Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
E dinit se buzëkuqi bën mirë për shëndetin? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
E dinit se buzëkuqi bën mirë për shëndetin? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E dinit se buzëkuqi bën mirë për shëndetin?

Shko poshtë

E dinit se buzëkuqi bën mirë për shëndetin? Empty E dinit se buzëkuqi bën mirë për shëndetin?

Mesazh nga T_o_n_i Mon 24 Dec 2012 - 1:54

E dinit se buzëkuqi bën mirë për shëndetin?

A ju kujtohet kur ishit të vogla dhe keni qenë aq kureshtare për buzëkuqin që vinin nënat tuaja? Kjo në fakt, ka qenë eksperienca e parë që ju femra keni përjetuar në lidhje me këtë element, i cili duket i pandarë gjatë jetës suaj.

E dinit se buzëkuqi bën mirë për shëndetin?

Dhe siç pohon një studim i fundit, i kryer nga universiteti francez i Saint-Etienne, nëse ai përdoret rregullisht, shërben në të mirë të shëndetit tuaj.

Duke dalë kështu, në kundërshtim me disa studime pararendëse, sipas të cilëve, nëse vajzat e nisnin përdorimin e buzëkuqeve në mosha të hershme, ai ishte i dëmshëm, duke u shkaktuar efekte anësore.

Kësisoj, studiuesit francezë dalin në përfundimin se mjeti kozmetik më i dashur për femrat, jo vetëm që i bën ato të bukura, por edhe më të shëndetshme.

Sipas tyre, nëse rituali i aplikimit në buzë i ngjyrosjes artificiale, nëse ka filluar që në moshë të hershme (natyrisht jo para pubertetit) do të përmirësojë ekuilibrin tek femrat, duke shmangur kështu periudhat e një besimi të ulët tek vetja.

Jo vetëm që shkakton një përmirësim në psikologjinë e femrës, si të tillë, por buzëkuqi, duket se ndihmon përmes lëvizjeve të shpeshta që u shkakton muskujve të fytyrës parandalimit të ngjarjeve serioze me të gjatë jetës, siç janë për shembull paralizat faciale etj.

Buzëkuqi, del se madje, ndihmon edhe në parandalimin e artritit dhe plakjes së parakohshme.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi