Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...?

+4
Ariel
Arian 123
Maksi
il conte
8 posters

Shko poshtë

Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...? Empty Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...?

Mesazh nga il conte Wed 12 Dec 2012 - 10:11

Bartletta..

Eshte nje qytet bregdetar te cilin e lag deti Adriatik...eshte nje komune Italiane me 94"985 banore..eshte nje province e re bashke me Andria dhe Trani..

Barletta - Andria - Trani kjo province ndodhet ne Puglia domethene ne jug te Italis...

[You must be registered and logged in to see this image.]
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...? Empty Re: Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...?

Mesazh nga Maksi Wed 12 Dec 2012 - 10:17

[You must be registered and logged in to see this image.]
thessaloniki !! ose shqip selaniku 300 km larg nga qendra e korces dhe kryeqytet i greqise se veriut ka rreth 1000000 banore dhe nje qytet kyc per shtetet e ballkanit un jetoj ne pjesen lindore te qytetit e cila eshte vije bregdetare dhe zone banimi shum e qete dhe e paster .kam 16 vjet ne kte qytet dhe jam integruar teresisht po pa harruar kurre qe jam shqiptar dhe aty linda dhe aty do vdes .....
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...? Empty Re: Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...?

Mesazh nga Arian 123 Wed 12 Dec 2012 - 10:25

[You must be registered and logged in to see this image.]Hamburgu 1,2 Milion banore,qytet industrial.ka fabrika per ndertimin e Anijeve,Avioneve e tjera.Per nga te ardhurat kombetare qyteti me i pasur ne Europe.Qytet shtet qe qeveriset nga nje Senat.Ka shume ura dhe eshte i ndertuar ne delten e lumit Elba.Ka autostrda nen uje dhe ura gjigante me autastrada mbi uje.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...? Empty Re: Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...?

Mesazh nga Ariel Wed 12 Dec 2012 - 10:37

[You must be registered and logged in to see this image.]

Oooo Durresi im i dashur.

Durrësi është qyteti i dytë më i madh në Shqipëri. Qyteti ka mbi 200,000 banorë dhe njëherit është qendra e prefekturës dhe qarkut të Durrësit. Është një nga qytetet më të lashtë dhe më të rëndësishëm ekonomikë të Shqipërisë. Durrësi është i vendosur në bregdetin qëndror shqiptar, rreth 33 km (21 mi), në perëndim të kryeqytetit Tiranë. Ai ndodhet në një nga pikat më të ngushta të Detit Adriatik, përballë porteve italiane të Barit (300 km/186 mi larg) dhe Brindisit (200 km/124 mi larg). Qyteti i Durrësit është i populluar nga rreth 202.000 banorë(me të dhënat e vitit 2009). Në qytetin e Durrësit ndodhet universiteti më i ri publik në Shqipëri quajtur Aleksandër Moisiu. Durrësi mbahet mend edhe si kryeqyteti i shtetit shqiptarë nga 7 marsi 1914 deri më 11 shkurt 1920. Durrësi u bë kryeqytet i Mbretërisë së Shqipërisë nga Princ Vidi kur ai zbarkoj më 7 mars 1914 e deri në vendimin e Kongresirit të Lushnjës të datës 11 shkurt 1920 për shpalljen e Tiranës si kryqytetin e ri të shtetit shqiptarë.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...? Empty Re: Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...?

Mesazh nga Tonii Thu 27 Dec 2012 - 10:19

Komentin me te bukur e ka ber edi Rama me hip-pop Tirona
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...? Empty Re: Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...?

Mesazh nga An0nim Thu 27 Dec 2012 - 10:23

[You must be registered and logged in to see this image.]

Saranda është qytet në jug të Shqiperisë, e vendosur në bregdetin jonian, përballë ishujve të Korfuzit. Emri Saranda vjen nga një manastir i hershëm kristian në Qafën e Gjashtës, që i kushtohet Dyzet Shenjtëve (Santi Quaranta).

Qyteti i Sarandes ndodhet ne nje gji te hapur te detit Jon. Panorama e detit, varieteja e flores, e favorizuar me klimen e bute, e bejne Saranden nje qender te preferuar per clodhje, pushime, dhe nje qytet te preferuar turistesh, jo me kot njihet si qyteti i muajit te mjaltit. Plazhi eshte shume i paster, jane shtuar kapacitetet e hotelerise, restoranteve, diskotekave dhe lokalet e nates. Pushuesi mund te gjeje ketu vlera historike dhe arkeologjike te nivelit boteror, si Butrinti, Kalaja e Lekuresit, Finiqi, Manastiret e vjetra te 40 Shenjtoreve dhe Mesopotamit, etj. Rritja e kultures se sherbimit turistik, e ka ber kete vend akoma me te vizituar nga turistet e huaj dhe vendas.

Ne Sarande sot ka sherbime ditore me traget per ne Korfuz dhe anasjellta
sh.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...? Empty Re: Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...?

Mesazh nga Alberti Thu 27 Dec 2012 - 10:28

Mitrovica

[You must be registered and logged in to see this image.]

Në rajonin e Mitrovicës ka plot gjurmë që dëshmojë për një qytetërim të hershëm në këto troje. Këto gjurmë, përveç në Muzeun e Qytetit, janë të shumta edhe në terren: Muranat e Gjytetit në Rashan, muranat e qytetit Galiq në Soçanë, Fafosi, Xhamia e Mazhiqit, Kisha Sase në Trepçë, Kalaja e Zveçanit dhe shumë e shumë objekte tjera me interes të posaçëm. Si në aspektin e kulturës shpirtërore, ashtu edhe të asaj materiale, me gjithë gjurmët që lanë pushtuesit e shumtë, mbizotëron kultura autoktone iliro-dardano-shqiptare.
Pa hyrë në përshkrimin e historikut të jetës kulturore të këtij rajoni nga antikiteti e këndej, po veçojmë me këtë rast dhe po paraqesim vetëm historikun e shkurtër të kulturës së këtij qyteti me rrethinë gjatë viteve të fundit, sidomos nga fillimi i viteve dyzet të shekullit të kaluar e këndej.
Më 1941, edhe pse në rrethana të okupimit, në Mitrovicë u zhvillua një aktivitet mjaft i gjallë kulturor-artistik. Në këtë vit u themeluan disa grupe kulturore, si ai i dramës, i baletit, i korit etj.
Që në dekadat e para të shekullit të kaluar u themelua dhe funksionoi SHKA “Merhamet”, e cila ishte mjaft aktive. Më vonë u themelua SHKA “Qëndresa”, e cila pati sukses të madh.
Në vitin 1951 u themelua Teatri i parë gjysmëprofesionist (më vonë profesionist) i këtij qyteti, i cili zhvilloi një veprimtari të pasur teatrore.
Në vitin 1961 u themelua Klubi letrar “Trepça”, në kuadër të të cilit u vazhdua tradita letrare e këtij mesi, duke organizuar manifestime të ndryshme letrare. Ky klub botoi edhe disa libra të autorëve mitrovicas. Gjatë kësaj periudhe janë themeluar dhe kanë vepruar 5 shoqëri kulturore-artistike amatore, që kanë zhvilluar një aktivitet të pasur kulturor, duke e përfaqësuar Mitrovicën në vend dhe jashtë vendit.
Në vitet e shtatëdhjeta u themeluan edhe disa grupe muzikore vokalo-instrumentale, ku u dalluan për punën e tyre profesionale grupi “MAK” dhe “TNT”.
Sa i përket jetës teatrore në Mitrovicë, ajo u ringjall veçanërisht nga viti 1990 e këndej. Kështu, përveç Teatrit “Sandër Prosi”, i cili veproi edhe më parë, u themeluan disa trupa teatrore, si: “Kacageli”, “Art-Sokoli”, “Aleksandër Moisiu”, “Kosova Kabare”, “Show meselation”, etj.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...? Empty Re: Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...?

Mesazh nga Vizitor Thu 27 Dec 2012 - 10:39

Tiran.

Nuk ka nevoj per reklam pasi ketu ne Tiran vijn te gjith keta nga rrethet.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...? Empty Re: Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 27 Dec 2012 - 11:41

Londra, enderra e shumices[You must be registered and logged in to see this image.]
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...? Empty Re: Komentoni apo shkruani dicka per Qytetin tuaj Nga Na Shkruani ...?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi