Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Van Der Meyde: Droga më shkatërroi   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Van Der Meyde: Droga më shkatërroi   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Van Der Meyde: Droga më shkatërroi

Shko poshtë

Van Der Meyde: Droga më shkatërroi   Empty Van Der Meyde: Droga më shkatërroi

Mesazh nga Alberti Sun 13 Jan 2013 - 7:14

Van Der Meyde: Droga më shkatërroi

Njëri ndër talentet më të mëdhenj të futbollit evropian, holandezi Andy van der Meyde në atubiografinë e tij ka pranuar se karrierën e tij ia ka shkatërruar përdorimi i drogës.
“Nga Interi kam ikur në Monaco, ku kam pasur mundësi të fitoj shumë, por atje ka vetëm banesa dhe gruaja ime nuk ndihej rehat. Për këtë arsye ka shkuar në Everton dhe kjo m'u shndërrua si ikje nga realiteti”.

“Kur je futbollist, gjithçka është lehtë sepse për tifozët je Zot. Kam pasur shumë para dhe kam pasur mundësi të blej çka kam dashur. Jam dashuruar në një femër tjetër, e bashkëshorten time e kam gënjyer, edhe pse ajo kishte fakte se po e tradhtoja”, tha Van der Meyde, i cili në ndërkohe është divorcuar.

“Kam jetuar me një shok dhe jam droguar. Një ditë jam zgjuar dhe e kam kuptuar se kjo jetë nuk është për mua dhe se dua të kthehem në Amsterdam, afër familjes dhe futbollit”.

“Ndonjëherë i shtrirë në shtrat mendoj se çfarë lojtari i mirë kam qenë, anësori i dytë më i mirë në Evropë, pas Figos. Gjithçka kam shkatërruar”, ka shkruar në librin e tij Van der Meyde.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi