Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Aborti rrit rrezikun për sulm në zemër People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Aborti rrit rrezikun për sulm në zemër People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aborti rrit rrezikun për sulm në zemër

Shko poshtë

Aborti rrit rrezikun për sulm në zemër Empty Aborti rrit rrezikun për sulm në zemër

Mesazh nga Alberti Thu 3 Jan 2013 - 4:46

Aborti rrit rrezikun për sulm në zemër

Abortet e shumta rrisin rrezikun e një sulmi të zemrës më vonë gjatë jetës, sipas hulumtuesve.

Studimi gjerman, i publikuar në revistën “Heart”, ka përfunduar se gratë që kanë mbi tre aborte janë pesë herë më të rrezikuara, njofton BBC.

Te gratë relativisht të reja, rreziku i përgjithshëm ka mbetur i ulët, por abortet mund të alarmojnë mjekët për problemet e ardhshme, deklaruan studiuesit.

Në studim kanë marrë pjesë mbi 11 500 gra të moshës midis 30 dje 60-vjeçare.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi