? Te vija nai foto fallco timen?
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Xhan Tue 27 Nov 2012 - 10:12

ilirziu edhe nje here pot themte kalofsh gjithmon ashtu si ke deshir vet ,,,pa te imponuar askush asgje ;)
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 10:13

lol.

Ok xhan.

O Klea, te shofim sa te tjere do shkrujne ketu qe do kene ndonje gje interesante me i shtu muhabetit.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Xhan Tue 27 Nov 2012 - 10:19

ok ilirziu mbremje pa muhabet ska at'her me mir ja futim gjum , por ideja esht qe ne asnje mnyr kur kem mundesi mos ta nenvlersojm njeri tjetrin , te gjith kem qefte jem te ditur po duhet pranuar qe dikush din me shum dikush me pak , un per vete kam deshir ti vlersoj ata njerzit qe din ,ata qe nuk din qeshu sikur une te marim mesim me teper ;)
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 10:23

Ketu kemi nji shembull tjeter klasik Shqiptar qe ka te bejme me komunikimin. Kemi nji shprehje ne per ket. Njeri i bi gozhdes tjetri patkoit.

O Xhan, une te respektoj ty dhe me siper kishe shkruajtur qe dhe ti me respekton mua. Tani pytja eshte kjo: a e reskpekton ti te drejten time qe un te bej cfare te dua pa te demtuar ty fizikisht?
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Xhan Tue 27 Nov 2012 - 10:28

ilirziu shkruajti:Ketu kemi nji shembull tjeter klasik Shqiptar qe ka te bejme me komunikimin. Kemi nji shprehje ne per ket. Njeri i bi gozhdes tjetri patkoit.

O Xhan, une te respektoj ty dhe me siper kishe shkruajtur qe dhe ti me respekton mua. Tani pytja eshte kjo: a e reskpekton ti te drejten time qe un te bej cfare te dua pa te demtuar ty fizikisht?

jo mor ilirziu ti mua ske te drejt te me demtosh as fizikisht e as psiqikisht , se ste japi ate shanc , se ktu askush mezor nuk na bjen por vetem me deshiren ton ,,, un kur shof ashtu qe smuj te baj edhe sdot vija hiq ,,kjo esht mundesija ime ilirzu
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga WebMaster Tue 27 Nov 2012 - 10:30

Lexoni njehere Tema qe kam hapur ben fjale per Qytetar edhe Fshatar
ilirziu kush te doj le te mari pjese ai kush din flet me teper edhe kuptojme edhe ne te gjith ketu, kemi menyren tone se si shprehemi lali nuk dua te forcoj njeri qe te pergjigjet ne menyre qe te pelqej ty apo mua thjesht kush ka zotesi me siper se neve le te diskutoj nuk ka gje te keqe.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 10:32

Nuk ka te beje me menyren e te shprehurit sesa ka te beje me shume me zotesine per te kuptuar esencen e muhabetit.

Esenca e gjith kesaj teme eshte pak a shume kshu "Respektoni te drejtat e njeriut pa kaluar ne dhune". Ket nuk e kuptoi kjo Xhan kam pershtypjen.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Єямєℓiиdå Tue 27 Nov 2012 - 10:40

Une e dua prejardhjen timeTe jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. 3189159776
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga EMI Tue 27 Nov 2012 - 10:41

Plasen debatet kteje...
po nari po nar mbetet, edhe mbret te behet...s'ndryshon...
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Ariel Tue 27 Nov 2012 - 10:43

O mi qytetse erdhe tina fareleunghie
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga EMI Tue 27 Nov 2012 - 10:44

Ariel shkruajti:O mi qytetse erdhe tina fareleunghie
erdha mome, pse mi gru, a ndreqen kta naret, hemi ca fai kemi ne... je farewww
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Nov 2012 - 10:45

Kjo teme eshte dhe per ty Erion qe te pergatitesh i cik para se te ikesh ne Shqiperi, ne menyre qe te nxjerresh direkt sepaten para se te besh muhabet. Dmth bjeri i her pastaj foli.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Ariel Tue 27 Nov 2012 - 10:55

EMI shkruajti:
Ariel shkruajti:O mi qytetse erdhe tina fareleunghie
erdha mome, pse mi gru, a ndreqen kta naret, hemi ca fai kemi ne... je farewww

Aq pershtypje me kane bere kur isha ne Turqi sa se ke idene...kur mora vesh qe ishte katnare Maminsi thash...ska...origjina..sbohen rob.
I fliste shqip recepsionistit turk per dhomen tu i bertit n'surrat.
Afrohet mikja ime nga Tirana e i thote - zonje mund te ndihmoj ne anglisht...dhe kjo qe ja kthen - ik mi ti shif punen tate ste ftoi njeri....diten tjeter...kishin marr shalqi...ha e peshty berthamat ne pishine"..etj etj.....epo thame nuk behen o lal....dhe po nuk dite te pakten shif rretheperqark dhe kopjo sa te mesohesh....
Si thu ti...nari nar ngelet.?..na doli qe ishte katnare prej Maminsi. je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga EMI Tue 27 Nov 2012 - 10:57

hhahhha mome, po normal Maminasi katun eshte, po bejne si katunar, edhe mes Tiranes moj, e jo me rrethinat..injoranca mome i ben njerzit, jo vendi ku jetojne...
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse. Empty Re: Te jesh Fshatar Pse edhe te jesh Qytetar Pse.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi