Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Oriz me spinaq dhe salmon People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Oriz me spinaq dhe salmon People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oriz me spinaq dhe salmon

2 posters

Shko poshtë

Oriz me spinaq dhe salmon Empty Oriz me spinaq dhe salmon

Mesazh nga WebMaster Thu 3 Jan 2013 - 0:56

Nevojiten:
* 500 gr spinaq
* 12 dl lëng perimesh
* kripë, piper
* 30 gr gjalpë
* 1 qepë të madhe të grirë
* 350 gr oriz
* 1 dl verë të bardhë
* 1 l lëng mish viçi
*150 gr djathë të grirë
* 200 gr salmon të tymosur të prerë në shirita të hollë

Gatimi:
Zieni spinaqin në lëngun e perimeve për 5-6 min dhe mbajeni të ngrohtë.
Skuqni qepën, shtojini orizin dhe skuqeni sa të marrë ngjyrë.
Shtojini verën.
Ziejeni në zjarr të ngadaltë për 15-20 min, duke e përzierë dhe pak nga pak hidhini lëngun e mishit.
Aty nga fundi i zierjes shtojini sërish verë.
Shtojini djathin dhe spinaqin, mbajeni dhe pak në zjarr, pastaj hiqeni.

Hidhni salmonin dhe lëreni tenxheren me kapak të mbyllur edhe për 2 minuta.
Hidhini sipër djathin edhe 50 gr djathë të fortë të grirë dhe shërbejeni.
/Telegrafi/
Oriz me spinaq dhe salmon 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Oriz me spinaq dhe salmon 30l12rc Pytje & Përgjigje Oriz me spinaq dhe salmon 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Oriz me spinaq dhe salmon Empty Re: Oriz me spinaq dhe salmon

Mesazh nga Anakonda Thu 23 May 2013 - 3:52

Rizoto me kungull


1 kg. kungull i verdhe
400 gr oriz per pilaf
4 luge vaj ulliri
100 gr gjalpe
1/2 gote vere e bardhe
1/2 L leng mishi apo koncentrat
100 gr kaçkavall
kripe e piper
Qeroni kungullin hiqjani filet dhe farat , pastaj
priteni ne feta te holla.Ne nje tigan me fund te trashe tretni 50 gr
gjalpe me vaj , hidhni kungullin dhe lereni ne zjarr te lehte , kur ai
te jete gjysem i zier , shtoni orizin, kavurdiseni mire qe te marre
shije , pastaj hidhni veren , kripe dhe piper .
Bejeni te zieje orizi ne flake shume te ulet , duke shtuar leng mishi
pak nga pak dhe duke e perzier , duhet te behet i thate , por i bute .
Hiqeni nga zjarri , hidhni gjalpin e mbetur dhe kaçkavallin, pastaj
sherbejeni .
Ju befte mire !

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi