Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Reumatizmi rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Reumatizmi rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reumatizmi rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Shko poshtë

Reumatizmi rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës  Empty Reumatizmi rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Mesazh nga Alberti Thu 3 Jan 2013 - 4:49

Reumatizmi rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Sipas kërkimeve të kryera nga shkencëtarët e universitetit ‘John Hopkins’, reumatizmi jo vetëm që dëmton kyçet, por rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës.
Shkencëtarët deklaruan se probabiliteti i ngushtimit të venave tek të sëmurët me reumatizëm është më i madh dhe këta të sëmurë zakonisht vuajnë nga sëmundjet e zemrës dhe enëve të gjakut.
Sipas kërkimeve të kryera, reumatizmi ose infektimi i kyçeve jo vetëm që dëmton kyçet, por rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës.
Sipas doktor John Ty Gilz drejtuesi i kërkuesve, reumatizmi është një lloj sëmundje kronike e cila me infektimin e kyçeve shkakton ngandonjëherë dhimbje të forta në kyçe. Shkaku i shfaqjes së kësaj sëmundjeje ende nuk dihet por çrregullimi i sistemit imunitar të trupit ka një rol të rëndësishëm në zhvillimin e kësaj sëmundjeje.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi