Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ndryshoni pozicionet per te zgjatur kenaqesine seksuale gjate gjithe jetes  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ndryshoni pozicionet per te zgjatur kenaqesine seksuale gjate gjithe jetes  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ndryshoni pozicionet per te zgjatur kenaqesine seksuale gjate gjithe jetes

Shko poshtë

Ndryshoni pozicionet per te zgjatur kenaqesine seksuale gjate gjithe jetes  Empty Ndryshoni pozicionet per te zgjatur kenaqesine seksuale gjate gjithe jetes

Mesazh nga WebMaster Wed 6 Feb 2013 - 6:57

Gjashte mije. Ja sa eshte numri i marredheniejeve seksuale qe ne do te kemi gjate gjithe jetes sone.
Nje seksolog amerikan, Dr. Marty Klein, tregon tek nje nga librat e tij , qe prej 30 vitesh qe ai jep konsultim, ai degjon shpesh disa paciente qe duan perpara se gjithash kenaqesine dhe nje bashkim me te thelle se te tjerat , por qe ne realitet keto persona nuk bejne asje per t’ja arritur . Kjo ndodh sespe ato jane te shqetesuar gjithmone per ate cfare mendon partnerja tyre .
Por si duhet te arrini te harroni kenaqesine tuaj? A eshte normale , duke ditur qe bejme sot rreth gjashte here me shume dashuri ne nje jete , ne krahasim me shekullin e fundit?
Merrini gjerat me nje fare rregulli : jeta seksuale fillon rreth moshes 17 vjec. Mosha ecen dhe marredheniet zhvillohen, nuk jane me , me domosdo hormone ato qe ruajne aktivitetin e jetes seksuale , por nje nevoje me e thelle argetimi, ndjenjash … Me kalimin e moshes, ka gjiithashtu nje ndryshim trupore, qe nuk eshte ashtu sic e shfaqin mediat “perfekte” . Per me teper lubrifikimi nuk eshte me I menjehershem . Marredheniet seksuale nuk jane me aq te thjeshta dhe kjo mund te krijoj tek disa nje forme ankthi . Ne kete rast , vjen moment qe personat e braktisin te gjithe idene e seksit dhe per t’ju rikthyer atij mendojne se ka vetem nje shpetim rinia ( chat ne internet, filmat pornografik etj).
Nje faktir I dyte qe shqeteson thjeshtesine e marredhenieve te para seksuale, eshte koha e lire. Sipas seksologeve, shekullin e kaluar, benim dashuri me mijera here ne jete. Kjo shifer me pas kaloj ne gjashte mije. Qe seksualiteti te mos humbasi nje nga sharmet e tija, duhet atehere qe partneri te krijoj nje menyre seksuale te pa perseritshme . Nuk duhet vetem te limitoni ndryshimet e pozicionit : normat nuk ndalojne kurre se ndryshuari .
Cdo njeri e ka vet ne dore per te hapur imagjinaten e eksperimentimeve per te mos u merzitur , ne kete menyre do te pranoni dhe ndryshimin e trupit tuaj .


[You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[Only mods are allowed to see this link] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi