Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vetmia dobeson sistemin tone ....  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vetmia dobeson sistemin tone ....  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vetmia dobeson sistemin tone ....

2 posters

Shko poshtë

Vetmia dobeson sistemin tone ....  Empty Vetmia dobeson sistemin tone ....

Mesazh nga Darius Fri 25 Jan 2013 - 22:22

Sipas nje studimi te ri amerikan ndienjat e vetmise na bejne shume me te dobet ndaj semundjeve.
Te rrini vetem , i beni keq shendetit. Vetmia eshte e lidhur me nje sistem imunitar me te dobet, nje ndjeshmeri e madhe qe e perjeton me dhimbjen fizike. Disa studiues te Universitetit te Ohio e kane konstatuar kete gje ne dy studime . Ato grumbulluan dy grupe : nje grup i perbere nga persona me moshe te mesme , te cilet ishin ne mbipeshe por me shendet te mire ; nje tjeter grup personash qe kishin mbijetuar nga kanceri ne gji.
Ato mblodhen disa proveza gjaku dhe i ben pjesmarresve disa teste stresi. Gjithashtu ato vleresuan jeten e tyre shoqerore ; perceptimin qe kishin ndaj vetmise dhe te flisnin per miqte e tyre.Rezultati: Personat qe ndiheshin vetem ne grupin e pare kane shfaqur shume shenja inflamacioni meqenese ato perballeshin me shume aktivitete stresuese si : te flisnin ne publik ose te zgjidhnin nje problem matematike.
Ne grupin e dyte personat qe ndiheshin vetem kishin kaluar shume episode te dhimbshme , shqetesuese dhe te lodhshme . Gjithashtu ato kishin me shume mundesi ti shfaqeshe herpesi . Personat qe jetojne vetem midis moshes 45-65 vjec ishin me te ekspozuara ndaj krizave kardiake. Keto lloj personash e humbasin me shpejt pavaresine e tyre.
Vetmia dobeson sistemin tone ....  248652_225499817461068_1259747_n
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetmia dobeson sistemin tone ....  Empty Re: Vetmia dobeson sistemin tone ....

Mesazh nga Anakonda Thu 20 Jun 2013 - 22:50

hmmm e dobson po ama reflekton me shum per veprimet e per jeten qe ke e qe don me jetuuu

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi