Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Per me shume optimizem e arritje kete vit, ja cfare duhet bere. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Per me shume optimizem e arritje kete vit, ja cfare duhet bere. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Per me shume optimizem e arritje kete vit, ja cfare duhet bere.

2 posters

Shko poshtë

Per me shume optimizem e arritje kete vit, ja cfare duhet bere. Empty Per me shume optimizem e arritje kete vit, ja cfare duhet bere.

Mesazh nga WebMaster Thu 10 Jan 2013 - 21:33

Nëse doni qe këtë vit te jeni me optimiste dhe te arrini ato qe doni duhet te bëni ato gjera qe dëshironi.

Ëndërroni

Shpeshherë tallemi me ata qe ëndërrojnë se shumti pa e ditur se këto ëndrra kontribuojnë për te përmirësuar prodhimtarinë, për te qetësuar shpirtin dhe sjellim mundësi te shumta zgjedhjeje. Lëreni shpirtin tuaj te lire.

Harxhoni kohen e duhur për veten

Merrni kohen e duhur për te planifikuar ditën, për te lënë takime apo për aktivitete te ndryshme, por lini edhe pak kohe për veten. Te paktën 14 minuta ne dite qëndroni vete dhe çlodhuni.

Stërvituni me dëshirë

Nëse shkoni ne palestër apo bëni yoga, mos i ndiqni këto me detyrim, por vetëm nëse keni dëshirë. Gjeni nje veprimtari qe t’iu kënaqë, per shembull bëni disa lëvizje ne shtëpi duke dëgjuar muzikën e preferuar dhe duke kënduar.

Lejojini vetes shpenzime te çmendura

Ndonjëherë lejojini vetes me shume shpenzime sesa zakonisht vetëm e vetëm per t’u ndier mire.

Shijoni gatime te mira

Ngrënia e rralle e disa pjatave te preferuara edhe pse mund t’iu shëndoshin mund t’iu beje te ndiheni me mire dhe me te lumtur.

Kërkoni ndihme

Mos u ndjeni ne faj te kërkoni ndihme nëse nuk arrini te bëni diçka vete apo doni te çlodheni për pak kohe. Kjo nuk tregon aspak qe jeni egoiste dhe se nuk mendoni për te tjerët. Kërkimi i ndihmës mund t’iu motivoje me tepër dhe t’iu japë energji.

Eksperimentoni gjera te reja

Ndryshojeni rutinën e përditshme dhe tentoni gjera te reja. Edhe pse nuk mund te arrini menjëherë perfeksionin mjafton qe jeni munduar. Do ndiheni me mire me veten dhe me optimiste për te ardhmen. (marre nga Plaisir sante)
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per me shume optimizem e arritje kete vit, ja cfare duhet bere. Empty Re: Per me shume optimizem e arritje kete vit, ja cfare duhet bere.

Mesazh nga Anakonda Wed 22 May 2013 - 18:34

Ëndërroni

Shpeshherë tallemi me ata qe ëndërrojnë se shumti pa e
ditur se këto ëndrra kontribuojnë për te përmirësuar prodhimtarinë, për
te qetësuar shpirtin dhe sjellim mundësi te shumta zgjedhjeje. Lëreni
shpirtin tuaj te lire.
gje e mir te enderrosh por me bukur esht kur i ben realitet

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi