Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Maqedoni: Policia shkatërroi rrjet ndërkombëtar droge People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Maqedoni: Policia shkatërroi rrjet ndërkombëtar droge People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maqedoni: Policia shkatërroi rrjet ndërkombëtar droge

Shko poshtë

Maqedoni: Policia shkatërroi rrjet ndërkombëtar droge Empty Maqedoni: Policia shkatërroi rrjet ndërkombëtar droge

Mesazh nga Vizitor Mon 15 Feb 2010 - 5:52

Ministria e Brendshme e Maqedonisë, pas indikacioneve nga autoritetet gjermane ka shkatërruar një rrjet ndërkombëtar droge që trafikonte lëndë narkotike nga Amerika e Jugut për në Evropë.
Sipas drejtorit të Sigurimit Publik, Lupço Todorovski, gjatë aksionin policor të zhvilluar në Taftalixhe të Shkupit, është konfiskuar rreth dy kilogram kokainë "paste" vlera e së cilës në treg arrin shumën prej 200 mijë eurosh.
Po ashtu, një person është arrestuar, ndërsa një i dytë, është në arrati. Lënda narkotike ishte dërguar me postë të shpejtë nga Peruja në Gjermani, dhe më pas e ridërguar në Maqedoni me arsyetimin se në pako kishte ngjyrë për porcelan.
Droga, gjendej në fazën e parafundit të përpunimit të saj, dhe përmes një procesi të fundit kimik, ajo shndërrohej në kokainë të pastër. Kështu e demonstron në këto pamje edhe numri ‘një’ i sigurimit publik.
“I akuzuari i parë në fillim të këtij viti, i cili paraprakisht kishte udhëtuar në Peru në marrëveshje me personin e dytë, kanë organizuar transport droge, të cilën e kanë porositur nga Libani. Në operacionin operativ të përbashkët ‘Frankfurt’ është realizuar transport i mbikëqyrur ajror të drogës së llojit “kokain pasta” në relacionin Peru-Gjermani-Shkup”, deklaroi Lupço Todorovski, drejtor i Sigurimit publik.
Pas marrjes së mandatit të kontrollit, nga gjykatësi hetues, policia ushtroi bastisje në banesën e personit që u arrestua në lagjen Taftalixhe. Aty u sekuestruan edhe veshmbathje të markave të shtrenjta, vlera e të cilave arrin në disa qindra mijë euro. /
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi