Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

+4
Єямєℓiиdå
Ariel
Klio
WebMaster
8 posters

Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga WebMaster Sun 6 Jan 2013 - 5:57

Me kjotohet nje rast i nje shqiptari qe bleu nje kastum smoking per tu takuar me nje vajze. Ky rast me eshte ngjitur ne mendje edhe pse ka shume vite qe ka ndodhur! Qe kur e bleu nuk mund te rrija pa ja vene ne dukje qe ky lloj kostumi vishet jashtezakonisht ne raste te vecanta, si ndonje mbremje e nje niveli te larte, koncerte dhe evente te nje kalibri vip etj, apo dikush e vesh edhe kur martohet por jane te rradhe. Ndersa miku im, puntore i nje fabrike mermeri, e veshi per takimin e pare zyrtare ne shtepine e te porsanjohures ne Firenze (It). Rrugen per ne stacion te trenit e beri me nje motorrin tip "Caio" te vogel... . Nuk merrte vesh edhe pse po i flisja. Gabimin e dyte e beri edhe ne dasmen e nje miku te tije, veshi po ate kostum(edhe se nuk kishte tjeter... Kur u kthye me tha me plot mburrje qe:.. me shikonin te gjithe mua sa qe mendonin qe jam une dhendrri, dhe qe dikush i kishte thene qe te pakten te hiqte kollaren( tip farfalino,[flutur]..). Jane ca gjera apo rregulla qe duhet ditur. Shume kush nga te ftuarit ne nje dasem pyet me pare se cfare kostumi dhe cfare ngjyre do veshe dhendrri qe te shmangin ngjashmerine me te. Dhe femrat po ashtu, i shmangen ngjyres se bardhe te velit te nuses..
Po kur mosojne shqiptaret te vishen si duhet sipas rasteve dhe rrethanave? Mjafton te shikohet edhe ne SHqiperi si vishen me luks, kostume dhe rroba(femrat) qe shndrisin, ndonse po kalojne nje dite normale ne pune, neper kafene apo po shkon te bleje 10 kokrra veze ne dyqan.

Nuk po flas per sherbimet neper ristorante qe e mbajne veten si ristorante te niveleve te larta, ku gjinden mbulesat e shpuara nga cigaret. Apo ku mbeshtjedhin thiken dhe pirunin me nje picete prej letre. Kamarjeri nuk din rregullin kryesor qe cdo klienti i sherbehet gjithmone nga krahu i djathte pa i kaluar perpara hundes tjeterit. Ne nje rast dasme kamarjeret hidhin ushqimin nga nje pjate ne tjetern pa e nderruar fare ate (turpi i botes). Apo sherbimet e veres te vjeter e cila duhet te kete nje trajtim krejt te vecante qe nga konservimi ne kantina me temp te pa ndryshueshme, ne erresire dhe larg zhurmave te ndryshme. Marrja e shishes me kujdes sikur te jete nje bombe dhe rate pa e ngritur drejte deri ne rastin e hapjes te saje, dhe pa e zhbrazur te tere ne enen e saje tip caraffa.
Mbase ju do thoni qe njerzit duan te mbushin barkun me ushqim pa ditur hollsira te tilla, por mos harroni qe po paguani nje sherbim dhe pije te tille, dhe jo pak te kripur.. Ose...mos i frekuentoni keto risotrante ku te shesin nje vere pak vjecare me dhjetra mijra lek per shishe, ku e njejta vere ne vendin e prodhimit shitet ne supermerkata per 1-2 euro..

ps. do shtoja mjaft gjera te tjera por po ndalem ketu per tani..

Burimi i temes marr tek Forumi Virtual
A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 30l12rc Pytje & Përgjigje A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga Klio Sun 6 Jan 2013 - 6:08

Ok vertet ne jemi problematik deri diku,por dhe shqiptaret po integrohen dita dites,nuk eshte me ne mase te tepruar injoranca e shqipetareve,jan te pakte ata te cilet kan ngelur mbas ....tashme ruges shikon femra te cilat vishen sipas ores dhe vendit ....
Klio
Klio
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Pran yjeve..
Postime Postime : 4283
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/09/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : NOTI&MUZIKA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga Ariel Sun 6 Jan 2013 - 20:26

Aty flitet per vite perpara...por sot sidomos tek veshja shqiptaret kane avancuar shume...dine kush jane tendencat e fundit te modes, njohin firmat, jane me shume koshiente per ambjentet ku dhe si duhet te vishen... Ne qytete... te pakten ne kryesoret ...ta njeh tjetri veshjen qe ke veshur...firmen dhe koleksionin... Dhe ata qe nuk kane lek per ti blere tek firmat...prape vishen me "firmato" te kopjuara....pra nuk jemi aspak injorante ne veshje...
Madje kur dalim jashte shpesh jemi dhe me superiore ne veshje se jemi me te veshur se dhe vete te huajt...
Na ka ngel nami kot.


A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga WebMaster Wed 9 Jan 2013 - 7:09

Sot ska kulture me,, vishen si te ja u ket qefi edhe pse ncjerrin komet jasht apo b..jasht ska problem thon se jemi ne vitin 2013 kush pyet sot eshte fakti se si prinderi i ka edukuar sepse nese je edukuar ne menyre te drejte normale qe disa veshje sot duhet te kuptosh se nuk vishen sidomos te ekzagjeruar ..
A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 30l12rc Pytje & Përgjigje A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 9 Jan 2013 - 7:11

Nuk kane buke po per tu vesh nuk i lene gja mangut.....e teprojne....
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga An0nim Wed 9 Jan 2013 - 7:41

Besoj qe dhe veshja eshte nje far parametri qe shkon koherent me parametrat e tjer te formimit te individit..
Ka te beje shume gustoja personale e personit,,,
Kam iden qe, ca gjera kan te bejn shume dhe se ne cfar familje lind,,ne cfar ambjenti,,rritesh,,sa je i/e aft te pershtatesh,te asimilosh,,dhe kjo gjithmon duke ruajtur nje shije individuale tenden.
Nuk jam shum per njeriun e perkryer ne sjellje ,,sepse realisht pak me intereson opinioni i te tjerve,,biles njerzit qe sillen per tu pershtatur se tepermi ambjentit rrethues , per mua vuajn nga inferioriteti idiot.
POr ama njeriu duhet te dij normat e sjelljes dhe performaca e tyre duhet te jete dicka normale,,spontane dhe jo e sforcu
ar.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga Ariel Wed 9 Jan 2013 - 10:29

Klea shkruajti:Sot ska kulture me,, vishen si te ja u ket qefi edhe pse ncjerrin komet jasht apo b..jasht ska problem thon se jemi ne vitin 2013 kush pyet sot eshte fakti se si prinderi i ka edukuar sepse nese je edukuar ne menyre te drejte normale qe disa veshje sot duhet te kuptosh se nuk vishen sidomos te ekzagjeruar ..
O ti goc...ti rri n'Itali une jam n'Shqiperi Habitur
Te pakten flas per pjesen qe shof me shpesh...Durres Tirone...per veshje ja kalojme dhe te huajve...me shume inxjerrin andej nga je ti...knej u merziten tu i nxjerr tani i mulojn...vec per vere kur i hyp vapa :p hihihi


A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga Ariel Wed 9 Jan 2013 - 10:31

Network shkruajti:Besoj qe dhe veshja eshte nje far parametri qe shkon koherent me parametrat e tjer te formimit te individit..
Ka te beje shume gustoja personale e personit,,,
Kam iden qe, ca gjera kan te bejn shume dhe se ne cfar familje lind,,ne cfar ambjenti,,rritesh,,sa je i/e aft te pershtatesh,te asimilosh,,dhe kjo gjithmon duke ruajtur nje shije individuale tenden.
Nuk jam shum per njeriun e perkryer ne sjellje ,,sepse realisht pak me intereson opinioni i te tjerve,,biles njerzit qe sillen per tu pershtatur se tepermi ambjentit rrethues , per mua vuajn nga inferioriteti idiot.
POr ama njeriu duhet te dij normat e sjelljes dhe performaca e tyre duhet te jete dicka normale,,spontane dhe jo e sforcu
ar.
Normal qe njeriu vishet sipas shijes, karakterit dhe ambjentit...firme apo jo ashtu si ndjehet rehat e bukur.


A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga Vizitor Wed 9 Jan 2013 - 11:00

Po jap dhe un mendimin tim te vlefshem ne ket tem.

Un duke qen gjithmon kundra gjith botes do ja veja titullin temes "A i pershtatet Perendimi veshjes dhe kultures Shqiptare?".

Dhe nqs isha nai stilist kepucesh do beja ndonje pale kepuce normale, por do i shisja nja 1000 Euro. Dhe te gjith do thojshin. yyyyy keto qekan te shtrenjta dmth qe qekan te mira. Do boja dhe reklam te fuqishme dhe do me luteshin Francezet per te ble nji pale kepuce nga Shqipria. Por un nuk do i shisja jashte Shqiprise. Sepse ashtu ja ngre me shume vleren mallit. Do e beja si pune kulti sic jane keta njerezit qe i ka bere lavazh Steve Jobs dhe mbajne iPhone deri ne vdekje.

Kshu do e beja un dmth.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga Arian 123 Wed 9 Jan 2013 - 11:05

Per te vesh dine po me ngren me thik e pirun nuk dine.As si duhet ndenje ne tavolin dhe shume rregulla te mirsjelljes nuk i dine.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga WebMaster Wed 9 Jan 2013 - 11:08

Mome nashi edhe ti un po rri mi se kam 6 vjet pa ardhur andej po thuaj ti qe veshja eshte e ekzagjeruar me sinqeritet un jam ketu edhe si vishen andej nuk vishen kendej eshte bere veriu andej none none me te ik zari ti shikosh si ncjerrin gjoksin edhe barkun jasht jo mo jugu
A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 30l12rc Pytje & Përgjigje A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga Malsori Wed 9 Jan 2013 - 11:14

Jo nuk din meshkujt se femrat po
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 50
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga Ariel Wed 9 Jan 2013 - 11:35

Klea shkruajti:Mome nashi edhe ti un po rri mi se kam 6 vjet pa ardhur andej po thuaj ti qe veshja eshte e ekzagjeruar me sinqeritet un jam ketu edhe si vishen andej nuk vishen kendej eshte bere veriu andej none none me te ik zari ti shikosh si ncjerrin gjoksin edhe barkun jasht jo mo jugu

Aaaa na fal...n'veri nuk kom shku...nuk di ca bohet...
Po pse sthu ti qe je 6 vjet mrapa durrsakve hahahahahahhaa hihihi
Ec se do gjesh ndryshime juhjjjjj


A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga WebMaster Wed 9 Jan 2013 - 11:37

Hahaha ja kete ver do vi edhe do i shoh me barkic jasht kshu thot amoria ime jan barkice hahaha
A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 30l12rc Pytje & Përgjigje A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga Ariel Wed 9 Jan 2013 - 11:41

Jo jo ka ik moda e barkices?..kan evolu gocat mi ca thu ti hahahahaha


A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga Aristogata Wed 9 Jan 2013 - 11:44

Shumica e degjenerojne veshjen ,nje ekstravagance pa kuptim qe vetem mode nuk quhet pastaj ka dhe nga ato qe vertet vishen mire ose te themi te pershtatshme per imazhin qe duan te krijojne fareleunghie


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 30
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj? Empty Re: A dine te veshen shqiptaret, dhe sa dine ti pershtaten perendimit ne kulturen e saj?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi